Brave: Gundžó senki

• Japonsko ブレイブ 群青戦記 (viac)

Podobne ako iní študenti, aj Aoi Nishino (Makkenjú Arata) je členom školského krúžku, chodí na lukostreľbu. Vďaka dlhoročnej praxi je v tom naozaj dobrý a všetci členovia krúžku sú dobrí priatelia. Jedného dňa zasiahne školu blesk a všetci študenti sa premiestnia do éry, kedy Japonskom brázdili samuraji. A čo je najhoršie, ocitnú sa priamo uprostred historickej bitky. Ostáva len na nich, ako dokážu svoje získané schopnosti využiť. (Arsenal83)

Arsenal83

Tie východné kultúry majú sklon k šialenému hraniu, strašne afektovanému, príliš veľa kriku, plaču, náreku a tu sa to prejavilo plnou parou hlave u ženského obsadenia. Začiatok bol dobrý, sci-fi cestovanie v čase mám takisto rád, ale aj tak som nedostal, čo som očakával. Prílišná orientácia na násilie v spojení s emočnosťou, ale Japonci možno film o svojich samurajských pánoch budú vnímať inou optikou. ()

Jirka_Šč

Jako manga to možná bylo zajímavé, ale mě to připadne jako přeafektovaná pitomost. Nereálný děj. V něčem to je dobré, ale většina mě vadila. 51 % ()

Torako.chan

Mangu jsem nečetla. Líbilo by se mi to jako anime řekněme o 24 dílech. Mělo by to jistě víc prostoru. Mrzeli mě totiž některé postavy, které vlastně neměli žádnou šanci se nějak víc projevit. Herecké výkony typicky japonské, přehnané emoce atd...když oni to už mají prostě tak odjakživa. To mě nijak zvlášť neirituje, ovšem některé byli bídné i když tento fakt zohledním. Námět jako takový je dobrý, ale jak říkám, zjevně by to chtělo víc prostoru. Buď jako anime nebo seroš. Ale líbil se mi Nobunaga a období Sengoku mě prostě fascinuje. Úplně blbě to taky nevypadalo. Ale to je asi tak všechno. Lepší 2* ()

Zíza

Je to béčko, jasný béčkový film, ale na japonské poměry hodně drahý béčkový film. Navíc je přeplněný – má spoustu postav, všichni toho určitě mají dost co říct, taky od toho mají manga předlohu, ale do filmu se to prostě nevešlo, takže tam tak prostě nějak jsou, všichni jsou plošší jak hruď čínské plavkyně a v rychlém sledu událostí nemáte šanci si je oblíbit. Až na jednoho, ale ten prostě dostal přiměřený prostor a hlavně ho výborně ztvárnil Miura Haruma, takže jeho postava mi přišla mnohem bohatší než ty ostatní. Je v tom samozřejmě i sentiment, neboť je to poslední Harumův film... ale on byl prostě skvělým hercem. Na druhou stranu postava Suzuki Nobujukiho i její ztvárnění mě strašně štvalo a přišlo mi to jako pěst na oko. A pak tu máme akci, krve se film nebojí a je poměrně přímočarý. Z bodu A do bodu B a zase zpět. Příběhově rozhárané. Je to na slabší tři hvězdičky, ale přidám jednu navíc za Harumu. Asi se ze mě stal cíťa... Titulky. ()

Ingtar2

Myslím, že už v úvode môžem bezpečne prehlásiť, že tento film je asi taký kvalitný ako fanfikcie o BTS (dobre možno Brave krivdím, tie homo fanfikcie sa čítať nedajú, vyskúšané za vás). Pravdou však je, že ten film je proste 100% guilty pleasure material, rovnako ako Brána bojovníkov. Tak prečo dávam filmu, kde sú vojaci neschopní ako Ok Eul-Tae z Bulgasala, kde hrá rock a techno pri tom, ako baseballisti hádžu po stredovekých vojakoch loptičky, kde je scenár asi taký deravý ako kondómy ktoré niekto zabudol v ihelničke a kde každý plače ako keby ho zabudli v Shiganshine 4 hviezdy? Možno som hlupák (poznámka redakcie - určite som hlupák) ale keď som bol mladší, tak ma veľmi zaujímali možné crossovery rôznych svetov - zomrel by Deadpool ak by ho pohrýzli zombies? Ako by zareaoval Saruman keby niekto priniesol do Mordoru guľomet? A hlavne - čo by sa stalo ak by boli použité bežné predmety ako napríklad hasiaci prístroj, reproduktor s frenchcoreom v boji v stredoveku/ vo fantasy svete? Čiže tento film je pre mňa takým menším splneným snom z detstva. Tl;dr: Ide o maximálnu guilty pleasure záležitosť, v ktorej nehľadajte zmysluplnosť, ale bavte sa. Dúfam, že si raz tento materiál zoberie Netlix a spraví z neho pekný, 8 epizód dlhý, seriál (お願いします?). Celkovo dávam za seba 85%, 4*. ()