Lucie Bílá - recitál

(koncert)
Hudobný
Česko, 2019, 54 min

Zpěvačka Lucie Bílá patrně prožívá vrcholné období své kariéry a definitivně se etablovala v pozici největší pěvecké hvězdy naší pop-rockové scény. Její recitál s virtuózním pianistou Petrem Maláskem nabízí nevšední, intimnější a komornější zážitek, než na jaký jsme od Lucie Bílé zvyklí, dává ovšem naplno vyniknout jejímu mimořádnému pěveckému výrazu a hlasové dispozici. Zcela výjimečný koncert se uskutečnil 30. října 2019 v kulturním domě v jejích rodných Otvovicích, který Bílá zakoupila, a který se de facto stal její soukromou scénou. (Česká televize)

Marze

Podobný koncert s Petrem Maláskem jsem shlédl ve stejném roce v Praze na Černém mostě. Tento je ke shlédnutí v archivu Čt:  https://www.ceskatelevize.cz/porady/12978782617-lucie-bila-recital/ ()

slunicko2

53letá Lucie Bílá prokazuje svůj sklon k šansonům. 1) Slova chvály nestačí. Ze všech hledisek to bylo skvělé vystoupení. Oduševnělá tvář, vkusné šaty, nádherné líčení, parádní hlas a výborný repertoár._____ 2) Zaujaly mě písně Hany Hegerové v novém odlehčeném hávu. Bílá postrádá tragiku Hegerové. Ale je osvěžující slyšet chronicky známé písně více zazpívané, než zarecitované. Hegerová byla jen jedna, ale Bílá na ni důstojně navázala a poprala se s touto výzvou skutečně se ctí._____ 3) Nepřehlédnutelné jsou i písně s křesťanskou tématikou. ()