Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

EvilPhoEniX

Zmizelá 2.0 Rosamund Pike hraje svou typickou, bezcitnou, Evil, sebevědomou mrchu, která s každým doslova vyj* be. Film má poutavý příběh o ženě, která okrádá bezbranné důchodce a vždy jí to projde, dokud však nenarazí na paní, která má nebezpečné přátelé. Vedle skvěle hrající Rosamund Pike je zde i výborný záporák Peter Dinklage ( pro většinu však známý jako Tyrion). Hezky a poutavě natočené, má to styl, švih i šmrnc. Se zvraty se zde nešetří a napětím taktéž ne. Před zhlédnutím jsem rozhodně nečekal takhle zábavnou, strhující a inteligentní podívanou. Netflix jede. Příběh****, Akce>Ne, Humor** Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7.5/10: ()

Gilmour93

Blakeson zaujal dvěma věcmi. Navzdory současným trendům vystřídal bílého bezcharakterního heterosexuálního muže bílou bezcharakterní lesbickou ženou a jako hlavní postavy proti sobě postavil do ringu dvě zla. Problém ovšem je, že jedno je všehoschopné a to druhé neschopné a můj interest kolem fešáckých domovů důchodců, soudů a cílevědomého mamonu začal ochabovat. Řekněte mi, kolik je potřeba v reálném světě zlomit prstů na ruce, aby v ní člověk udržel telefon a napravil své špatné rozhodnutí? Důmyslné sketě v oblaku elektronické cigarety ani Půl-Rasputinově sestavě na mafiánských kruzích už postupem času nešlo moc věřit.. ()

Malarkey

Stylová, zábavná, přímočará jízda, která neubírá na napětí a hlavně baví postavičkami, ale i způsobem, jak je natočena. Jako v bavlnce nemá žádného hrdinu, naopak je tu jeden sviňák vedle druhého a Rosamunda Pike tomu všemu jako ta největší čůza pod sluncem s přehledem velí. Jelikož si ale za poslední rok a půl oblíbila Českou republiku, tak já si na oplátku oblíbil jí. Tak, že se za vítězný Glób u její role vůbec nedivím. Ona tu jede totální pecky, ale abych nekřivdil samotnému filmu, tak ostatní herci taky kouzlí a scénáristicky je to parádní dvouhodinová laskomina. ()

Anderton

Ani si nevšimnete a z postavy, ktorú spočiatku nenávidíte, sa stáva, vzhľadom na antagonistu, hrdinka, ktorej držíme palce v ceste za jej cieľom. Tento podvratný spôsob rozprávania dáva na známosť, ako podľa tvorcov vnímame dnešný svet a onen spomínaný americký sen, ktorý je vlastne snom každého človeka v západnom, východnom, severnom aj južnom svete. Nakoniec prehodnocujeme úplne všetko spomínané, aby film skončil presne tak, ako aj skončiť mal. Priebeh udalostí síce nepôsobí príliš dôveryhodne, ale onen nastavený satirický nadhľad tento prístup bez problémov ospravedlňuje. Po Gone Girl asi najlepšia Rosamundina úloha. ()

emma53

Dlouho jsem neviděla tak ultra odpornou mrchu, kterou bych postupně a hezky pomaloučku umučila k smrti. Nervy drásající pocity a otázky typu "kdy už jí sakra někdo ťafne přes tu ruku" jsem měla až do poslední klapky. Jak to Rosamund hrála, to mně snad ani hlava nebere. Už jí budu mít spojenou nastálo s touhle potvorou i když bude hrát třeba Popelku. V každém případě zaslouží Oskara jak byla brilantní. ()

• Části tohoto filmu byly natočeny ve Washingtonské restauraci Wellesley Smith & Wollensky. (ČSFD)
  • Minimálne v dvoch prípadoch je niekto zasiahnutý paralyzérom a iná osoba sa ho dotkne bez toho, aby dostala aj ona elektrický šok. (megajalec)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby