Čo keby...?

USA, (2021–2024), 14 h 42 min (Minutáž: 29–38 min)

Tvorcovia:

A.C. Bradley

Jeffrey Wright, Hayley Atwell, Chadwick Boseman, Dominic Cooper, Sean Gunn, Djimon Hounsou, Samuel L. Jackson, Toby Jones, Neal McDonough, Jeremy Renner (viac)

Prvý animovaný seriál štúdia Marvel Čo keby...? nečakaným spôsobom prepisuje scenáre filmového vesmíru štúdia Marvel a prerozpráva slávne udalosti zo známych filmov. Seriál sa sústreďuje na najslávnejších hrdinov filmového univerza Marvel, pričom mnohým postavám prepožičali hlasy rovnaké hviezdy, ktoré si ich zahrali aj v hraných filmoch. (Disney+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (19)

Čo keby...? (2021)

Z osmnácti epizod nadstandard 4… to je dost zoufalý výsledek nového trendu (nacpat všude neomaxistickou korektnost) a to jakkoliv. Celé What if…? se zvrhnulo ve feministickou propagandu.  Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Čo keby... Kapitánka Carterová bola Prvým Avengerom? (2021) (S01E01)

Nevím jestli to bylo díky tragickému selhání Agent Carter, nebo odporem vůči současné groteskní (a násilné) diverzifikaci, či snad Union Jack na štítu vyvolal díky brexitu tu nepříjemnou pachuť? Nevím. Rozhodně ale wow efekt zakončený pověstným prosazením na zadek se nekonal. Animaci neřeším, dokonce i zasazení do WW2 dává plusové body, ale… tohle vypadá fakt, fakt komicky. A pokud další “ify” budou o tom, že jen mění pohlaví (nebo rasu) postavy, bude to fiasko. ()

Čo keby... T'Challa sa stal Star-Lordom? (2021) (S01E02)

A už je to tady… what if se prostě degradoval na debilní politicko-korektní agitku založenou na ufiknutí penisu (viz minule), nebo přebarvení na černo (žlutá holt nebyla skladem) včetně otravného přízvuku. Takže příště bude co? Tony Stark gay? Čekal jsem spoustu, ale neomarxistickou ubohost opravdu ne. Jedna hvězdička za Howarda. ()

Čo keby... svet prišiel o svojich najmocnejších hrdinov? (2021) (S01E03)

Regulérně půjdu proti proudu tvrzením, že tohle je konečně zápletka hodna “what if…”. Epizoda si nehraje na trapné korekce a jde přímo k jádru a celkem originálním způsobem nechá Avengers vychcípat dřív, než vůbec začali. Co mě brání dát plný počet je ten trapný humor (který zoufale nesedí). ()

Čo keby... Doctor Strange prišiel o srdce namiesto rúk? (2021) (S01E04)

Je z toho hodně cítit inspirace ze Stroje času. To mě ale tolik nemrzí. Ten film mám rád. Co mě mrzí je promarněný potenciál. Tohle totiž mohl být slušný předvoj k multiverse madness. Třeba příběh Strange z jiného vesmíru se kterým se ve filmu setkáme (jak napověděla potitulková scéna Spidermana ). Bohužel ambice byly níže (a jinde). I tak rozhodně lepší než první dvě epizody. ()

Čo keby... zombíci?! (2021) (S01E05)

Opět jsem čekal spíše sondu do Marvel’s Zombie, bohužel marně. I tak ale epizoda plní účel a aspiruje na nejlepší “ifku” série. ()

Čo keby... Killmonger zachránil Tonyho Starka? (2021) (S01E06)

Jsem se musel podívat kdo to vůbec ten Killmonger je na internet. Díky tomu jsem si připomněl, že je to vlastně záporák z mojí nejméně oblíbené Marvelovky. A při sledování tohohle jsem si lehce připomněl proč. Navíc nacpat zrovna tohohle mumlala do děje filmu, který vlastně celé MCU začal a ještě z něj udělat hrdinného posla dobra (je “black”, takže mu nějaká ta vražda projde, abychom nebyli za rasisty :)) je fakt přes čáru. Dávám hvězdičku za myšlenku změnit děj Iron Mana. Ten zbytek je crap. ()

Čo keby... Thor bol jedináčik? (2021) (S01E07) odpad!

5 minut stačilo a ten retardovaný dětský humor mě pil krev. Jako klasická pohádky o Disneyho. Přehrávající debílek, co si myslí, že děsně hláškuje a je vtipnej. Tentokrát ani hvězdička za Howarda. ()

Čo keby... Ultron vyhral? (2021) (S01E08)

No už jsem se bál, že na nejzásadnější “if” všech “ifů” nedojde. A naštěstí to vůbec nebylo špatné (ve světle některých epizod, dokonce excelentní). ()

Čo keby... sa Nebula pridala k Zboru Nova? (2023) (S02E01)

Evidentně došly nápady. Prostě vzali postavy ze strážců galaxie a nějak je namíchaly. Kdo mě pobavil byl Howard (aka hrdina první Marvelovky). Hodně se tu připomíná Blade Runner… nějak jsem nepochopil proč. Jako kvůli létajícím autům? To už rovnou můžu říct, že mi to připomíná Vzpouru mozků (díky napojení robota na kouli :)) ()

Čo keby... Kahhori pretvorila svet? (2023) (S02E06) odpad!

Woke crap continues. Jasně, že silná žena (někde z pravěku), toho správného etnika a zajisté moderní orientace (cokoli jen ne hetero). Kdo jiný by mohl přetvořit svět než ona. A díky závěru je jasné, že M-SHE-U má další zářez. ()

Čo keby... Hela našla Desať prsteňov? (2023) (S02E07)

Mě vážně fascinuje, že stále se nikdo nezamyslel na tím, že “ring” co se nenosí na prstech, ale na předloktí asi nebude “prsten”, ale “náramek”, “prstenec” nebo prostě “kruh”. Dál… proč Hela má pocit, že musí trousit trapné hlášky jako kdyby hrála v Marvels a chovat se jako kráva (jako kdyby hrála v Marvels)? Tedy alespoň do té doby než potká jinou silnou (a moudrou) ženu… (Amy Wong z Futurami mimochodem). Dokonce i Odin se chová jako kretén… fakt ne. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

29.12.2021

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

21.12.2021

Úspěch Spider-Man: Bez domova a seznámení diváků s konceptem multiverz podle nových zpráv vedlo studio Marvel k rozhodnutí přidat do chystaného pokračování Doctora Strange pár nových cameo scén.… (viac)

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

09.04.2020

Francouzská verze Disney+ vydala tiskovou zprávu, ve které oznámila detaily o chystaných seriálech pro streamovací službu. Kvůli pandemii koronaviru se produkce na většině seriálů musela zastavit a… (viac)