Reklama

Reklama

Rodičia súrodencov Gerdy a Otta sú aktívni v nórskom hnutí odporu. Jedného dňa pred Vianocami roku 1942 ich zatknú a ich deti sú ponechané svojmu osudu. Zakrátko objavia v pivnici dve židovské deti, ktoré tam ich rodičia ukrývali. Je na nich, aby dokončili, čo ich rodičia začali a pomohli Sarah a Danielovi prekročiť hranice do neutrálneho Švédska. Nebude to však jednoduché... (RTVS)

(viac)

Videá (1)

Recenzie (3)

hygienik 

všetky recenzie užívateľa

WWII nemám rád ako tému a je úplne jedno, či ide o rodinný, vojnový alebo iný žáner. V poslednom čase ma nové nórske rodinné filmy bavia menej, než by mali vzhľadom na ich nepopierateľnú kvalitu. Majú špecifickú dramatickú atmosféru, ktorá je ale zároveň dostatočne naivná pre detské publikum. Na porovnanie, príklad staršieho a novšieho nórskeho rodinného filmu. ()

st4nford 

všetky recenzie užívateľa

Hned na úvod bych chtěl napsat, že při sledování tohoto filmu mi nic nechybělo. Zručně natočený dojemný, ale přímočarý příběh o sympatických postavách - dětech na útěku, který si takových 75% určitě zaslouží a rád se na něj podívám kdykoliv znovu. Na vyšší počet by však tvůrci museli naložit se scénářem více invenčně a přidat něco vypravěčsky unikátního. ()

Reklama

Pokryvac 

všetky recenzie užívateľa

Ako nakrútiť napínavý rodinný film na úrovni tak, aby mal rovnako silnú výpovednú hodnotu pre dospelého aj detského diváka? Nóri dávajú odpoveď. Film Hranice odvahy je dojemný i poučný, no nikdy neupadá do sentimentality. Nenásilným spôsobom ponúka pohľad do nie tak dávnej histórie a podáva ťažké témy tak, aby ich dokázali vstrebať i mladší diváci. Tí najmladší budú mať zrejme po projekcii filmu množstvo otázok, čo je v poriadku a azda k nim dostanú aj odpoveď. Každopádne by rodinný film nemal považovať detského diváka za hlupáka a režisér Helgeland tak rozhodne nečiní. Dobre zahrané aj zrežírované detské dobrodružstvo z neľahkých časov druhej svetovej vojny. ()

Galéria (15)

Reklama

Reklama