Čo keby...? - Season 1 (2021) (séria)

Čo keby... Pozorovateľ porušil svoj sľub? (S01E09)

(epizóda)
  • USA What If... the Watcher Broke His Oath?

Čo keby... Pozorovateľ porušil svoj sľub? (Disney+)

Simon.Dobes

Vidieť všetkých týchto hrdinov pokope bolo veľmi fajn - najviac mi sadli T'Challa a Captain Carter (aj keď prvá epizóda s ňou ma neohúrila). Gamora mi tu prišla zbytočná. Záporak Ultron mi nesadol, prišiel mi moc over powered a čakal som, kedy to s ním skoncujú. Prepojenie všetkých epizód (dokonca aj tretej a tou so Zombies) sa mi veľmi páčilo, keďže crossovery milujem. Finále je to obstojné a som s tým spokojný. ()

KukulienkaHO

Veľmi uponáhľané. Z toho potom, samozrejme, pramenia chyby a diery v deji. Čo však treba uznať, je fakt, že sa tvorcom skutočne podarilo celkom dobre pospájať všetky predošlé epizódy do jedného kompaktného celku. Aj keď by sa nič nestalo, keby What If...? fungovalo len na antologickej báze. Akcia je čisto o kúzlach a mňa skutočne blikanie farebných kreslených svetielok nebaví. Posledná časť v podstate odráža kvality celého seriálu. A to nie pozitívne. P.S.: Som velice rád, že som konečne dopozeral tento vo výsledku nudný, nevtipný a častokrát aj príbehovo debilný projekt, ktorý absolútne nenaplnil svoj potenciál a mne len zožral čas. ()

Malyszs odpad!

Stupidní a nelogický. Místy trapný. Absolutne pohřbený potenciál, který nastavil minulý díl. Díry ve scénáři a stupidní rozhodnutí. Já vím, že je těžký udělat dobrý finále, ale tohle je fakt bad. Celej tenhle seriál má doslova nekonečný možnosti a obrovskej potenciál, ale jen jeden díl ten potenciál opravdu využívá (8. díl).  To je na tomto seriálu to nejhorší. Zkažený finále to dorazilo. ()

CheeseFigure

Nemyslím si, že What If je ten seriál, ktorý potreboval poslednú epizódu v mega-akčnom štýle alá každý projekt od Marvelu, ale čo už. Bolo zábavné sledovať hrdinov predchádzajúcich epizód, ako sa spoja, aby porazili Ultrona. Čo zamrzí, je opäť krátka minutáž. Lebo je fajn vidieť tie postavy pokope, ale chýbala mi nejaká výraznejšia interakcia medzi nimi (napríklad taký Black Panther a Killmonger by si mali určite čo povedať, i keď sú z iných realít). Taktiež mi niektoré postavy prišli, že sú tu len preto, lebo boli v predchádzajúcich dieloch (SPOILER: Taký Killmonger tu bol úplne zbytočný. Pár-krát zaútočil na Ultrona a potom sa rozhodol, že zradí hrdinov. Lenže tá zrada nikam neviedla, lebo pár minút po nej bol porazený. KONIEC SPOILERu). Páčil sa mi koniec, v ktorom sa Black Widow baví s Watcherom a jej slová sa dajú pekne interpretovať, že sú adresované aj iným ,,watcherom" a teda nám. Taktiež som spokojný s akciou, ktorá tvorila väčšinu epizódy i keď som mal z nej občas ,,anime pocit", keďže väčšinu Ultronových útokov tvorili obrovské, niekoľko kilometrov prostredia ničiace, výbuchy. Nebolo to síce finále, aké by tento seriál potreboval, ale bolo fajn. A otázka na záver...čo s tou Thanos-Gamorou? Prečo sme nevideli jej epizódu? ()

Johny203

Finálový diel bol klasický MCU čo je už samo o sebe dosť nudné a nezaujímavé. Tu to ešte bolo doplnené o scenáristickú vyprázdnenosť kedy silou mocou museli do tejto epizódy napchať všetky pojítka na doterajšia diely ( ak sú toto jediný hrdinovia ktorý dokážu zachrániť Multivesmír tak nemá zmysel pokračovať). Nuda, sklamanie, nezaujímavé postavy a vzhľadom na potitulkovú scénu aj dokonale znechutenie celého tohto seriálu. ()