Nick Fury má problém so zahájením lniciatívy Avengers, keď začne ísť sériový vrah po kandidátoch. (Disney+)

MiniMinion

Třetí díl je vlastně alternativní verze takzvaného “Furyho velkého týdne”. Právě návrat na k začátkům MCU a odkazy na různé projekty vlastně byly nejsilnější stránkou příběhu. Chválím též Lake Bell, která si s rolí Black Widow poradila skvěle, a vlastně mi Scarlett tak moc nechyběla (ačkoliv bych byl pochopitelně radši, kdybychom slyšeli právě ji). Velice také potěšil návrat Betty Ross, i když také v přeobsazené verzi. Stejně tak jsem uvítal návrat Agenta Coulsona do *oficiálního* MCU, zaprvé to byl dobrý throwback, a za druhé ze mě jeho gagy ohledně Steva a Thora nějaké to zasmání dostaly. Co bych epizodě vytknul je její rozuzlení - sice bylo zajímavé vidět pomstou posedlého Hanka Pyma jako Yellow Jacketa, jenže právě to změní kořeny celému příběhu. Epizoda by se vlastně mohla (měla) jmenovat “What If… Hope Van Dyne Became a SHIELD Agent And Died?”, jenže k tomu jsme nedostali žádné vysvětlení - prostě se to stalo. Za to určitě body dolů. Jinak ale mystery murder story působilo zábavně, řešení bylo v rámci možností napínavě, a bonus ta Lokiho, ten mě bavil. Palec nahoru i pro Samuela L. Jacksona a Clarka Gregga, díl rozhodně utáhli. Slabších 8/10 ()

Azurovydrak

Paráda. Přesně tohle jsem si představoval, když byl seriál poprvé oznámen. Navíc Loki nikdy nebyl víc cool a to už je co říct. "Such insolence will not be tolerated. And your planet will be taken as retribution." Ps: Oceňuji zakomponování motivů z Neuvěřitelného Hulka, jelikož Marvel doteď úspěšně předstíral, že neexistuje. A ten kompromis mezi vzhledem Nortona a Rufalla byl k popukání :d "You have until the next rise of Midgard's sun to deliver my brother's assassin, or I will reduce this planet to ash and ice." ()

CheeseFigure

Zasiahla ma nostalgia pri tom, ako sme sa v tomto diele obzreli na prvú fázu MCU. A k tomu je to celé zabalené do detektívnej zápletky, v ktorej niekto ide po krku najmocnejším hrdinom sveta. Bol som spokojný celkovým ,,temnejším tónom". Trocha zamrzí, že vďaka tomu, že ide o projekt na Disney platforme, tak sa nedočkáme aspoň kvapky krvi.  (SPOILER: Napríklad Hulk umrie tak, že sa nafukuje až kým nepraskne, ale vďaka absencii krvi to pôsobí, ako keď len puknete balón. KONIEC SPOILERU) Nájde sa tu aj pár vtipných momentov, prípadne pokus o ne. Niektoré boli fajn (celkovo Nick Fury a jeho hlášky podávane hlasom Samuela L. Jacksona ma dokázali pobaviť), niektoré menej. SPOILER: Potešila ma identita vraha. Je zaujímavé vidieť, ako z niektorých hrdinských postáv je v iných vesmíroch kruté vraždiace monštrum. KONIEC SPOILERU. S týmto dielom som spokojný a viem si ho predstaviť aj s dlhšou minutážou. ()

AloeB

Opět je ukázáno, že vymanit se z tradičního schématu filmů o superhrdinech je pro snímek přínosné. Využití reálií a možností světa mcu je kreativní a postupná vybíječka Avengerů je pro mne jako člověka, který si více užije Nicka Furyho, Natashu, Johna Walkera nebo Coulsona než nějaké Iron-many, velice uspokojivá. Zároveň jde o ostrý důkaz, jak jednoduše by šlo vyřešit mnoho konfliktů v originálních filmech, kdyby se od nich vyžadovala i logika - nyní mluvím hlavně o Pymovi a jeho neomezených možnostech zabití Thanose a mnohých dalších. V závěru epizody mě velmi bavila spolupráce Lokiho a Nicka Furyho, něčeho obdobného bych se rád dočkal i v hraných filmech. ()

Sany33

Príbeh: Navrhovaný členovia zoskupenia Avengers sú postupne eliminovaný a agentka Romanová musí prísť celej veci na koreň. Prevedenie: Tvorcovia si konečne uvedomili že toto hranie sa s univerzom im dáva voľné ruky a konečne to poriadne roztočili. Akcia strieda akciu a nebojíme sa pochovať aj tie najzvučnejšie mená. Konečne. 90% ()

• Konec Coulsonova (Clark Gregg) hesla je 0-7-0-4, což odkazuje na datum narození Steva Rogerse / Kapitána Ameriky, tedy 4. července. (NiWi)
  • Každá replika, kterou vysloví Tony Stark, Clint Barton a agent Coulson těsně před příchodem Yellow Jacketa, jsou doslovně převzaté z filmů Iron Man 2 (2010) a Thor (2011). (Kubaaa97)