Archiv

V roce 2038 se odborník na robotiku vyrábí kopii svojí zemřelé manželky i s jejími vzpomínkami. Prototypy, které vytvořil jako první, ale začínají čím dál víc žárlit. (Netflix)

warrenur

S filmami a pribehmi s umelou inteligenciou sa za poslednych 10 rokov roztrhlo vrece a je to logicke, kedze je to jeden z najdolezitejsich smerov technologickeho vyvoja. Ale vdaka tomu som uz ich videl mraky a mam s cim porovnavat. Toto prevedenie je o cosi slabsie, ako by som chcel, ale neurazi. Twist v zavere bol celkom fajn. Niektori sme ho mozno tak trochu cakali. Niekomu moze sadnut. 50% ()

Arsenal83

Píše sa rok 2038. Už to je pre mňa nebezpečie, ktoré výrazne ovplyvní kvalitu. Tých kvalitných sci-fi kuskov totiž spočítam na prstoch jednej ruky, aj to u piráta s hákom. Tak to aj dopadlo. Nejaký poloblázon si z robota urobí akože manželku, aj to nie veľmi vydarene, jej popraskaný plechový ksicht by nevzrušil ani najväčšieho robosexuála. Chcelo to byť niečo ako Ex Machina, ale pobledlý stroj nie je Alicia Vikander. Za zaujímavú hudbu jedna hviezda. ()

G3orgig

Mám rád sci-fi a plot twisty v závěru, tudíž hodnotím o hvězdičku výše, než by si toto dílo reálně zasloužilo. Ano, správně - bez výše zmíněných faktorů bych snímku dal druhé nejnižší možné hodnocení, protože je jednoduše opravdu mizerný. Špatný scénář, špatný herec a především CGI na úrovní studentského filmu si netflixovské sci-fi zkrátka nezaslouží. ()

Nathaniell

Verze 1: Krabice s nohama. Verze 2: krabice s nohama a rukama. Verze 3: Ženská. Sakra, tomu říkám pokrok. Přišlo mi to směšný většinu filmu. Verze 2 má mozek puberťačky, tak na sebe upozorňuje a nakonec spáchá nežití. Trochu morbidně (jen trochu - pořád je to krabice) mi to přišlo vtipný. Když následně Jarmil (čti George) vytvoří fakt věrohodnou ženskou repliku a ona ho v posteli pohladí (bohužel jen po rameni), on ji vyrazí. PROČ?!! Co kromě blbostí tomu pošukovi letělo hlavou? Jsem nějak nepochopil, ovšem rozhodně tomuhle filmu schází sex. Něco ve stylu Splice, abych byl přesný... Některé prostřihy venku/vevnitř jsou jak na cik cak. Určité záběry jsou mimo mísu, jiné naprosto geni(t)ální... Co nemá chybu, je hudba... V tomto žánru sci-fi je však bohužel pro film velmi bohatá konkurence, která zvládla podobný námět lépe (z novějších třeba Ex machina, ze starších AI: umělá inteligence). Takže Archiv bohužel zapadne a za pár let si na něj nikdo nevzpomene. No... bohužel... blbostí se točí vlastně opravdu dost. 2* PS: Závěr je prvoplánový a nesedí. ()

klukluka

Tady ty filmy, kde někdo žije v krabici, v sobě skrývají riziko, že se u jejich sledování může divák cítit, jako by v té krabici byl zavřenej taky. A to není synonymum pro velkou zábavu. To je stav, kdy se v průběhu hodiny a půl začnete ošívat, protože se všechno viděné děje podruhé, potřetí a popáté. Jeden kotrmelec už pak ten výslednej dojem nezachrání. P.S.: Hodně vás tu v souvislosti s Archivem zmiňuje film Ex Machina. Mně osobně se ústřední myšlenka Archivu, respektive obě dvě, líbily víc, ale právě nejen kvůli Ex Machině, ale třeba i kvůli Black Mirroru se s hodnocením držím při zemi, protože ty inspirační zdroje jsou za mě až moc okatý. ()

• V jednej z úvodných scén je v pozadí počuť pieseň "St. James Infirmary". Je to pieseň o mužovi, ktorý vidí svoju manželku/priateľku natiahnutú na stole v márnici. (Arsenal83)
  • Film mal mať pôvodne premiéru na South by Southwest v marci 2020, ale kvôli pandémii COVID-19 bol zrušený. Namiesto toho dostal digitálne vydanie s obmedzenými premietaniami v kinách po celých Spojených štátoch 10. júla 2020. (Arsenal83)