V pasci

• Česko V pasti (viac)

Niekoľko dní po Vianociach sa švédsko-nórske nevlastné sestry Ida a Tuva vydali na zimný ponor do odľahlej časti nórskeho pobrežia. Ku koncu ponoru pod vodou Tuvu privalí odlomená skala a uväzní ju. Ida okamžite vypláva nad hladinu, no zistí, že ulomené skaly pochovali ich vybavenie, telefóny a kľúče od auta. Ida a Tuva sú úplne odrezané od akejkoľvek šance na vonkajšiu záchranu. Ida je podrobená skúške charakteru a sily, keď kvôli záchrane svojej nevlastnej sestry musí prekonať samú seba. Kým Ida bojuje o záchranu Tuvy, zistí, že ich sesterské puto nie je také silné, ako sa zdalo. Ukáže sa tiež, že už nejde len o prežitie, ale aj o ich vzájomný vzťah. (Continental film)

Allien.9

Pozor, komentář obsahuje spoilery! Fascinuje mě, kolik lidí tady považuje Idu za totální blbku, i když k tomu není sebemenší důvod. Tak si to shrňme... Během potápění se utrhne skála a Idina sestra Tuva zůstává uvězněná pod velkým kamenem na dně jezera. Voda je ledová, kyslík dochází, telefony jsou na dvě věci. Náhradní kyslíková bomba, ponechaná na souši, je taktéž zavalená kamením. Holýma rukama se s ním nehne, a tak jde do auta pro hever. Protože jsou zavalené i klíčky, rozbije okénko, ale narazí na problém - nemůže otevřít kufr. (Upřímně, jako neřidič nemám tušení, kde/jak se otevírá zamčený kufr a asi bych zkoušela úplně stejné věci). Po pár marných pokusech o otevření kufru hrubou silou se vydává k nedalekému domu pro pomoc. V domě zrovna nikdo není, pouze pes, kterého v sebeobraně zabije kuchyňským nožem. Během prohledávání interiéru si všimne notebooku, nechytí ale signál, a tak popadne páčidlo a zanechá vzkaz majitelům, aby přivolali pomoc. Když kufr konečně vypáčí, hever tam není. (No nenas*alo by vás to?xD) Vrátí se tedy za sestrou a snaží se ji odcizeným páčidlem vysvobodit z pod kamene... Můžu se zeptat, který z výše vypsaných kroků byl nelogický? Přesně tak, žádný.;-) Plusové body za reálnost, mínusové body za unylost a vůbec nejvíce mínusových bodů ze meh konec. Já tě zachráním! - Ne, já tě zachráním! - Ne, já! Bože proč, takhle to zničit... ()

Radko

Voľnočasová pohybová aktivita meniaca sa v boj o život. Kulisami sú úchvatné nórske horské scenérie a tajomný svet pod vodnou hladinou. Aktérmi príbehu dve nevlastné sestry, ktoré sa vydali za dobrodružstvom zimného potápania.V prvej polhodine sa riešia vzťahové problémy. Následne sa dej prehupne do neprerušovanej záchrannej akcie o život. Technickú vierohodnosť neriešim. Preto som si strhujúcu podmorskú časť i suchozemské scény zúfalého hľadania pomoci (pomocného prostriedku) naplno užil. Dve hviezdičky strhávam: a) za odporné zapichnutie nevinného psa (po tejto scéne som si predstavil alternatívny záver, že na brehu bude stáť majiteľ psa s puškou a z pomsty za zabitie verného druha odpraví každého, kto sa vynorí nad hladinu), b) za celkovú jednoduchosť deja, ktorý je síce spočiatku obohatený naznačenými problémami aktérov príbehu, no nedotiahnutými, c) za to, scéna potápania pri lodi v úvodných minútach filmu mi prišla napínavejšia a strašidelnejšia, ako neskorší hlavný motív vzájomnej snahy o sesterskú spásu. ()

oveckaoa

2 ženské se potápí na místě kde se dříve potápěly se svou matkou. Jelikož matka je nemocná tak s něma nejde a oni se potápí pouze sami mezitím dojde na povrchu k sesuvu kamení a jednu to uvězní pod vodou a zasype jim to i věci na povrchu ta druhá se ji snaží mezitím zachránit. Hvězda dole za zabíjení zvířat tady asi nebylo zbytí, ale i tak mě tam ta scéna přijde zbytečná navíc , když už ho zabila měla ten barák prohledat celý a nejen kousek. Hvězda dole za konec s tolika ponory by asi nepřežila i to s tím přístrojem na opravy pneumatik mě přijde uvalené pod vodou by to asi nefungovalo řekl bych. 60 procent ()

misterz

Uznávam, nebolo to žiadne terno, no bolo to aspoň intenzívne, dynamické a väčšinu času aj napínavé. Aj mne liezla na nervy tá blondína, hlavne zo začiatku, kedy mi v hlave nie raz skrsol vtip o blondínkach, no postupom času sa to zlepšilo. A tá príroda okolo a kamera... paráda. Koniec mohol byť ale trošku lepšie doriešený, moc veľký skok na mňa z podmorskej jaskyne do vrtuľníka. Na slabší nadpriemer to ale stačí. 70/100 ()

darkrobyk

Ida je blonďatá blbka. Tedy ona je naprostý magor. Když byly s Tuvou, mladší sestrou, malé, potápěly se v přístavu. Tuva se málem utopila, kdyby ji matka nezachránila. Od té doby žila Ida s pocitem viny a Tuva se s matkou sblížila tak, jak se to Idě nikdy nepovedlo. V dospělosti se obě s matkou domluví, že si užijí víkend potápění. Ida má dvě malé děti, ale manželství neklape. Doufá, že setkání s rodinou ji přivede na jiné myšlenky. Samozřejmě vše je jinak, než si představovala. Matka je zdravotně indisponovaná, a tak se sestry vydají potápět samy. Nejspíš trollové zatřesou skalami a uvolněný balvan přimáčkne Tuvu ke dnu. Začíná boj o život. Potud ok, odtud fraška. Ida je hysterická kráva, která na co sáhne, to podělá. Výkon hlavní postavy mne přinutil srazit hvězdy na minimum. Hodnotím hlavně nádherné severské fjordy, moře, kameru a hudbu. Pomíjím, jak se nakládá s časem na zemi i pod vodou. To je čistá sci-fi. Škoda, ale jak vidno, jen nádherné exteriéry, lokace a motiv nestačí. Vskutku mizerné a nedoporučuji. ()

• Na začátku filmu hraje „Happy Christmas Everyone“ od Holly Murraye & Christophera Manna a ve 14. minutě hraje „What Else Is There?“ od Röyksopp. (Duoscop)
  • Film sa natáčal vo Vilvoorde (Belgicko), na súostroví Lofoty (Nórsko) a Strömstade a Göteborgu (Švédsko). (Arsenal83)
  • Pôvodne to mal byť film o horolezcoch, ktorí v polovici náročného výstupu prídu o svoj výstroj. Potom však režisér Joachim Hedén dostal spolu s producentmi originálnejší nápad a hlavné hrdinky poslal pod morskú hladinu. (krasomama)