Čo keby...? - Série 1

(séria)
USA, 2021, 5 h 23 min (Minutáž: 32–38 min)

Tvorcovia:

A.C. Bradley

Hudba:

Laura Karpman

Jeffrey Wright, Hayley Atwell, Chadwick Boseman, Dominic Cooper, Sean Gunn, Djimon Hounsou, Samuel L. Jackson, Toby Jones, Neal McDonough, Jeremy Renner (viac)

Spiker01

Animace nakonec lepší než jsem čekal. Mohli by udělat další animované filmy jako byl svého času Planet Hulk. Tyhle What if příběhy z MCU pro mě tolik záživné nebudou, čekal bych větší odchýlení od MCU. První polovina mě skoro vůbec nebavila a na 3/4 roku jsem si dal od seriálu pauzu, abych se k němu vrátil před blížící se premiérou Doctora Strange, jehož návaznost je pouze sporadická, ale ke konci se seriál pěkně rozjel a moc mě bavil, takže nakonec 4 hvězdy. Jen doufám, že blížící se druhá série bude podstatně odvážnější. ()

DJ_bart

"Space, time, reality. It's more than a linear path. It's a prism of endless possibility. I am the Watcher. I am your guide through these vast new realities. Follow me, and ponder the question: what if?" ________ Animovaná antologie 'What If?' pod hlavičkou platformy Disney+ nabízí relativně originální variace na premisy marvelovek, které poměrně nápaditě využívají externalit alternativního univerza – diváci se tak kupříkladu dozví, jak by to vypadalo, kdyby umřeli všichni Avengeři, kdyby T'Challa byl Star-lordem, kdyby Ultron získal všechny Kameny nekonečna, anebo jak by v MCU vypadala zombie apokalypsa. Pisálci v Marvelu si však až v předposlední epizodě uvědomili, že mají neomezenou kreativní volnost, takže onen jedinečný potenciál k experimentování je využit víceméně na jedno brdo – 'What If?' tak mnohdy připomíná žoviální remix MCU, a nic víc. Jde tak o sérii, která je z hlediska dramaturgie hodně ambivalentní a zkratkovitá, přestože fanoušci si zde vyzobou to svoje, jelikož seriál vytváří autentický dojem, jako kdyby jste sledovali rozpohybovaný komiks. Ale jako nenáročná oddechová zábava ujde. Pokračování dám určitě šanci...... ()

Shakers

1. Séria - 75%. Priznám sa, že moc nezaujal tento seriál podľa obsahu a ani som moc nerátal, že sa na to pozriem, no nakoniec som sa k tomu dostal a celkom ma tieto - Čo keby príbehy, bavili. Je to celkom krátke, prevážene polhodinové diely, ktoré ťažia predovšetkým s prvých a tých obľúbenejších filmových príbehov (Iron Man, Thor, Captain America, Stražci galaxie, Black Patnher). Najviac ma bavili diely s Kapitánkou Carterovou (E01), diel zo Zombíkmi (E05), Ultronové víťazstvo (E07) )a záverečný diel (E08). Potešujúca sprava môže byť pre niekoho aj to, že v českom dabingu sa veľa hercov ukáže v tých istých postavách, čo ich dabujú aj vo filmoch. ()

JohnCZ

Zajímavý nápad zpracovat alternativní verze známých příběhů, ale pořád u mě převažuje pocit, že multiverse je něco, co se mi v MCU příliš nelíbí. Krátké zhruba 25-minutové epizody nedávají šanci rozehrát nějaký propracovaný děj a při sledování jsem měl spíše pocity, jak u prvních sérií Clone Wars. Je to zkratkovité, je to přeplácané a často co do scénáře překvapivě i dost nenápadité. To na druhou stranu nemůžu říct o vizuálu, který animovaného formátu využívá naplno a celá série působí jako nefalšovaný rozpohybovaný komiks, kde je možné opravdu cokoli Hodně epizod mi ale příliš nesedělo, zejména ty jakože humorné mi připomínaly svou infantilitou pro změnu nepovedený Star Wars Resistance. Až podezřele často mi v hlavě zněla věta "i'm too old for this shit." V závěru série se sice příběhy protnou a finále je řádně epické, ale stále se nemůžu zbavit pocitu jisté pachuti. Že je to prostě... moc. Komorní příběhy mi sedí více. ()

UhLee

4. seriál v Marvel Cinematic Universe - 1. série = (7,5/10). Všichni říkájí jak bylo What If..? ze začátku přehypované a nevím co ještě. V mých očích to byl právě nejméně očekávaný seriál z dílny Disneyho. Osobně moc nesleduju animované seriály, ale kvůli Marvelu jsem udělal výjimku. A jsem moc rád, že jsem ji udělal. K mému překvapení jsem tomu po pár epizodách fakt přišel na chuť. Dokonce si myslím, že některé epizody byly lepší než filmy. Třeba epizoda s Dr. Strangem nebo T’Challou alá Star Lordem byly srdceryvným proudem emocí. Na druhou stranu Ultronovo běsnění byly zase pocity naprosté bezmoci a strachu. Kdo by to byl řekl, ale What If..? Posunula Marvel zase o velký krok směrem k multiversu a cestování mezi nimi. Představila nám důležité postavy, pohrála si s alternativními světy a splácala to dohromady. Výsledek? Z devíti epizod jsem si jich 5 užil naplno a budu na ně dlouho vzpomínat. Ty další ve mě nezanechaly tak hlubokou stopu, abych o nich mluvil jako o povedených. Když se mě však někdo zeptá, jestli má dát šanci tomu animovanému seriálu od Marvelu, tak mu jej vřele doporučím. Nejlepší epizoda: What If... Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands? (S01E04) ()

Lachtaan

Ze všech letošních pokusů oficiálního MCU o expanzi mezi seriály se ten zpočátku nejslabší adept alespoň v mých očích jeví jako ten vůbec nejlepší zástupce a třebaže nás ještě čeká Hawkeye (od kterého já po příšerném traileru nečekám vůbec nic), tak je alespoň u mě jasné, že jestli chci u nějakého Marvel seriálu pokráčko, je to What If. Sice by se daly redukovat díly, které se zde příznačně pohybují v modrých číslech, stále se ale v marveláckém vesmíru nachází tolik pozoruhodných postav, že tenhle seroš může pokračovat ještě příštích pár let. ()

VanTom

Jako ostatně vždy u jakýchkoliv antologií, vyskytují se tu i slabší kousky (dokonce takové, které mě vůbec nebavily – Killmonger E6). Vyvažují je nicméně ty povedenější (nebo aspoň s nějakým výrazným prvkem – nabušenou akcí (Kapitánka Carterová E1), humorem (party Thor E7)) a najdou se i vyložené dramatické klenoty (Dr. Strange E4). O nepochybné 4. hvězdičce pak rozhodl ten poslední (E9), který všechny předchozí nečekaně propojil. Jinak animace byla OK, ale na zadek jsem si z ní určitě nesedl (zvlášť pod čerstvými dojmy z Arcane: League of Legends). PS: Vyloženě mě zklamalo, že navzdory marketingovým vnadidlům mnoho zásadních postav nemluvilo svými hlasy z MCU (Black Widow, Captain Marvel, Tony Stark, Peter Parker, Steve Rogers, …). ()

drackula

Mám z tohto seriálu veľmi rozporuplné pocity, keďže kvalitatívne to bolo ako na hojdačke. Doctor Strange, alebo Ultron boli skvelé epizódy. Ale potom tu boli buď úplné blbosti ako Thor, alebo Zombíci, ktorý trestuhodne nevyužili svoj potenciál. Ďalšiu sériu by som si ale určite pozrel. Disney plus ()

andalin

Jsem (asi jako momentálně řada dalších) posedlá zkoumáním marvelovského multiverza a proto mě tahle nadílka velmi potěšila. Nejen, že je animace suprová, ale navíc se nám dostává spousty nových světů nabitých vtipem i vážností. Seznamujeme se s postavami, kterým se filmy dost nevěnovaly a dostává se nám výborného vyvrcholení v posledních dvou epizodách. Víc neřeknu, ale damn, moje nerdovské srdíčko zaplesalo. ()

iXtr3m3

Vysoká úroveň technického spracovania, pútavé alterpríbehy, takmer dokonalý casting, kvôli animácii takmer neobmedzené možnosti a zabíja to najväčší zápor a to dĺžka jednotlivých častí? To nemajú v Disney prachy na dlhšie časti? Alebo upravenie scenára, aby na seba viac naväzoval a nie až v posledných dvoch-troch častiach? Ak chceli jeden rozvetvený alterpríbeh, tak to malo spolu viac súvisieť. Ak chceli v každej časti úplne odlišné príbehy z úplne odlišných realít, tak mali byť časti dlhšie, alebo aspoň dvoj-troj časti. Slabšie štyri hviezdy nie preto, že by som bol sklamaný, chvíľu som totiž uvažoval aj nad plným počtom, slabšie štyri kvôli tomu, že absolútne nevyužili možnosti, ktoré pri ich financiách (Disney) majú. Prehodnotím, ak sa to zmení v druhej sérii. Keby som to mal zhrnúť jednou vetou, tak asi takto: Originálne a audiovizuálne vymakané, ale k zemi to strháva krátkosť príbehov. Zo seriálovej produkcie Marvel-Disney tento rok to najslabšie. Stále lepšie ako väčšina inej produkcie, ale zo štvorice najslabšie. Môj rebríček od najlepšieho k najslabšiemu je Loki, Falcon a WinterSoldier, WandaVision a potom WhatIf. Pritom mať časti 45-50 minút, tak to dotiahne aj Lokiho. Škoda potenciálu. Ale pozitívum je, že nejako už predsa len odštartovali a môže to byť už len a len lepšie. Veď predsa "What If?" :) ()

Hanys_

Až na slabší 6. a 7. díl je to fakt jízda. Zombíci fain, někdo vraždí superhrdiny fain, ale démonický Strange, díl s Ultronem a pak nabušené epické finále dělají z první série What if to nejlepší co od Marvelu letos přišlo. 9.5/10 ()

Muel

| Marvel Studios | Spoilery. Je to fajn. Alternatívne príbehy bavia, aj keď sú to skôr také fillery, ktoré potešia, ale na druhý deň si už ani na jeden nevzpomeniete. Ale za to sú tu tak 3 epizódy, ktoré sú viac memorable, ako polovica marvel filmov. Predposledná, kde Watcher dostane ultimátny reality-check (doslova), úplne posledná, ktorá obsahuje alternatívnych avengerov a je to proste super a tá s Docom Strangom, asi pravdepodobne najlepšia, s ultra-temným, antimarvelovským koncom. What If...? je proste fajn. Neviem, či sa extrémne teším na 2. sériu, minimálne ale budem určite pri tom. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Likan7

Věčná škoda třetího a šestého dílu, protože Marvel to zase jinak trefil do puntíku! Skvělý nápad, kterým si Marvel trochu napravil po vlažných minulých seriálech pověst. Předposlední díl je esence epična a závěrečný střet je vlhký sen všech nerdů. Je vlastně o to smutnější, když vidíte svý sny jak měl Ultron vypadat a jaká bestie z něj měla být. Skvělá série, šup druhou! ()

Sharpooter

Pro mě byl tento seriál, nebo tedy zatím alespoň první série, pěkným překvapením. Dlouho jsem váhal nad shlédnutím, hlavně kvůli tomu, že mě nezajímalo: Co kdyby se Captain Carter stala prvním Avengerem. Myslel jsem si, že seriál bude totální zbytečnost, ale to jsem se velmi zmýlil. Nebo tedy napůl, jelikož první dva díly mě moc nebavily, ale od třetího dílu jsem byl náramně překvapen a bavil jsem se až do konce. Všechny díly byly originální, jejich příběh byl povětšinou dobrý. Až je škoda, že skoro každý díl je jiný příběh, jelikož bych rád viděl pokračování. Pokračování některých postav se dočkáme v jiných projektech Marvelu a dokonce nám dají i pokračování dílu s názvem Zombies!? Animace byla slušná. Postavy byly dobré, občas mě jejich rozdílnost od filmů štvala (například Thanos), a někdy, nebo spíše většinou byly originální, a velmi dobře napsané. Díly díky jejich cca třicetiminutové stopáži jsou skvělé jednohubky. Příběh jak jsem již řekl byl překvapením. Určitě doporučuji. Recenze jednotlivých dílu najdete: zde. 8/10 ()

wege

Některé příběhy byly fajn, některé fakt ne. Překvapilo to spojení jednotlivých příběhů na konci, zároveň to asi nebylo nezbytné vidět pro pochopení dalších dějů v MCU. Možná to je u mě proto, že jsem to viděl ve špatném pořadí, až po Strangeovi 2 a Wandě. Stejně těm multivesmírům neumím nějak přijít na chuť. ()

JohnZ87

Animovaná forma dává tvůrcům prakticky neomezené možnosti zrealizovat i ten nejšílenější nápad a také je toho náležitě využito. Známé události z MCU se v určitém bodě odehrají jinak a vzniknou tak zcela nové, leckdy překvapivé příběhy. Je to drsné, strhující, odvážné, místy vtipné, ale často i šokující. Navzdory animované formě nejsou některé díly zrovna vhodné pro děti. Je fajn, že s alternativními verzemi známých postav se v rámci filmového MCU počítá i do budoucna. Plus za zachování drtivé většiny původních hlasů postav (v české verzi to platí víc než v originálním znění). Malé mínus za místy nevyváženou kvalitu animace a poněkud znevažující přístup k Thanosovi. Některé postavy jako by z oka vypadly svým filmovým předobrazům, jiné si příliš podobné nejsou. 80% ()

Mkartaylas56

Sympatický projekt, který umí vytřít zrak (především) skoro až geniální epizodou se Strangem, jen proto, aby tvůrci sklouzli do výrazně horších vod, kde příliš originality nenajdete (1. epizoda je jasným příkladem). Obecně vzato sice zastávám spíše pozitivní názor na tento experiment a po zvážení tuto sérii (jakožto první z mnoha) v klidu hodnotím fajn 7/10, avšak vzhledem k možnostem a potenciálu, které tu Marvel má, budu do příště očekávat zlepšení. ()

Nathaniell

Některé jednotlivé díly jsou VELICE vyvedené. Tím bych tak nějak začal. T´Challa jako Star-Lord rozhodně funguje dobře a jako celovečerní film z alternativního vesmíru bych na to možná šel i do kina. Doctor Strange, který ztratil srdce, taky hodně dobře zafungoval. Spousta zajímavých možností a vynikající potenciál. Kapitánka Carterová podle mě není vůbec špatná. I Thor dost pobavil a výsledek byl nad očekávání vynikající... ... To jsou čtyři díly z devíti. Menší polovina. Co ty ostatní? Promarněný potenciál. Proč to lidééé hodnotí vysoko? Jsou na to zvyklí. Hlavně u MRVELU... Poslední díl seriálu je ten vůbec největší odpad celé série. Tak se z téhle ptákoviny stává podprůměr a tak i hodnotím. 2* jsou podle mě úplně přesně sedící... Další sérii už vidět nechci, děkuji. ()