V Silver City si naivného farmárskeho chlapca Cassa (Richard Lapp) vezme dievča Nellie (Anne Randall), ale svadobnú cestu kazia psanci vedení Jesse Jamesom (Audie Murphy). (westerns)

Finskej

V zásadě lze říci, že chlapec není naivní, ale dokonalý idiot. Jako dokonalí idioti se tváří a mluví i další postavy, s nimiž se chlapec v úvodních pěti minutách setká, pročež po 5:35 už jsem nevydržel film sledovat dále. Je možné, že se to později zlepší, připouštím. P.S. Jsem se přeci jen zkusmo podíval. Nezlepší. Ten film a všichni v něm jsou jednoduše retardovaní. Svým způsobem je to zvláštní kouzlo, to jsem ještě neviděl. ()

• Audie Murphy a Budd Boetticher, ktorých kariéra bola v tom čase na ústupe, založili vlastnú spoločnosť Fipco, aby nakrútili filmy, ako je tento. Peňazí bolo málo a tento film je o niekoľko minút kratší ako scenár. Audie Murphy strávil 1-1/2 roka získavaním finančných prostriedkov na dokončenie a postprodukciu. (westerns)
  • Natáčanie sa uskutočnilo na Apacheland Movie Ranch neďaleko Tucsonu v apríli a máji 1969. (westerns)