Čo keby...? - Season 1 (2021) (séria)

Čo keby... Doctor Strange prišiel o srdce namiesto rúk? (S01E04)

(epizóda)
  • USA What If... Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands?

Doctor Strange, zasiahnutý smútkom, využije Oko Agamottovo pri nebezpečnom pokuse o zmenu minulosti. (Disney+)

MiniMinion

Zatím bezpečně nejlepší epizoda. V první řadě nemohu nevychválit Benedicta Cumberbatche - zatím byly výkony v seriálu oukej, nic špatného, ale je poznat, že ti herci nejsou profi dabéři, ovšem Cumberbatch tento trend změnil… výborný výkon. Čím je ale epizoda hlavně zajímavá je její velikost, význam a také její srdce (no pun intended), její emocionální linka. Viděli jsme, jaký potenciál Doctor Strange vlastně má, jak může být mocný a nebezpečný, že má sílu zničit celý vesmír, když ztratí chladnou hlavu. Poprvé také někdo nejen zaregistroval Uatuovu přítomnost, ale dokonce s ním dokázal komunikovat. No a Stephenova láska ke Christine a jeho trápení bylo tak dobře napsané a Cumberbatchem tak dobře zahrané, že mi opravdu bylo smutno. Čtvrtá epizoda rozhodně nastavila pro zbytek série vysokou laťku, 9.5/10. ()

Sharpooter

Co kdyby Doktor Strange ztratil srdce namísto rukou? Tak jestli byla třetí epizoda masterpiece, tak tato byla masterpiece všech masterpieců. Příběh je strašně jednoduchý a přitom extrémně dobrý. V podstatě se stane jenom jedna věc ve Stephenově minulosti jinak a můžeme vidět, jaký to má, na jednoho z nejmocnějších lidí ve vesmíru dopad a následky. Musím uznat, že mě celkem zajímalo jak by to dopadlo, kdyby byl Strange zaslepený svou mocí, ale žádná z mých přestav se nevyrovná tomuto krátkému snímku, do kterého tvůrci dali srdce a dokázali mě přitáhnout k obrazovce bez toho aniž bych mrkl. Tento díl si jemně hraje s filozofií a musím říci, že na to, že jde v podstatě o animák jsem byl překvapen a dojat. Režie ve mně dokázala vyvolat emoce, což se u animáků moc často nestává. Celkově jsem byl příjemně překvapen a doporučuji všem. 10/10 ()

kenkaku

Je z toho hodně cítit inspirace ze Stroje času. To mě ale tolik nemrzí. Ten film mám rád. Co mě mrzí je promarněný potenciál. Tohle totiž mohl být slušný předvoj k multiverse madness. Třeba příběh Strange z jiného vesmíru se kterým se ve filmu setkáme (jak napověděla potitulková scéna Spidermana ). Bohužel ambice byly níže (a jinde). I tak rozhodně lepší než první dvě epizody. ()

LachtanShows

Solidní animovaná depka, která si vyloženě pohrává s neduhy, které Stephena Strange provázejí od dob, kdy podlehl magii. Já se osobně bavil více u předchozí části, ale naprosto chápu hype zrovna na tento díl. Už teď doufám, že takový ambiciózní projekt se nám vrátí i s druhou sérii. S takovým počtem postav v celém MCU bude ještě dlouho z čeho čerpat. ()

• V této epizodě si někdo poprvé všimne přítomnosti The Watchera. (Kubaaa97)
  • O'Bengh v této epizodě oslovuje Doctora Strange mylně „Sorcerer Armani“. Jedná se o referenci na film Doctor Strange (2016), ve kterém ho Kaecilius (Mads Mikkelsen) oslovoval jako „Mister Doctor“. (Kubaaa97)
  • V této epizodě je zmíněn Cagliostro a jeho knihovna vědění. Cagliostro byl čaroděj, jehož žákem byl i Victor von Doom. Caglostro použil knihu zaklínadel „Darkhold“, která se objevila již v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. (od r. 2013) i v seriálu WandaVison (od r. 2021). (Frca)