Čo keby...? - Season 1 (2021) (séria)

Čo keby... Pozorovateľ porušil svoj sľub? (S01E09)

(epizóda)
  • USA What If... the Watcher Broke His Oath?

Čo keby... Pozorovateľ porušil svoj sľub? (Disney+)

Azurovydrak

Mrzí mě těžké snížení Ultronova potenciálu, který byl z všemocného multivesmírného dobyvatele degradován na pompézní figurku, kterou si podá partička lehce vylepšených humanoidů, ale jinak je finále slušně zvládnuté. Memy o moci temného Strange nejsou ani trochu přehnané a mě je až líto, že tento díl je poslední. Watcher je omega-cool postava a skvělý "průvodce" alternativními dimenzemi, takže doufám, že se tvůrci kousnou a s druhou sérií přispěchají co nevidět. ()

Sharpooter

Co kdyby Watcher porušil přísahu? Vcelku pěkné zakončení, každopádně čekal jsem něco více. Podle mě to v tomto seriálu být nemuselo, spíše než tento díl se mi líbily jednotlivé díly, které na sebe nenavazovaly. Každopádně pěkné propojení všech dílu a musím uznat, že na otázku co kdyby Watcher porušil přísahu jsem se několikrát ptal v průběhu seriálu. Možná to mohlo být uděláno lépe, nebo alespoň si myslím, ze Watcher mohl vybrat jiné lidi/šampiony, než ty co jsme viděly. Přece jen má přístup ke všem vesmírům. Velmi se mi líbila solidní akce, vyobrazená pěknou animací. 8/10 ()

KukulienkaHO

Veľmi uponáhľané. Z toho potom, samozrejme, pramenia chyby a diery v deji. Čo však treba uznať, je fakt, že sa tvorcom skutočne podarilo celkom dobre pospájať všetky predošlé epizódy do jedného kompaktného celku. Aj keď by sa nič nestalo, keby What If...? fungovalo len na antologickej báze. Akcia je čisto o kúzlach a mňa skutočne blikanie farebných kreslených svetielok nebaví. Posledná časť v podstate odráža kvality celého seriálu. A to nie pozitívne. P.S.: Som velice rád, že som konečne dopozeral tento vo výsledku nudný, nevtipný a častokrát aj príbehovo debilný projekt, ktorý absolútne nenaplnil svoj potenciál a mne len zožral čas. ()

Simon.Dobes

Vidieť všetkých týchto hrdinov pokope bolo veľmi fajn - najviac mi sadli T'Challa a Captain Carter (aj keď prvá epizóda s ňou ma neohúrila). Gamora mi tu prišla zbytočná. Záporak Ultron mi nesadol, prišiel mi moc over powered a čakal som, kedy to s ním skoncujú. Prepojenie všetkých epizód (dokonca aj tretej a tou so Zombies) sa mi veľmi páčilo, keďže crossovery milujem. Finále je to obstojné a som s tým spokojný. ()

tomik99

No, co k tomu říci? Asi je fajn, že seriál dostal nějaký větší a hlubší rozměr a hrdinové se sešli. Ale zase - sešli se jen, aby byl celej díl jedna velká bitka, která mě vůbec nebavila. Asi se mi ve finále více zamlouvaly samostatné příběhy, kde se skutečně řeší, coby kdyby. Tohle mi úplně nešlo při chuti. ()

• Jediná postava, kterou Watcher (Jeffrey Wright) rekrutuje pro záchranu multiverza, a kterou jsme nepotkali ve vlastní epizodě, je „přeživší ze Sakaaru“ Gamora. Epizoda vysvětlující její původ měla být původně součástí první řady, tvůrci se však rozhodli ji posunout do řady druhé z důvodu pandemie covid-19. (NiWi)
  • Natasha se sarkasticky ptá Watchera, zda jedl popcorn, když se díval, jak Ultron ničí její svět. Jedná se o referenci na finále první série The Super Hero Squad Show (od r. 2009), kde Watcher jí popcorn, zatímco se Galactus pokouší pozřít Zemi. (Kubaaa97)