Čo keby...? - Season 2 (2023) (séria)

Čo keby... Pomstitelia spojily sily vroku 1602? (S02E08)

(epizóda)
  • Česko Co kdyby... se Avengers dali dohromady v roce 1602? (viac)

Keď sa Kapitánka Carterová ocitne v Alžbetínskej ére plnej marvelovských postáv, musí odhaliť príčinu anomálie, ktorá uväznila mnohých známych hrdinov aj zloduchov v roku 1602. (Disney+)

AloeB odpad!

Na novověkou variaci Avengerů jsem se velmi těšil, že se jim povede zasazení využít stejně dobře jako What if... Zombies, ale v tomto případě se povedl vytvořit suchý nic neříkající mišmaš, Problém pro mě nastal už v momentě, kdy namísto skutečného využití potenciálu daného Co kdyby museli tvůrci šáhnout k postavě Carterové z jiného příběhu, jako by měli potřebu odůvodnit, proč vůbec dělají Avengers v roce 1602. K dalším problémům patří nezajímavá dějová linka, zmatené vyřešení situace a plné nevyužití potenciálu, který koncept nabízel. Předstírání, že znají Shakespeara, bylo tvůrcům houby co platné, ()

Patrik_Sal

V porovnání s původním komiksem zklamání. Nijak zvlášť samotný koncept nevyužívají a když už, tak jenom přejmenují pár postav. Zároveň je tu spousta nelogičností - jak může fungovat Ant-manův oblek? Evidentně i v roce 1602 funguje na nanotechnologii a to zkrátka nedává smysl. Příběh je nic moc, takže vyšší hodnocení než 3* opravdu nedám. ()

CheeseFigure

Mám radšej, keď sú to samostatné epizódy oddelené od zvyšku seriálu, než ,,Kapitánka Carterová a jej dobrodružstvá naprieč multivesmírom". A to mám tu postavu rád. Ale nebola to zlá epizóda. Bola celkom vtipná a dizajn niektorých brnení sa mi páčil. Ale osobne si myslím, že Avengers z roku 1602 by lepšie fungovali samostatne, bez Carterovej. A potrebujem viac dua Bucky a Lang. ()

filmfanouch

Neil Gaiman jakožto spisovatel dal světu Hvězdný prach, Dobrá znamení, Sandmana nebo Koralínu a svět za tajnými dveřmi. Vyloženě cizí mu ovšem není ani svět Marvel Comics. Gaiman totiž stojí za komiksovou sérii 1602, která jak již název napovídá představuje známé hrdiny a záporáky z Marvel Comics v 17. století. Matthew Murdock, Stephen Strange nebo Anthony Stark prožívají své příběhy v osmidílné minisérii na kterou se mnohokrát navázalo a i díky konceptu seriálu Co kdyby...? vlastně dává smysl, že je nakonec na motivy této komiksové minisérie založena jedna epizoda seriálu. I když dle všeho nemá s předlohou Gaimana moc společného. Pár staletí po Robinu Hoodovi se tak pozice zbojníků ujímají známí Avengers v dobových kostýmech a tehdejší mluvou. Ze Stevea Rogerse se stává Rogers Hood, z asgardské královské rodiny je pozemská šlechta a místo Merlina je tu Scarlet Witch. A do toho všeho se nějak zamotá známá Kapitánka Carter, pro kterou je díky setkání s novou variantou Stevea Rogerse tato mise rázem osobní. Už samotná předloha Neila Gaimana zní zajímavě a i když dle všeho Gaiman s konceptem předvedl zajímavější věci, výsledná podoba v seriálu je fajn. Prostředí 17. století má přeci jen pořád své kouzlo, pracování s hrdiny v této době je poměrně zajímavé (je tu specifická variace na Muže se železnou maskou) a nechybí různá funkční pomrknutí. Například k faktu, že některým postavám dost možná zřejmě není souzen šťastný konec a že někdo adekvátně obsadí pozici popravčího.  Je to epizoda, která předvádí působivé animované sekvence, design dobových postav je hravý (Happy Hogan) a pochopitelně nemůže chybět ani odkazování k díle Williama Shakespeara (všichni přece velmi dobře dávno víme, že je Loki skvělá herečka). Po Co kdyby... Zombie?! se dost možná o jednu z nejzajímavějších realit, kterou seriál doposud prozkoumal. I přes fakt, že rozuzlení zápletky není nejsilnější, v drobnostech je tato epizoda trošku kostrbatá a v jistých momentech je pomrkávání možná až příliš na sílu. Je to ovšem seriál, který si o taková pomrknutí přímo říká a je tak nefér si na ně vyloženě stěžovat. Oproti 1. sérii je poté určitě vidět více pojítek v rámci jednotlivých příběhů a po vzoru předposlední epizody 1. série se i zde končí zřejmým cliffhangerem odkazující na pokračování příště, které tu alespoň bude již zítra. I přes status antologického seriálu jde přeci jen pořád o úkaz toho, že je mnohovesmír široký a různé reality mohou ovlivňovat sebe navzájem. Epizoda z roku 1602 rozhodně nepatří mezi seriálu, přeci jen je ovšem ve výsledku dost fajn.... ()

oveckaoa

Navazujeme na ten díl kdy se Kapitánka Carterová propadla jinam. Je v roce 1602 a dochází tam k trhlinám  jedna odnese královnu a sestru Thora Hellu a on se stane králem a je nasraný na kapitánku Carterovou, že tomu ´´únosu Helly,,   nezabránila a chce ji zatknout.   Ona uteče pomůže jí Kapitán Amerika jako zbojník kde jsou i Winter  soldier a Ant Man (nejtrapnější postava v celém díle) najde Iron Mana a Hulka  a snaží se těm trhlinám zamezit nakonec zjistí, že je to díky někomu kdo se tam dostal z budoucnosti dříve jak Peggy a pošlou ho zpět . 60 procent ()