Správný ženský jsou do kulata

• USA Real Women Have Curves

Ana je sebevědomá osmnáctiletá studentka střední školy, chystající se díky velké podpoře své učitelky studovat na univerzitě. Rýsuje se před ní úplně jiný život, než doposud poznaly všechny ženy z její rozsáhlé hispánské rodiny. Její matka se však nechce smířit s tím, že by je Ana opustila a narušila tak tradiční rodinné vazby. Nakonec musí pomoci své sestře, která pracuje v krejčovské dílně. Dostává se tak do prostředí frustrovaných, životem zklamaných žen. Její temperament, sebevědomí a hrdost jim dokáží, že v lidském životě je nejdůležitější osobitost a jedinečnost. Film se stal objevem na festivalu v Sundance, kde byl oceněn především režisérčin originální přístup k tématu dospívání a mezilidských konfliktů. Sociální témata nejsou těžkopádně a explicitně vysvětlována, naopak komediální rámec filmu jim dodává potřebné odlehčení. (oficiálny text distribútora)

dogma97

Jednoduchoučký příběh, jak nemožná, staromódní a permanentně prudící matka dusí svoji plnoletou dceru, se před našima očima odvíjí dost klopotně a s nepříjemným skřípěním filmového soukolí. Poučení? Když se ti neosvědčí ohleduplnost a diplomatický přístup, neváhej a pošli maminku do p... atřičných mezí. // Btw - štíhlé holky jsou stejně hezčí! ()

cross

Jestliže jste viděli film Blafuj jako Backham a líbil se vám především díky svému osobitému pohledu (tj. ne díky fotbalu...) na život přistěhovalců v Anglii, důrazu na tradiční rodinné hodnoty a vzepření se moderního mládí proti nim, Real Women.. si vás získá bezesporu taky. Stačí si vyměnit Anglii za USA, Indy za Španěle a fotbal za vysokou školu... A pokud je celý film spíše průměrnou podívanou, určitě kvůli scéně obnažování hrdě obtloustlých těl hlavních představitelek stojí za vidění! ()

Jara.Cimrman.jr

"Já mám i jiný hodnoty, než ty mezi nohama." Myšlenkové pochody hispánské a jí podobné komunity mi zatím zůstaly utajeny a pravděpodobně to tak zůstane i nadále. Ty jejich dva základní stále se střídající postoje, tedy miluji tě a nenávidím tě, prostě nezvládám. Tentokrát jsou ještě vyšperkovány povrchností jednání a to na mě bylo moc, i když pár fórku a špetku pozitivity jsem přece jenom zaznamenal. ()

rt12

Skutečné ženy mají křivky, to zní lépe. Sedl mi i film. Nevím jestli jde matce o nenarušení tradičních rodinných vazeb z důvodu její nižší inteligence, nebo sobeckosti. To její shazování dcery k vůli váze, mi šlo na nervy. Jenom vím, že měla Anna pravdu, důležité je co je v hlavě, mít sebevědomí a nezahodit šanci. Ať to zní sebevíc lacině. ()

Tsuki

Slabší tři hvězdy. Svými chabějšími hereckými výkony a poměrně mdlým dějem bych to spíš tipovala na obyčejný tv film. Ale na druhou stranu, konfrontace mezi moderními a zastaralými názory dvou generací byla docela zajímavá a měla aspoň nějakou myšlenku, včetně názoru na vzhled ženského těla. Takže, ať už to místy bylo mírně monotónní a postava matky byla možná krapet přehnaná, u odpoledního čajíčku v rozjímavé náladě je to docela dobře stravitelný film. ~(2,6)~ ()