Lovci

• Česko Bojovnice (viac)

Samantha O'Harová (Megan Fox) je žoldnierka, ktorá vedie skupinu vojakov na ich odvážnej misii zachrániť rukojemníkov v odľahlej časti Afriky. Misia sa však nepodarí a tím uviazne v divočine, kde musia bojovať o prežitie nielen proti neľútostným miestnym povstalcom, ale odrážať aj útoky rozzúrenej svorky krvilačných levov. (TV Markíza)

sniper18

Podľa tématiky by som očakával to najpodradnejšie, pričom drvivá väčšina filmov,v ktorej ľudia čelia dravej zveri za moc nestojí, ale Rogue natočil Michael J. Bassett, ktorý má na svojom konte aj pár veľmi slušných filmov, aj keď nič za poslednú dekádu, tak som tomu pri správnej nálade skúsil dať šancu a náhodou som až prekvapený, ako ma to bavilo. Veľkým plusom je to africké prostredie, ktoré predsa len nie je až tak ohrané a film spočiatku vyzerá na pomery svojho typu dosť výpravne. Síce sa dej na väčšinu, hlavnú časť filmu presunie do jedného tábora, ale rozohraté to bolo dobre a už mi to nerobilo problém, vlastne je to aj logické. Poteší, že problém tu nerobí len samotný lev, ale aj početná polovojenská organizácia, ktorá sa chce pomstiť a tak nemajú priestor len v úvode, ako som si myslel, ale aj v celom finále. Dejovo sa tu nenájde nič nové, ale stále sa tu niečo deje, presne napĺňa potreby žánru a ešte to má aj myšlienku, film upozorňuje na levie farmy, ktoré slúžia len pre zbohatlíkov, ktorí si chcú zastreliť svojho leva a dokonca je to ešte aj legálne. Samozrejme to zase nič neovplyvní, ale páči sa mi, keď sa na to aspoň upozorňuje. Veľmi spokojný som s obsadením, máme tu zaujímavú skupinu žoldnierov, ktorým ide hlavne o peniaze, takže najprv si moc sympatií nezískajú, ale to sa rýchlo zmení, Megan Fox ako ich drsná veliteľka nie je samozrejme dvakrát dôveryhodná, ale snaží sa a páči sa mi, že tu nie je vykreslená, ako typický správňak a navyše nie je veliteľom preto, že je najlepšia, ako to býva v iných filmoch, ale len preto, lebo má tie správne kontakty a mužstvo ju vlastne ani moc neuznáva. Ale celá jednotka je dobre zložená, na čele s Philipom Winchesterom, ktorý zabáva celý film, ten jeho prístup, hlášky a ešte aj pesnička, v ich spoločnosti som strávil príjemný filmový čas. Len ten hlavný ľudský záporák je opäť taký o ničom, nevyvoláva žiadny rešpekt, ale o neho tu moc nejde. Akcia celkovo nie je zlá, úvod a záver sú na pomery takýchto menších filmov dosť veľkolepé, ale kazí to ten digitál. Lev je strašne animovaný a ešte aj tie výstrely a niektoré výbuchy. Toto kazí dojem. Ale inak ma to bavilo, film funguje v akčnom, ale aj hororovom žánri, oboch je tu v akcii zastúpený dostatok, takže som si celkom užíval boje s ľuďmi, ale aj čelenie levovi. A ten tu má aj dobre vysvetlenú motiváciu. Len dosť viditeľne pôsobí ten nepomer medzi úvodom a záverom, keď sa z organizácie, ktorá pôsobí najprv nebezpečne a v úvode narobí hrdinom veľa problémov stane zase len taká armáda štatistov, s ktorou si poradia pomaly dvaja slabo ozbrojení žoldnieri, ale to už k tomuto žánru patrí. A Michael J. Bassett odviedol dobrú prácu, rozpočet mu síce trochu podpopáva nohy, ale zvládol to veľmi dobre. Takže celkovo si myslím, že to hodnotenie je zbytočne kruté a odradí kopu potenciálnych divákov, ale dostal som parádne žánrové béčko, ktoré si s radosťou pozriem znovu. 75% ()

verbal

Nasraná zpikačovaná lvice versus prkenná zbotoxovaná piča. Profesionální neumětelská celerita, slizká pozérka a ochrnutá rozkuřovačka režisérů patrně okouřila Baseta natolik, že jedním filmem spláchl do hajzlu svou dosavadní kariéru, čítající například naprosto vynikajícího Šalamouna Kejna, a bezhlavě se vrhnul do hrobu céčkových přiblblostí. A tak tu máme krutohustě přetrénovanou ředitelku speciálního multikulti komanda Barbie Seals, která drží samopal jako anální dildo a jíž byste díky jejímu ostřílenému živočišnému neherectví a precizním „bojovým“ pohybům chromé gazely na šteklích stěží uvěřili i to, kdyby „jakože velela“ teploušské guerille militantních odpůrců mumulendové kontumace potulných psů a koček v Losích Andělicích. Čili je nasnadě, že takto brutální profesionální síla hravě anihiluje i armádu těžce retardovaných mohamedánů, co si v Africe otevřela nejen pervezní sexuální trafiku s mimořádně odpornými běloškami (asi aby paní Liškové příliš nekonkurovaly), ale také vzkvétající velkoobchod s lvovinou, slonovinou, nosorožcovinou, hrochovinou a dalšími ovinami, které si na druhém konci světa producenti těchhle sraček nadšeně kupují jako dekorace interiérů do svých vil v Beverlyho kopcích. A jelikož se ti mentálně atrofovaní, ale jinak veskrze zlí islamisté, prkenně stojíc s nabitým kalašnikovem v ruce, půl hodiny nemohou rozhodnout, jestli se nechat sežrat digilvicí, uplácanou v Malování, nebo zastřelit poliopičou, uplácanou MUDr. Garthem Fisherem, skončí to celé snad ještě šťastněji než potrat Lvího krále. Tu jednu dávám za poměrně vtipný part Kena Winčestra. ()

Tom Hardy

Mix Slz slunce a Lovců lvů, kde režisér Michael J. Bassett nejednou scénou dokazuje, že má daleko do všech těch céčkových patlalů, nízký rozpočet mu ale podráží nohy, kde to jde. Jedna věc je, že to má zřejmě nejhorší zadní projekci při pádu do řeky, jakou filmový svět viděl od Lovců dinosaurů. Ale ta animovaná lvice, to je opravdové neředěné peklo. Skoro to vypadá, jako kdyby Bassett věřil, že peníze na lepší triky budou a tak film natočil způsobem, že ji neschovává. Přitom zrovna pro něj by určitě nebyl problém vytvořit hororovější pasáže s neviditelným nepřítelem. Škoda. Navzdory tomu si nemyslím, že je extra nízké hodnocení fér. Akce je slušná, herci sympatičtí (Philip Winchester sype jednu hlášku za druhou), spád tomu nechybí a jasně, konec je jak od Disneyho a triky jsou k smíchu, ale filmový odpad rozhodně vypadá úplně jinak. 50% ()

Enšpígl

Nerad to Meganičce dělám, ale nedá se svítit. Jako pointa, že někde v africký prdeli bude řezba mezi drsňákama, teroristama a nasranou lvicí není špatná, ale bohužel tenhle film to nezvlád. Jednak je legrační, že komandu drsných kluků velí holka z komestickýho salonu. Ono ještě možná, kdyby uměla alespoň tu drsňačku zahrát, ale to Meg nezvládla a bohužel uřž to není ta sexy kost z transformers, nechápu proč se každá hollywodská holka nechá dojebat na plastice. A aby toho nebylo málo tak nám tam běhá digitální tygr, někdy to působí naprosto groteskně. Bassett je zjevně blázen, když si myslel, že spojení Megan Fox, digitální tygr, režisérská impotence a morální apel na konec zafungují. ()

tron

Michaela J. Bassetta som v roku 2006 pokladal (vďaka drsným zárezom Pustatina a Mŕtva hliadka) za jedného z najnádejnejších hororových mladých režisérov. Ale potom sa niečo stalo (konkrétne Silent Hill 2 a Solomon Kane) a bolo po talente. Teraz sa vracia s Rogue a musím povedať, že aj keď sa mnohí predháňajú o to, kto napíše ironickejšie recenzie (a trailery plné otrasného CGI boli fakt zlé, to uznávam), nakoniec to nie je katastrofa. Pecka to nie je, no v živote som videl priveľa céčok na to, aby som Rogue hádzal do odpadu (ktorým proste nie je). Od Megan Fox som ako od akčnej hrdinky čakal viac (asi ako jediný na tejto planéte?) a ani zvyšok kastingu nie je najgeniálnejší (špičkoví profesionáli sa správajú ako keby sami nevedeli, čo majú robiť). Starší krokohoror Po stopách zabijaka nebol zázrak, ale 4* si s prižmúreným krokodílom zaslúžil. Rogue sa snaží o to isté (= kombinovať zdanlivo neskombinovateľné témy: zvierací survival horor s obžalobou vojnových zverstiev), lež v danej problematiek sa pohybuje oveľa  ťažkopádnejšie. Levica je v hotovom filme rovnako otrasne digitálna, ako v traileroch, avšak tvorcovia si to našťastie uvedomili a tak ju väčšinu času ukrývajú v tme, čím paradoxne (alebo aj neparadoxne, ide o jeden z častých hororových prístupov tzv. ukrytého zla – viď. Čeľuste, Votrelec atď.) vytvárajú napätie. Občas to bolo nechcene smiešne (unesené dievčatá sa zhodnú na tom, že v živote utekali dosť a teraz sa začnú konečne brániť... a začnú utekať). Palec hore za obskúrnu, no v dobrom nečakanú scénu s istým zvieratkom v prvej polovici. Akčný úvod je trochu atypický, ale vcelku funguje. Rovnako prológ. Zamrazilo ma pri jednom úmrtí, ktoré vôbec nevidíme a práve vďaka tomu ma mrazilo, pripadalo mi to realistické. ()

kingik

Meganice si oblíbila hrající si kočkovité šelmy. Potí se pod africkým sluncem, střílí a trousí nevybíravá slova. V barvičkovém akčním filmu hledá kompenzaci za neúčast v Tomb Raiderovi. Ukazuje však, že coby velitelka žoldáků po třech dětech, milionech čísel s Brianem Austinem Zeleňákem a ostrých patronech Machine Gun Kreténa, má tělesnou konstituci a fyzickou zdatnost záviděníhodnou, tudíž unesená dcera guvernéra, kvůli které celou záchranou akci podnikla, jistě nepadne za oběť. Odněkud vyštrachala příslušně béčkového režiséra Michaela J.Bassetta, co neřeší technické nedostatky, hlavně, že točí s hvězdnou herečkou a sex symbolem. CGI útočná lvice sice v konkurenci neobstojí, její trhaná animace diváka vrací kamsi do prvopočátků digitálních triků, ovšem k dobru lze přičíst, že trhá a kouše mocně a krev z obětí stříká na všechny strany. Scénář je naprosto jednoduchý, dokonce v závěru přijde s jakýmsi morálním poselstvím stran nešetrného odchovu a vybíjení šelem. Megan Fox odvedla se svým drsným a řízným týmem dynamický průzkum terénu ve dne i v noci, načež v téhle sympaticky akční poloze bych ji uvítal častěji. Film nedokonale zrežírovaný, v tempu občas upachtěný, ovšem lokacemi atraktivní, ve své podstatě dostatečně zábavný a mozkové závity nepřetěžující. 7/10 ()

Arsenal83

Megan Fox nie je herečka, to všetci dobre vieme. Od mladosti sa už tam prebotoxovala, že bude zrejme aj o 50 rokov vyzerať rovnako, čím ohrozí rekord súdruha Lenina. Avšak s mimikou tváre to je horšie. Akoby naozaj prebrala tú súčasnú Leninovu. Ako výstavný exponát ešte ujde, ale do pohyblivých obrázkov sa hodí čoraz menej. A tak zobrala túto rolu, kde musí každú minútu minimálne trikrát povedať „fuck”, následne nakričí na chlapov dvakrát ťažších ako ona a celkovo sa arogantne nesie ako vodca brutálne ozbrojenej skupiny. Najlepšia scéna filmu bola hneď na začiatku, kde nastal výbuch a chlapík, ktorá si práve chcel zapáliť, sa v páde snažil ešte zachytiť tú cigaretu, čo mu vypadla z úst. Kabaret na entú. ()

Marze

Komando vojaku je na misi v nepratelske vzdalene Africe aby zachranilo rukojmi. Za krvi a kulkami ma Rogue dost co rict k lidskemu zachazeni s divokou prirodou. ()

Chrustyn

Béčkař M.J. Bassett natočil kombinaci válečného akčňáku se survival hororem a už v prvních minutách je všechno špatně. Megan Fox, jako akční badass je ultimátní castingový omyl a z mizerné akce se přechází do ještě horší hororové části, která nejen, že neděsí a nenapíná, ale spíše diváka rozesměje, což je špatně, jelikož se film po celou dobu tváří smrtelně vážně. Nic proti pitomým béčkům, ale musí dokázat zabavit. To Rogue neumí. ()

ARI50

Tohle mohl být akční nářez, dcera guvernéra katastrofa, neskutečně špatná herečka. Megan taková role nesluší, je to skvělá herečka ale tohle ji nešlo. Vojáci jakože herci nebyli špatní bohužel ani dobří. Co se týče lva tak některé scény byly dobře natočené ale zase některé hodně špatně, takže když to zhrnu, příběh super ale vše okolo se vůbec nepovedlo k donalosti, což je největší škoda. Mohl to být akční nářez plný krve, tak je to hodně slabé ale dá se nato aspoň dívat. ()

Morholt

Že Megan Fox umí hrát pouze ve chvíli, kdy špulí zadek u kapoty auta, je věc známá. Tady nešpulí nic. Ale to je jedno, protože v tomto případě obstarává hlavní roli jiná dáma a to lvice. A musím říct, že i asylumáčtí krokosauři a dinokrokové jsou zvládnutí lépe, než tahle šelma. Vlastně jsem ani netušil, že je něco takového možné ještě pustit do světa a tvářit se přitom vážně. 10% za občasné kouzlo nechtěného. ()

Lacike

Rogue: Transformers ex-star story. Konceptom mi to trochu pripomenulo Predátora. Drsné komando najprv v úvode vystrieľa bandu únoscov a následne musí v Africkej divočine čeliť predátorom. Akurát nie sú z vesmíru, ale jedná sa o staré dobre mačkovité šelmy. Najväčší problém filmu sú nevýrazné charaktery, takže medzi prestrelkovým úvodom a finálnym bojom našej bandy so šelmou a jedným teplákovým drsniakom, sa to dosť tiahlo. Na druhej strane to je kompetentne natočené. Akcia je solídna. Nenadchne ale ani nenudí. Len ten prerastený lev je miestami hnusne digitálny. Na druhej strane aj v 200 megových blockbusteroch sa dnes nezriedka nájdu podobne trápne scény. Výsledkom je pohodová akčná jednohubka u ktorej vidno, že sa jej tvorcovia snažili, pre chlapov s chlpatou hruďou, ktorí už majú po krk detské komixovky. 5/10. P.S: nechápem prečo do hlavnej úlohy neobsadili Willisa, Cagea alebo Gibsona. Boli by oveľa uveriteľnejší ako tá pipina a zároveň by sa objavili v niečom lepšom, ako sú ich posledné filmy. ()

kinderman

Michael J. Bassett se režijně podílel na seriálu Protiúder, takže nepřekvapí, že úvod připomíná jakoukoli jeho epizodu. Tento dojem posiluje herecká účast P. Winchestera. Pak se film překlopí do Lovců lvů (1996), pouze s tím rozdílem, že místo Ducha a Temnoty tady (bohužel nevěrohodně) řádí digitálně zmutovaná lvice. No, a ve finále se to samozřejmě spojí. Bassett není úplný patlal, o čemž svědčí zdařilý Solomon Kane (2009), a tak mě Rogue neurazil. I když bez toho Winchestera by to nebylo ono. ()

dyfur

.......mooožno pre rokom 1989 by to malo slabý úspech  -   inak po každej stránke nie akčné B-čko, ale aspoň   D-čko....hrozné namet,scenár,dialogy,postavy,predstavitelia.....hrozné dopozerať....viackrát nepozerať. ()

M.i.k.e

pokud to tvůrci zamýšleli jako akční komedii,pak bych klidně hvězdu přidal.Bohužel to ale vypadá,že je Rogue myšleno smrtelně vážně a za těchto okolností je to i přes nulová očekávání zklamání.Dějově je to sice takový akčně béčkový standard (záchrana rukojmích - všechno se posere - hodně lidí umře - boj o život - konec),ale ve chvíli kdy na scénu nastoupí ohavná digikočka jde i to málo do kopru.A to pomíjím fakt,že Megan Fox je v roli drsné vojandy asi tak stejně uvěřitelná jako libovolný Babišův projev.Suma sumárum tohle neobstojí ani jako béčkový výplach na jedno použití při rekonvalescenci po lobotomii...30% ()

bourec

Tak ten film rejžy mýho oblíbenýho Solomona Kanea není zrovna z nejpovedenějších.Obsazení Megan Fox mi nijak neva.Ovšem natočeno sterilně, s absolutně nepovedenou animé lvicí.A celej ten film je mi stejně fuk,jako kreténský(většinou) komenty strýčka babrala ze smrdutý Ostravy.Vidět se to dá, ale to je tak vše.40%. ()