Agent Oakes (Anthony Hopkins) a Kevin Pope (Chris Rock) sú agentmi CIA, ktorí sa usilujú zabrániť, aby sa do nesprávnych rúk dostala kufríková atómová bomba. Jediný spôsob, ako sa im to môže podariť, je predstierať, že sú potenciálnymi kupcami. Kevin Pope ako pražský obchodník so starožitnosťami Michael Turner si získa dôveru ruského mafiána Adrika Vasa (Peter Stormare). Pope predstaví Vasovi Oakesa ako bohatého záujemca o kúpu. Uprostred rozohranej partie Kevin však tragicky prichádza o život. CIA naplánuje vyhľadať Kevinovho blíženca menom Jake (Chris Rock). Dvojičky boli oddelené bezprostredne po narodení a na Oakesovi je teraz, aby zistil, či je Jake schopný vkĺznuť do Kevinovej úlohy a pomôcť dokončiť misiu. Hoci je Jake inteligentný a šikovný, vychovávala ho ulica. A tak premena nebude ľahká... (TV JOJ)

Anderton

V tomto filme je všetko tak na pol plynu. Režisér, herci, scenárista, zápletka, akcia, Vašut, Praha. Vlastne posledné dva atribúty nám dávajú asi jediný dôvod, prečo film vôbec vidieť. Rock je klasický otravný, Hopkins v rozhovore k filmu spomínal niečo v zmysle, že herectvo je len platená práca, či niečo podobné. Tu to dokazuje. Absolútne zbytočná práca, ktorej výsledok napriek tomu nenudí. ()

D.Moore

(Pod)průměrná akční podívaná, která je zajímavá hlavně tím, kde se odehrává, a Karlem Gottem. Mám pocit, že Anthonyho Hopkinse natáčení vůbec nebavilo - a nedivím se tomu. Pokud tvůrci chtěli, aby vzniklo něco jako Nepřítel státu, tak bohužel. Přesto se několik světlejších okamžiků najde, ne každá akční scéna je špatná a pár dobrých vtípků pobaví. ()

DonPedro

Sir Anthony Hopkins se potřeboval trochu protáhnout. Nenapadá mě jiný důvod, proč se herecká legenda ztrapňuje ve filmu, kterému svou účastí víc škodí než pomáhá. Přes drobné výhrady k ostatním zúčastněným je to totiž právě on, kdo úspěšně sabotuje nejméně dvě strany akčně-komediálního čtyřúhelníku hrdina – padouch – hlášky - akce. ()

HoneyBunny

Představte si Chrise Rocka, jak se krčí ve skříni, zatímco ho hledá zábiják. V té chvíli mu zazvoní mobil a ozve se: "Sejdeme se na Olšanských hřbitovech." Podobných míst je v České spojce více (nápis Televize na televizi...). Jedna hvězda za Marka Vašuta (šáhnul si na Hopkinse) a druhá za propagaci Prahy. ()

Dudek

Joel Schumacher v České spojce ukazuje, jak správně smísit takové ingredience jako je akce a humor. Nevím proč se mi ten film tak líbí, snad je to tím, že se jedná o nenáročnou zábavu s velice slušným hereckým doprovodem, kopou nefalšovaného humoru a navíc s českými herci a Prahou v hlavní roli. Nechápu české diváky, kteří se usmívají, když vidí auto na Střeleckém ostrově nebo pokud se na plátně / obrazovce / objeví nějaké nepřesně informace o našem malém státě. Vždyť i v Americe se točí filmy na různých místech, která se pak různě pospojují, když šel Tom Cruise přes Staroměstské náměstí do restaurace s obřím akváriem, také se moc lidí nesmálo, pochopili, proč tak tvůrci činí a tady je to stejné, proč se zabývat fakty, když film samotný je fikce? Nemá cenu se zaobírat nějakými nepřesnostmi nebo podivnými situacemi, neboť film je tu právě proto aby se od skutečnosti oprošťoval, aby nám umožnil odejít pryč z našich běžných životů. Proto James Bond skáče z letadla na letadlo nebo provádí jiné málo pravděpodobné kousky, proč se tomu lidé smějí, vždyť bez toho by to nebyl James Bond. Ale to jsem trochu odbočil od tématu, že :) Chtěl jsem tím naznačit, že odstřelovači na střeše Národního divadla, někomu můžou připadat směšní, ale nevidím nikde důvod proč by tam neměli být... 1) Kdo nezná Českou republiku, ani si tohoto faktu nevšimne, 2) Není důležité kde ti odstřelovači jsou - i když to může být třeba místo odkud na odstřelovaný subjekt doopravdy nevidí - záleží jen na tom, jak se tam tvůrcům hodí... ___ Česká spojka je opravdu skvělým filmem plným nezapomenutelných hlášek a situací a hlavně - což není v dnešní době běžné - si nehraje na nic čím není a právě proto dostane * * * *, protože přesně ty si zasluhuje. Nikde není psáno že máme čekat důmyslný detektivní příběh, protože ten určitě nenalezneme. Bad Company je především komedie, která hojně využívá akčních scén a rozhodně se povedla. ()

• Na konci, když se Jake Hayes (Chris Rock) žení, se objeví nápis, značící v překladu „o 3 měsíce později“. Postavy však uvádějí, že časový odstup je půl roku. (Mr.Hudson)

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin

25.05.2010

Parodie od chlápků ze Saturday Night Live nazvaná MacGruber během uplynulého víkendu totálně propadla (4 miliony dolarů se zoufalým průměrem na jedno kino jsou fiasko i pro film za skromných 10… (viac)