Drsní a hrôzu naháňajúci vesmírni piráti známi ako Plienitelia unesú namiesto Petra Quilla T'Challu. (Disney+)

LachtanShows

Bál jsem se oprávněně, o jak moc velký paskvil s těmi nejrůznějšími alternativními světy půjde, zvláště při záměně postav, které jsou si v celém MCU snad na hony nejvzdálenější. Ono ale světe div se, tahle varianta vesmíru, kde se Black Panther stal Star-Lordem, je více než povedená, klaďas Thanos je borec a návrat mnoha side postav ze Strážců galaxie je více než vítán. ()

DJ_bart

Po relativně plytkým úvodu je druhá epizoda antologie 'What If?' skutečně originální variací na premisu kultovky 'Strážci galaxie', která skvěle a vskutku inovativně využívá externalit alternativního univerza – a kupříkladu Thanose jako člena Ravagerů, Draxe jako barmana, anebo alkoholika Howarda Ducka jsem upřímně nečekal. Animace je stále víceméně nevkusná – ale fanoušci studia Tell Talle Games si možná přijdou na své. Každopádně tato epizoda může samostatně figurovat jako stand-alone krátkometrážní animák – velmi cením. Celá epizoda je v závěru in memoriam věnována památce Chadwicka Bosemana, což zahřeje u srdíčka.... ()

Sharpooter

Co kdyby se T'Challa stal Star-Lordem? Nuže to už je nápad, který stojí za to se na díl podívat. Avšak mít dobrý nápad není vše co potřebujete, aby to diváky bavilo. Mě osobně vadilo hlavně to, že to byl hrozný bordel a míchanice všeho možného. Měl jsem prostě pocit jakoby si scénáristi řekli, že musí využit co nejvíce postav a tak je dali do tohoto dílu. Některé postavy ke kterým jsem měl ve filmech respek a které působily skvěle, zde prostě byly předělané do komediálního formátu, který ani nebyl moc vtipný, za mě spíše k pláči. Tento díl je rozhodně lepší než ten první, ale nejde o nic světoborného. Všechny postavy mám opravdu rád, ale v této dimenzi byla dobrá postava maximálně T'Challa a všichni ostatní, jak už jsem psal, byly k pláči. 5/10 ()

Dejvecd

Toto je to o čom hovorím. Konečne cesta multiverzom, ktorá nie je len ďalším odkopírovaným MCU filmom s malými zmenami. Fakt som sa bavil. Dostali sme šialený príbeh, ktorý sa nebojí a chytro nám ukazuje úplne iný svet a úplne nové možnosti. Škoda len tej stopáže, pretože T'chala by si zaslúžil minimálne 45 minútovú epizódu, takto sa mi zdalo, že všetky momenty, ktoré útočili na emócie strašne rýchlo utiekli niekam preč a tým pádom odzneli naprázdno. Aj tak si však Marvel zaslúži palec hore. Už tomu chýba len poriadna dávka čierneho humoru a máme tu ďalšieho Ricka a Mortyho. 8/10 ()

CheeseFigure

Prvá epizóda bola fajn, ale až pri druhej sa dostavil pocit, že sa naplno prejavil potenciál. Totiž, nejde tu len o to, že Star- Lordom je T´Challa, tých zmien je viac a sú fajn, rovnako ako akcia. Negatívom by som hodnotil humor. Nie všetok, napríklad postava Thanosa bola zábavná, ale pri takom Korathovi a jeho priam teenagerovskom nadšení zo Star-Lorda, som gúľal očami. Zvyšok ale fungoval. ()

• V hangáru Collectora se vyskytuje mnoho známých kosmických lodí z MCU. Je zde kosmická loď Nova Corps, která se vyskytla v prvním díle Strážců Galaxie (2014), Dále loď, kterou přiletěli osvobodit Asgard Thor, Valkýra a Hulk ve filmu Thor: Ragnarok (2017), loď z Avengers: Endgame (2019), ve které letěl Thor s Rocketem na Nidavellir pro Thorovu zbraň Stormbraker, či loď Wakandy. (Frca)
  • Když Thanos a Nebula utíkají před členy oddílu Black Order, kteří v této realitě slouží Collectoroví, Thanos se rozhodne zastavit Black Order na vlastní pěst. Nebula na to zareaguje slovy: „Ty ses zbláznil?“ Thanos odpoví: „Nezbláznil, naštval.“ (Anglicky: „Not crazy. Mad.“) To odkazuje na jeho přezdívku Mad Titan (Šílený Titán). (Frca)