Čo keby...? - Season 1 (2021) (séria)

Čo keby... Pozorovateľ porušil svoj sľub? (S01E09)

(epizóda)
  • USA What If... the Watcher Broke His Oath?

Čo keby... Pozorovateľ porušil svoj sľub? (Disney+)

DJ_bart

Finále antologie 'What if?' je perfektní katarzí, která spojuje náměty všech dříve neslučitelných epizod dohromady do jednoho megalomanskýho celku. A ač jde o závěr příliš zkratkovitý a překombinovaný, celovečerák s Guardians of the Multiverse bych uvítal. ()

3DD!3

Sprint. Všechno do sebe zapadá, ale je to jako projíždět rychlíkem nádherným městem a nemoci vysednout a pořádně si ho užít. Sestavení Strážců muliverza, konflikt s Ultronem a finální zvrat i řešení jsou skvěle načrtnuté, ale je velká škoda, že poslední díl nemá o půl hodiny víc. Citelně taky chybí Starkův díl na Saakaru, kterého s prý snad dočkáme ve druhé sérii. I tak jde ale o smršť nápadů, kterou je radost sledovat. ()

filmfanouch

Finále 1. série What If...? dohromady spojuje všech 8 alternativních vesmírů a příběhů, které se v rámci 1. série objevili. Super voják Peggy Carter, Star-Lord T´Challa či Supreme Strange se tak společně dávají dohromady, aby společně porazili ultimátní hrozbu v podobě Ultrona. A tenhle crossover zakončuje 1. sérii skvěle.   Po cliffhangeru z minule se definitivně dává dohromady tým, který všechny dosavadní příběhy z alternativních vesmírů spojuje dohromady. Neopomine se dokonce ani vesmír se zombie a jako tečka 1. série tak What If... The Watcher Broke His Oath? funguje skutečně dokonale. I finále trpí tím, že musí do akce a celé dění je tak trochu uspěchané, zrovna finále ovšem tímto netrpí tolik výrazně. Pořád to má především naprosto skvělou animaci, do akce se zapojuje i alternativní verze Gamory (která by se své vlastní epizody kvůli komplikacím s COVIDEM-19 měla nakonec dočkat až v 2. sérii) a v téhle formě se Guardians of the Multiverse představují tak stylově, že snad dojde k další shledání téhle party.   Ve finále fungují i emoce. A to nejen v rámci příběhů jednotlivých postav (Captain Carter, Black Widow, Doctor Strange....), ale i kvůli faktu, že finále 1. série představuje poslední výkon Chadwicka Bosemana nejen v rámci jeho kariéry u Marvelu, ale v rámci celé jeho kariéry. Bosemanova roztomilá snaha o jiný přízvuk se po 2. epizodě nadále neomrzela a je vidět, že i za mikrofonem do toho dává vše. Stejně jako zbytek navrátivšího castingu z hraných marvelovek jako Benedict Cumberbatch, Chris Hemsworth, Michael B. Jordan či Hayley Atwell a také náhradníci, které by člověk většinou nerozeznal od pravých představitelů v hraných marvelovkách (i náhrada Gamory zní podobně jako Zoe Saldana). Celé to dopomáhá autenticitě toho, že se skutečně díváme na jiné verze známých postav.   Lepší akční finále seriálu nejspíš lidé chtít nemohli. Souboj Guardians of the Universe s Ultronem se epičností v klidu vyrovná prvnímu společnému souboji Avengers v New Yorku, kdy by tomu opět celému jen prospěla delší délka. I tak je ovšem tohle finále skutečně parádní a to i v rámci zakončení linek několika postav. Ať už se bavíme o Doctoru Strangeovi ze čtvrté epizody nebo Black Widow, která jako jediná na světě přežila Ultronovu apokalypsu.   Opět je tam mnoho skvělých pomrknutí, finále prozatím celý potenciál seriálu využívá jako jedna z nejlepších epizod. V součtu jde tak o povedenou tečku, která nechává zapomenout i na slabší kousky 1. série. A po-titulková scéna dokáže solidně nalákat na fakt, že některým linkám skutečně není konec a minimálně Captain Carter se ještě nějakou dobu nezbavíme. Díky bohu za to, protože v téhle animované podobě je tahle Peggy Carter neskutečně zajímavá a i náznak po-titulkové scény naznačuje, že její budoucnost bude rozhodně zajímavá..... ()

oveckaoa

Jedna věc co Marvel neumí jsou konce těchto seriálů podělal postupně Lokiho, Falcona a Winter Soldiera a ještě i tohle. Zatímco předchozí  díl byl to nejlepší co kdy vydaly  tohle je proti němu těžká slabota. To, že Killmonger zradí bylo jasné od začátku ten šíp se tam objevil vyloženě náhodně, aby měly jak porazit Ultrona   a celkově akce za moc nestojí. Potitulková scéna úplně zbytečná. 60 procent. ()

Jaro.Krafcik

Rovnako ako v predposlednej epizóde veľká porcia akcie a rýchlo to zbehlo tak sa človek veľmi nenudil. Musím povedať že to bol celkom vydarený seriál od marvelu ale radšej by mali ostať pri hraných napríklad Wandavision alebo Falcon. 4* ()

drackula

Obstojné finále, ktoré v sebe spája všetko čo sme doteraz videli. Myšlienka zaujímavá a prevedenie viac ako dobré. Celkovo určite spokojnosť aj keď tu bolo zopár neprehľadných a chaotických momentov. 80% Disney plus ()

SpaceOdyseus

Jak me rpedesly dil nadchnul, tak me tento zklamal. Jen se opakuje drive videne, na silu se tlaci woke agenda a cele je to narvane beckovou a nudnou akci. Finale, ktere vsechny dily svaze do sebe, jsem si predstavoval jinak. ()

LachtanShows

Fajnové finále, které nemá takový tah na branku jako předešlý díl, i tak ale strká do kapsy téměř celou sérii a přesně v jeho duchu by se mohla odehrávat celá 2. řada. Doufám, že na ni nebudeme muset čekat kdo ví jak dlouho. ()

MiniMinion

Velmi dobré finále, i když, podobně jako celá série, dost zkratkovité a uspěchané. Neuškodilo by mu nějakých 10 minut navíc a trochu to ještě rozvinout, nebo přidat nějaký ten zvrat. Jinak ale výborné, po vizuální stránce přímo fantastické, asi nejlepší akční z celé série, a protože to mohlo dopadnout jakkoliv, bylo to dokonce i trochu napínavé. Potitulková scéna navnazuje druhou sérii, na kterou se docela těším, snad přijde již příští rok. 9/10 ()

Aurus

Wau,myslel jsem že můj nejoblíbenější díl What If bude stále 1 díl ale nakonec můj nejoblíbenější je 9 díl. Velmi dobré rozloučení, příběh a postavy. Já této epizodě nic vytknout nemohu. Za mě 11/10. ()

Azurovydrak

Mrzí mě těžké snížení Ultronova potenciálu, který byl z všemocného multivesmírného dobyvatele degradován na pompézní figurku, kterou si podá partička lehce vylepšených humanoidů, ale jinak je finále slušně zvládnuté. Memy o moci temného Strange nejsou ani trochu přehnané a mě je až líto, že tento díl je poslední. Watcher je omega-cool postava a skvělý "průvodce" alternativními dimenzemi, takže doufám, že se tvůrci kousnou a s druhou sérií přispěchají co nevidět. ()

tomik99

No, co k tomu říci? Asi je fajn, že seriál dostal nějaký větší a hlubší rozměr a hrdinové se sešli. Ale zase - sešli se jen, aby byl celej díl jedna velká bitka, která mě vůbec nebavila. Asi se mi ve finále více zamlouvaly samostatné příběhy, kde se skutečně řeší, coby kdyby. Tohle mi úplně nešlo při chuti. ()

B.Wilde

Velmi příjemné zakončení seriálu, poslední díl se mi vážně líbil a hezky pospojoval i všechny ostatní. Well, jediné co mě zamrzelo, že Strange by si zasloužil přece jen o něco lepší konec, paradoxně jsem si ho oblíbila víc tady než v klasických filmech. ()

AloeB odpad!

Proč se na to koukám, když nejspíš vím, že se mi to nebude líbit? Protože marvelovské universum je i přes svou kolísavou kvalitu velmi zajímavým projektem, šíleným filmovým a televizním seriálem stavícím na originálních postavách, propojením mezi jednotlivými díly, humorem a epickou akcí. Jenže když jsou postavy jen retcony jiných, když propojení i v rámci takzvaného multiversa výrazně kolísá a když je akce skloubena do půlhodinových animací, zbývá jen humor, který také není moc dobrý. Toto všechno bych však epizodám What if... odpustil, ale samotnou stavbu příběhů nemohu. Stopadesátý tým superhrdinů není v poslední epizodě sestaven kvůli záchraně vesmíru, ale pro snahu o propojení jednotlivých dílů; jejich vytrhnutí z vlastních polouzavřených příběhů však tvoří jeden nedobrý s Ultronem a ničí všechny ostatní. Rozumějte, v druhé sérii jsme mohli sledovat zajímavý střet Iron-manovy přítelkyně a malé Shuri, ale dostáváme jen prostřih uprostřed děje; cliffhanger s Peterem Quillem a jeho otcem dovedl se znalostí jiných filmů zamrazit, ale jeho urychlené vyřešení v rámci této epizody bylo asi stejně hloupé jako Egova smrt v předchozí epizodě; úplně nejhorší je však propojení s epizodou, kde zemřeli všichni Avengers - všimněte si, seriál se nebojí brutálního zabití Sharon Carter zvětšenou Wasp, v klidu rozpůlí Thanose vejpůl nebo nechá pozabíjet všechny Avengery v jedné jediné epizodě, ale nechat Natašu jejímu smutnému osudu ve vlastním znovu svobodném světě se pro potřebu sladkého konce neodváží. Taková falešná brutalita mě irituje, zvlášť v rámci animáku, který se na první pohled tváří jako drsný a nekorektní, ale uvnitř je jen prázdný a parazitující na jiných filmech. Škoda. ()

Sharpooter

Co kdyby Watcher porušil přísahu? Vcelku pěkné zakončení, každopádně čekal jsem něco více. Podle mě to v tomto seriálu být nemuselo, spíše než tento díl se mi líbily jednotlivé díly, které na sebe nenavazovaly. Každopádně pěkné propojení všech dílu a musím uznat, že na otázku co kdyby Watcher porušil přísahu jsem se několikrát ptal v průběhu seriálu. Možná to mohlo být uděláno lépe, nebo alespoň si myslím, ze Watcher mohl vybrat jiné lidi/šampiony, než ty co jsme viděly. Přece jen má přístup ke všem vesmírům. Velmi se mi líbila solidní akce, vyobrazená pěknou animací. 8/10 ()