Jiřina Bohdalová a Miloš Kopecký v malé komedii o manželství, které překoná i bytovou krizi... Manželský pár – ona oddává na MNV, on radí v manželské poradně. Manželé by pochopitelně rádi bydleli spolu, ale nemohou vyměnit své dva nevyhovující byty za jeden větší. V manželské poradně se jako na zavolanou objeví případ dvojice, která se chce naopak rozvést a dva byty potřebuje. Oba páry se tedy domluví na vzájemném přestěhování... (Česká televize)

hermiona

Pro schulhoffovky mám nějakou slabost nebo co. Zejména ty, kde hraje Milda Kopecký. Jeho hraní se nemůžu nikdy dosti nabažit. Ačkoli tohle zdaleka není vrcholné dílo ani režiséra (spíš z těch méně zdařilých), a Mildy už vůbec ne, ráda se na něj podívám pokaždé, když ho v televizi dávají. Bohdalka taky máloco zkazí, tak proč ne? Tady se ani nepokoušela o své tradičné (polo)hysterické bláznovstí a zůstává v poloze vtipné, kultivované a jenom mírně uštěpačné manželky. Těžká pohoda, rozhodně ne úplně beznadějný film. ()

rakovnik

Průměrná televizní jednohubka, která nenadchne, ani neurazí. Zaujme především celá plejáda vynikajících herců, i v maličkých roličkách se objevují zvučná jména. Sice příběh není až tak atraktivní a z dnešního pohledu je téměř nepochopitelný, také pointa mohla být vypracovanější, ale na nedělní odpoledne pohodová záležitost. ()

Schlierkamp

Československá televizní komedie s výborným hereckým obsazením o tom, jaké překážky může způsobit výměna dvou malých bytů za jeden větší. Ústřední herecké duo, manželský pár Kaizrových s netradičními povoláními, J. Bohdalová oddávající na národním výboru a skvělý M. Kopecký pracující v manželské poradně, mají velké problémy s jejich stěží obyvatelnými byty. Jeden je bez topení a elektřiny a druhý bez kuchyně a každý večer se musí bizarně rozhodnout, zda se půjdou najíst či ohřát. Jejich zoufalá snaha se nevyhovujících bytů zbavit přináší mnohé úsměvné scény, z nichž nejlepší považuji prohlídku bytu panem J. Hlinomazem. V zapomenuté, pouze hodinové komedii P. Schullhofa se objevuje mnoho známých obličejů, např. zbytečně ke své ženě M. Kantorkové obětavý J. Kemr, nepoctivý zájemce o byty J. Heyduk, znepřátelený pár K. Augusta a D. Hlaváčová či podivný milostný trojúhelník J. Krampol, D. Veškrnová a L. Kořínková. Divákovi může připadat, že je snímek tvořen z různých slepených scének, jež pan Schullhof nedokázal využít v jiných svých komediích, avšak celek působí mile, příjemně jsem se u něho bavil a nemám problém s nadprůměrným hodnocením. ()

Peabody

Slabá zábava velmi komunální povahy takové soudničky kolem manželských vztahů a bytové nouze. Jenže Miloš Kopecký je standardně dobrý (i když hraje absolutně totéž co v filmových soudničkách jako je Kauza králík a podobně). JIřina Bohdalová je docela slušná (ovšem tato dvojice neladí k sobě, jejich vztah studí celou dobu), plus kolem jsou někteří dobří herci v epizodách. Někteří zase nestojí za nic, ale těch je méně. Takže slabá dobová věcička (jedna káva 5,80 :-)), něco mezi jendou a dvěma hvězdičkami. ()

subic

Můj oblíbený Milda Kopecký radí v manželské poradně a Jiřina jako jeho manža je radní a oddává. Oba mají svůj byt a snaží se ho celou dobu vyměnit za jeden. To je to, co se dneska už ani snad neděje, tohle ta mladší generace už ani nebude chápat. A když už to vypadá na výměnu, tak ten druhý pár se usmíří... ale asi není všem dnům konec, hlavně že se mají rádi. Je to taková příjemná televizní komedie na nějaké do sobotní odpoledne, když venku prší. ()