Archiv

V roce 2038 se odborník na robotiku vyrábí kopii svojí zemřelé manželky i s jejími vzpomínkami. Prototypy, které vytvořil jako první, ale začínají čím dál víc žárlit. (Netflix)

Anderton

Asi by tomu viac slušala cca hodinová stopáž a zaradenie do seriálu typu Black Mirror. Extra originálne to nie je, v niektorých scénach sa režisér inšpiroval seriálom Westworld, v retro dizajne starších verzií robotov zase v klasikách typu Silent Running. Treba byť správne naladený, mať slabosť pre podobné komorné sci-fi, zato s kvalitným vizuálom a potom vás prekvapí aj pointa. Tá je nečakaná, nie je síce prevedená totálne odzbrojujúco, ale zase sme pri tej slabosti indie scifíčok. No a Theo James to celé utiahol, myslím si, excelentne. ()

septic

ono když se to vezne kolem a kolem, tak je to tisíckrát viděná ptákovina, oblečená do roucha science fiction, kde to funguje. Už to není ale moc ani originální u toho sci-fi. Příběhový twist mě neurazil, ale viděl jsem ho už taky nejednou i v kinematografii starší, než jsem já. Zpracování a prostředí nicméně pěkné. Dobře se na to dívá celou dobu. A dojemný moment AI v jedné pasáži filmu je dost hezky udělaný ()

FritoleXx

Pokud chcete vidět dobré sci-fi, tak si najděte modře hodnocené kousky na csfd. Jedním z nich je i Archiv. Komorní záležitost, která si hraje s diváckým očekáváním, přičemž nabízí i nečekaný dějový zvrat a dobrou futuristickou atmosféru v nejspíš hodně skromném budgetu, který nemůžu než pochválit. Kdy jste naposledy viděli ve filmu lidi převlečené za pochodující roboty uvěřitelným způsobem? Stejně tak kulisy jsou naprosto uvěřitelné, ač velmi levné. Vše pak navíc táhne nahoru skvělý hudební doprovod a hlavně zasněžené horské prostředí, čehož kameraman plně využívá. Problém mám jedině s poněkud přestřelenou stopáží, což jde znát hlavně na lehce utahané první polovině, a taky s tím, že režisér nemá úplně cit pro minimalismus, o který snímek spíš zoufale prosí a vy budete také, když si vzpomenete třeba na Ex Machina. Jinak ovšem velmi poutavá podívaná a v rámci žánru zas něco trochu chytřejšího a osobně myslím, že v jistých směrech i originálního. ()

Deyw

nudilo me to tvle..typek mel pekny roboty no, udelal tri, jednoho uplnyho kokota krabici, druhej uz mel kolecka ale furt zkurvena krabice, treti hot chick ktera ho chce pichat a zkurveny krabice zarlej a ujizdej do more - borec je vyndava a opravuje..nic moc ty vole, jediny co bylo dobry byl twist a konec, nevim jestli to bylo tim ze to byla uplna kokotina a pak to prekvapilo, nebo nvm...2/5 za konec 🥹 ()

Marze

Caste sci-fi tema ala Frankenstein. Tazani se co se stane,kdyz stroj ziska svobodnou vuli a ta je odlisna od sveho tvurce. Uvaha nad laskou a ztratami. Rothery pribeh v poslednich par minutach otocil, ze jsem z toho byl paf.Jako fanousek tohoto zanru jsem cekal vice a nudil jsem se.Jsem rad,ze to tak podle hodnoceni vidi v prumeru i 200 dalsich hodnotitelu. ()

• Film sa natáčal v Budapešti (Maďarsko) a v uliciach Chicaga (Illinois, USA). Vonkajšie zábery z vodopádov sú z Månafossen v Nórsku. Natáčalo sa od konca októbra 2018 a skončilo sa vo februári 2019. (Arsenal83)
  • V jednej z úvodných scén je v pozadí počuť pieseň "St. James Infirmary". Je to pieseň o mužovi, ktorý vidí svoju manželku/priateľku natiahnutú na stole v márnici. (Arsenal83)