Čo keby...? - Season 1 (2021) (séria)

Čo keby... Killmonger zachránil Tonyho Starka? (S01E06)

(epizóda)
  • USA What If... Killmonger Rescued Tony Stark?

Americký vojak menom Killmonger zachráni Tonyho Starka, keď zaútočia na jeho auto v Afganistane. (Disney+)

jirikzaboj

Chápu fanoušky, kteří jsou s touhle epizodou méně spokojeni. Naopak já však  jako naprostý milovník OG příběhu Tonyho Starka jsem naprosto spokojený, protože mě známe scény zahřály u srdíčka. Chybělo už jen Back in black od AC/DC a nějaké to cameo , kde by se objevil Ivan Vanko v Rusku, kde by žil pokojně dál po smrti svého otce Antona. Příběh se odklonil směrem k Wakandě a tak trochu recitoval záměry původního záporáka z Black Panthera Killmongera a tak nějak vše dává smysl a pokud by to měl být skutečný filmový příběh, dost bych těmto událostem věřil. Samozřejmě se během půlhodiny nemůže využít plný potenciál toho, že Tony nebyl unesen a proto to není tak super, jak by mohlo být. Ale v mé nostalgii to probudilo naprostou nádheru a já to dávám za plný počet. PS: dabing opět na high úrovni, dokonce dabér Tonyho dokázal napodobit dobře původního Downeyho ()

MiniMinion

Ale jo, v pohodě epizoda, hlavním tahačem byla tentokrát hlavně akce, finální bitva vypadala opravdu krásně, skvělá animace. Palec nahoru i za hudbu, krásná kombinace normálních Marvelovských orchestrů, Göranssonovy Wakandské hudby a trapu, který se hodí ke Killmongerovi. Jenom mě ten příběh nějak extra nezaujal, něco tomu prostě chybělo, plus si tam pár věcí s hlavním MCU vyloženě odporovalo (např. to, že se T’Challa stal Black Pantherem o minimálně 5 let dříve, než by měl). Michael B. Jordan byl ovšem výborný, dokonce to pro mě vytáhl na 4 hvězdy. Slabších 7/10. ()

kenkaku

Jsem se musel podívat kdo to vůbec ten Killmonger je na internet. Díky tomu jsem si připomněl, že je to vlastně záporák z mojí nejméně oblíbené Marvelovky. A při sledování tohohle jsem si lehce připomněl proč. Navíc nacpat zrovna tohohle mumlala do děje filmu, který vlastně celé MCU začal a ještě z něj udělat hrdinného posla dobra (je “black”, takže mu nějaká ta vražda projde, abychom nebyli za rasisty :)) je fakt přes čáru. Dávám hvězdičku za myšlenku změnit děj Iron Mana. Ten zbytek je crap. ()

Rayen1

Příběh Cernyho Pantera a Wakandy obecně mě nikdy moc nebral, a to ať už komiksovej nebo filmovej.. Myslím si, že to má potenciál, ale to, jak ten příběh uchopej a jak strašně vážně se berou, to je prostě strašná nuda.. A nebral mě ani tenhle příběh zrady zaporaka, kteryho jsem si vlastně vůbec nepamatoval (musel jsem si přečíst pár komentu tady a pak mi to docvaklo až). Je to prostě strašná nuda, má to svý momenty, ale nebaví to tak, jako ostatní What if.. Měl jsem co dělat, abych to dokoukal a z nudy nebrouzdal po netu na mobilu. ()

filmfanouch

Byl to právě první Iron Man, který v roce 2008 odstartoval celé Marvel Cinematic Universe. Seriál What If...? se přitom v 2. polovině 1. série rozhodl též zaměřit hned na úvodní scénu celého Marvel Cinematic Universe a podívat se na jednu zásadní věc.... co kdyby se Tony Stark nikdy nestal Iron Manem a seznámil by se s Erikem Killmongerem známého ze sólovky Black Panthera?   V rámci šesté epizody What If...? rozhodně tak trochu zamrzí promrhaný potenciál. Z téhle klíčové zajímavé změny ve finále What If...? zase tolik nápadů nevytřískalo a v podstatě se vydává tak trochu předem očekávaným směrem. V jednom ohledu sice 6. epizoda What If...? solidně překvapí a ukáže se, že upoutávky možná dosud tak trochu diváka klamali, ve finále z toho ovšem kdovíjak zajímavá zápletka vytažena není.   Michael B. Jordan je zpátky a i za mikrofonem dává do role Erika Killmongera všechno. Mick Wingert je jako vokální náhrada Roberta Downeyho Jr. opět naprosto v pohodě a vokálně nezklame ani Chadwick Boseman, John Kani či Angela Bassett. Animace je pořád na solidní úrovni, šestá epizoda What If...? v několika momentech sympatickým způsobem zrcadlí známé momenty ze sólovky Black Panthera. Celé finále možná nepůsobí tak epicky, jak celý koncept nabízel, přesto je to v jádru fajn a šestá epizoda What If...? rozhodně nezklame. Prozatím se ovšem jedná o nejméně zajímavou epizodu, kdy i první dobrodružství Captain Carter bylo o poznání zajímavější....... ()

• Počáteční scéna odkazuje na film Iron Man (2008), ve kterém se také objevila hláška: „Yeah peace, I love peace.“ (Kubaaa97)
  • Scéna, ve které Killmonger přináší Klaueovo tělo do Wakandy, je téměř identická s tou, jak ji doručuje ve filmu Black Panther (2018). (Kubaaa97)
  • Když Killmonger řekne, že miluje anime, tak odkazuje na samotného herce této postavy v MCU. Michael B. Jordan je totiž fanouškem anime. (Kubaaa97)