Čo keby...?

USA, (2021–2024), 14 h 42 min (Minutáž: 29–38 min)

Tvorcovia:

A.C. Bradley

Jeffrey Wright, Hayley Atwell, Chadwick Boseman, Dominic Cooper, Sean Gunn, Djimon Hounsou, Samuel L. Jackson, Toby Jones, Neal McDonough, Jeremy Renner (viac)

Prvý animovaný seriál štúdia Marvel Čo keby...? nečakaným spôsobom prepisuje scenáre filmového vesmíru štúdia Marvel a prerozpráva slávne udalosti zo známych filmov. Seriál sa sústreďuje na najslávnejších hrdinov filmového univerza Marvel, pričom mnohým postavám prepožičali hlasy rovnaké hviezdy, ktoré si ich zahrali aj v hraných filmoch. (Disney+)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (18)

Čo keby... Kapitánka Carterová bola Prvým Avengerom? (2021) (S01E01)

Trojku tady nezanechávám proto, že jsem ovce, ale z toho důvodu, že první Captain America mě jako celkový filmy nikdy nebavil, Peggy jako postava mi nikdy nepřišla sympatická a Hydra jako “záporák” mě vždycky dost nudila. ()

Čo keby... T'Challa sa stal Star-Lordom? (2021) (S01E02)

Bál jsem se oprávněně, o jak moc velký paskvil s těmi nejrůznějšími alternativními světy půjde, zvláště při záměně postav, které jsou si v celém MCU snad na hony nejvzdálenější. Ono ale světe div se, tahle varianta vesmíru, kde se Black Panther stal Star-Lordem, je více než povedená, klaďas Thanos je borec a návrat mnoha side postav ze Strážců galaxie je více než vítán. ()

Čo keby... svet prišiel o svojich najmocnejších hrdinov? (2021) (S01E03)

Nechce se mi tomu věřit, ale skutečně se mi ze všech dosavadních ofiko Marvel seriálů, které se na nás od letošního jara valí jeden za druhým, zalíbil nejvíce ten mnou nejméně očekávaný. Bál jsem se, že animovaný náhled do celého MCU bude spíše pro ty, kteří jsou zvyklí na akční animáky třeba ze sledování anime, opak je ale pravdou. Takovéhle alternativní pomrknutí na hromadu slavných postav tohoto univerza bylo silným balzámem na duši. ()

Čo keby... Doctor Strange prišiel o srdce namiesto rúk? (2021) (S01E04)

Solidní animovaná depka, která si vyloženě pohrává s neduhy, které Stephena Strange provázejí od dob, kdy podlehl magii. Já se osobně bavil více u předchozí části, ale naprosto chápu hype zrovna na tento díl. Už teď doufám, že takový ambiciózní projekt se nám vrátí i s druhou sérii. S takovým počtem postav v celém MCU bude ještě dlouho z čeho čerpat. ()

Čo keby... zombíci?! (2021) (S01E05)

Hodně velká pecka, která nám navrátí vibes z Infinity War a připomene i klíčové události Endgame. K tomu postaví do popředí Spideyho, od něhož se letos očekává největší filmová pecka v rámci MCU a nenechá nás celou půlhoďku vydechnout. ()

Čo keby... Killmonger zachránil Tonyho Starka? (2021) (S01E06)

Co by se stalo, kdyby nejméně zajímavý záporák z nejméně zajímavé Marvelovky zvrátil události jedné z nejlepších Marvelovek? Zjevně nic zajímavého, protože méně zajímavou alternativní povídku byla už jen striktně nezajímavá první epizoda s nezajímavou variací na prvního Avengera. ()

Čo keby... Thor bol jedináčik? (2021) (S01E07)

Půjdu s davem, protože poslední dvojice dílů skutečně nemůže ani dýchat na záda předchozí kvalitce v rámci zombie variace na Infinity War. Thorovo rádoby vtipné laškování a pártošení nemůže pobavit nikoho 13+. ()

Čo keby... Ultron vyhral? (2021) (S01E08)

Aaaa konečně zase pořádná řacha, která nám z What If dělá nadstandardní seriál s příběhem, který by byl z hlediska financí ve hrané podobě extrémně náročný. A hezky nás láká na dění připravovaných Marvelovek! ()

Čo keby... Pozorovateľ porušil svoj sľub? (2021) (S01E09)

Fajnové finále, které nemá takový tah na branku jako předešlý díl, i tak ale strká do kapsy téměř celou sérii a přesně v jeho duchu by se mohla odehrávat celá 2. řada. Doufám, že na ni nebudeme muset čekat kdo ví jak dlouho. ()

Čo keby... sa Nebula pridala k Zboru Nova? (2023) (S02E01)

Na novou sérku jsem se extrémně těšil, ale nebudu vůbec chodit kolem horké kaše s tím, že mě nikdy netankovaly postavy ze Strážců galaxie. Jejich filmová trojka byla sice fajn, ale stavět plnohodnotný příběh kolem bezcharakterní Nebuly je zkrátka málo. ()

Čo keby... Peter Quill zaútočil na najmocnejších hrdinov Zeme? (2023) (S02E02)

Výborný návrat do dob, kdy jsme sledovali ty nejsympatičtější superhrdiny hezky pospolu, tentokrát samozřejmě jen trochu poupravený, aby seděl do gro celého What If. Cením, že se i pro pár štěků opravdu objeví původní herci, dokonce i v našem českém dabingu. ()

Čo keby... Happy Hogan zachránil Vianoce? (2023) (S02E03)

Epka, která na mě svítila už od Vánoc s tím, že je zdaleka nejhorším zástupcem řady. V mých očích se ale vůbec nemusí ztotožňovat s tak chladným přijetím, já se po většinu času fakt bavil, zase jsme dostali pomrknutí na zásadní momenty z původních Avengers filmů a to mně k navození nostalgie naprosto stačí. ()

Čo keby... Iron Man narazil na Veľmajstra? (2023) (S02E04)

Postavy ujetého třetího Thora jsem nikdy nemusel, takže kromě Iron Mana jsem tu neměl moc s kým sympatizovat a spíš jen čekal, jestli se tu odehraje něco víc než pár infantilních džouků z pusy superotravného Korga. ()

Čo keby... Kapitánka Carterová bojovala s Ničiteľom Hydry? (2023) (S02E05)

Líbí se mi, že je ve druhé sérii cítit, jak tvůrci chtějí nepříliš okatě pomrkávat na předešlá celovečerní díla a přestože jde o fiktivní variace, kde se mísí všechny možné postavy, pár rekonstrukcí pamětihodných scén či hlášek lehce rozpoznáte. Zdejší ohlédnutí za filmovou Black Widow mi přišlo fajn, jen s těmi závěrečnými scénami, kdy se objeví zcela náhodná, byť známá postava, začínám mít trošku problém. ()

Čo keby... Kahhori pretvorila svet? (2023) (S02E06)

Mám bohužel velký problém s pochopením, co jsme si z tohoto debutu nové hrdinky vlastně měli vůbec vzít, kromě Strange na konci epky a "navázání" na konec jeho celovečerní dvojky jsem tu vlastně vůbec nic nepobral. Vypiplaná technická stránka a neutichající, ale zmatečná akce mi opravdu nestačí. ()

Čo keby... Hela našla Desať prsteňov? (2023) (S02E07)

Nemůžu se ztotožnit s tím, že zrovna alternativní příběh o vztahu bohyně smrti Hely a jejího otce Ódina, kde si vymění role coby klaďas/záporák, by si zasloužil nejlepší hodnocení v rámci série. Nevím, jestli je to tím, že jsem neviděl Shang-chiho celovečerák a nechápu tak všecky podrobnosti o deseti prstenech, ale o těch to tu stejně není v celé délce. ()

Čo keby... Pomstitelia spojily sily vroku 1602? (2023) (S02E08)

Slušný historický mišmaš, kde se z Capa stane Robin Hood a z Tonyho shakespearovský vynálezce s možnostmi Leonarda Da Vinciho. Za mě strhující ale spíše jen tím, že máme zase všechny známé tváře zpátky pohromadě, příběh sám o sobě nijak na zadek neposadí. ()

Čo keby... zasiahol Najvyšší Strange? (2023) (S02E09)

Jsem vlastně rád, že se Peggy vyprofilovala do pozice hlavní postavy a že se tady poukázalo i na dění v epkách předchozích. Temný Strange mě zaujal už v celovečeráku, ale stejně jako tam, i tady není využit tak, aby to všechno dávalo plnohodnotný smysl a 4. hvězdu nakonec uštědřím jen proto, že je dobře zaděláno na 3. sérku. Tu nám Disney+ snad doručí za maximálně další 2 roky. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

29.12.2021

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

21.12.2021

Úspěch Spider-Man: Bez domova a seznámení diváků s konceptem multiverz podle nových zpráv vedlo studio Marvel k rozhodnutí přidat do chystaného pokračování Doctora Strange pár nových cameo scén.… (viac)

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

09.04.2020

Francouzská verze Disney+ vydala tiskovou zprávu, ve které oznámila detaily o chystaných seriálech pro streamovací službu. Kvůli pandemii koronaviru se produkce na většině seriálů musela zastavit a… (viac)