Nataša Romanovová a Clint Barton sa vydávajú zničiť vražedného robota Ultrona po obrovskej pohrome. (Disney+)

filmfanouch

Konečně! Poslední 2 epizody What If...? v podstatě nadšení z celého seriálu ztenčovali, osmá a předposlední epizoda 1. série ovšem diváka vrací do bezpečné zóny. Nejenom, že dochází k budování nevyhnutelného crossoveru všech dosavadních částí, ale tvůrci se tentokráte konečně utrhli ze řetězů a skutečně vytěžili potenciál seriálu. Epizoda s událostmi, které by stali v případě, že by Ultron porazil Avengers patří společně se čtvrtou epizodou zatím mezi to nejlepší, co seriál nabídl.   Pochopitelně se nedalo očekávat, že by Ultron Avengers v Age of Ultron totálně potopil, v alternativních realitách je ovšem možné vše. Ultron v těle Visiona je tak skutečně hlavní postavou, která si splní svůj cíl, následně ovšem najde nový cíl ve zničení ostatních světů a později i alternativních realit. Seriál What If...? skutečně Ultrona prezentuje jako hrozbu, která by byla schopná divokých věcí. A po konfrontacích s Thanosem, Captain Marvel či samotným Watcherem se z Ultrona stává skutečně hrozba gigantických rozměrů.   James Spader se jako hlas Ultrona nevrátil, Ross Marquand (který si již v Infinity War a Endgame zahrál Red Skulla, roli si zopakoval i v první epizodě What If...?) ovšem odvádí solidní práci a poté co v rámci Red Skulla dokázal napodobit hlas Huga Weavinga se mu zde podařilo skvěle nahradit hlas Spadera.   Osmá epizoda je nejen plná epických momentů a vyloženě nádherných vizuálních momentů, ale také plná emocí. A to nejen v rámci příběhu Natashy Romanoffové a Clinta Bartona, kteří se v post-apo světě nadále pokouší Ultrona zastavit, ale překvapivě i v pozici Watchera. Jeffrey Wright do toho za mikrofonem dává naprosto vše a zoufalost Watchera je tak uvěřitelná. Celkově vlastně What If... Ultron Won? funguje na principu Avengers: Infinity War, kde se přichází s docela temným závěrem, který se na konci dočká plamínku naděje. Celá ta osudovost přitom neskutečně funguje, opět dochází k několika úsměvným pomrknutím na dosavadní svět MCU a v součtu tak jen zamrzí, že je opět délka příliš krátká a musí se příliš skákat dopředu a některé prvky děje by si rozhodně zasloužili širší rozpracování. Po posledních dvou epizodách ovšem solidní reparát, který neskutečně naláká na finále...... ()

3DD!3

Mír v naší době... Ultronova (Tonyho) vize, díky Thanosově návštěvě roztažená na celý vesmír konečně ukazuje potenciál postavy. Tvůrci Co kdyby...? se konečně urvali ze řetězů a boří hranice jednoho vesmíru. Celá série se ukazuje jako přípravka na jedno velké zúčtování, které nás čeká příště. Snad kromě té velké rubanice přijdou i s nějakou pointou. ()

Andy.222

V podstatě mám jen jedinou výtku. Dle Loru (a bylo to potvrzeno i v MCU v Lokim, kameny nekonečna fungují pouze v rámci vesmíru ze kterého vzešli a v alternativní realitě by měli být jen "těžítka". A trochu jsem taky koukal, jak snadno si Ultron dal Thanose, až to tak nějak neodpovídalo jak se s ním ostatní nadřeli. Ale jinak rozhodně zajímavé. ()

CheeseFigure

Čo keby Marvel Cinematic Universe spravil Ultrona ako vážnu a nebezpečnú hrozbu? Nechápte ma zle, mám celkom rád jeho verziu z Age of Ultron, ale nebol to ten nebezpečný robot, ktorého poznáme z komiksov. Za to tento Ultron je iná káva. Celkom som sa tešil, ale ostal som mierne sklamaný. Predstavoval som si, že budeme Ultronovo víťazstvo pomaly sledovať celú epizódu a nie, že v priebehu úvodných pár minút vyzabíja všetky svety známe z filmov. Väčšinu epizódy sledujeme Black Widow a Hawkeya, jak pátrajú po možnosti, ako ho poraziť. Ale nebudem sa sťažovať, Black Widow bola celkom zábavná a vidieť Hawkeya na dne bolo tiež zaujímavé. ()

Johny203

Ako epizóda to nebolo zlé ale sklamalo ma že tvorcovia opustili doterajšiu formu a začali jednotlivé príbehy prepájať. Takýto ťah by bol dobrý tak na konci tretej série, keď by sme už mali predstavených viac svetov a viac postáv. Za mňa to je nevyužitý potenciál podobne ako v prípade Thor Ragnarok a gladiátorských zápasov. Ten súboj Ultrona s Watcherom tak mohol dostať oveľa povedomejšie kulisy. Klasického, toxického, Marvel humoru sme sa tiež dočkali. ()

• Na dokumentech, které Natasha najde, si můžeme všimnou několika jmen. Jedná se o pracovníky z Marvel Studios. (Kubaaa97)
  • V této epizodě se dozvíme, že prostřední jméno Hawkeye je Francis. (Kubaaa97)
  • Poté, co Ultron získá všechny Kameny nekonečna a bojuje s Watcherem, změní se na chvíli do entity zvané Galactus, což je požírač světů – neutrální postava, která nezabíjí proto, že by chtěla, ale pouze proto, aby přežila. (Frca)