Filmový producent Max (Robert De Niro) má za sebou obrovský prepadák a na krku naštvaného mafiána (Morgan Freeman), ktorý mu naň požičal peniaze. Vtedy, v zlatých časoch Hollywoodu, si ale producenti vedeli so všetkým poradiť a Max vďaka „šťastnej“ náhode dostane nápad. Na vlastné oči vidí, ako sa jeden nechutne slávny a protivný herec pri natáčaní filmu pošmykne, spadne zo strechy a je na mieste tuhý. Keďže bol dobre poistený, producent zaňho zhrabne 5 miliónov dolárov. Max sa rozhodne zarobiť balík peňazí poisťovacím podvodom a svoju vlastnú hviezdu nenápadne poslať na druhý svet priamo počas natáčania pri kaskadérskom kúsku. Bude to geniálne jednoduché! Vytiahne zaprášený scenár, druhoradý štáb, starnúcu hereckú legendu a ide sa na vec. O dva dni by malo byť po hercovi aj po všetkom. Z nastraženej nehody však jeho tučne poistená hviezda (Tommy Lee Jones) vyjde živá a zdravá a ďalšej pasci sa vďaka permanentnej opitosti rovno vyhne. Max pridáva ďalšie nebezpečné scény, ale toho príšerného chlapa je skrátka nemožné zabiť! Mafia si zase raz bude musieť poradiť sama a bez zbytočných okolkov… (Bontonfilm SK)

majo0007

Z mosta do prosta (doslova - v tom ľanovom, cez 100m priepasť) - v trailery uvidíte 2 popravy Tommyho, v celom filme 4... Kebyže sa film drží v slapsticku, bola by to pecka. Najviac mi to pripomínalo odpadový miž-maž medzi Leslie Nielsenom & Montym Pythonom v dobrom slova zmysle. Bavil som sa, ale zo scenára by sa dalo vyťažiť "za kopec mordov" viac! Otázka znie - mal by film úspech v kinách? Odpoveď - vlažný! ()

Slasher

Provařená šance natočit fajn oddechovou krimi grotesku z hollywoodského zákulisí se snovou stařeckou crew. Jo, mělo to být mnohem lepší, nedotažená a nevtipná šedoprůměrná škoda do ztracena. Chudák Tommy Lee vypadá ještě o dvacet let starší, než je. ()

Djoker

De Niro chce být aktivní důchodce, tak skáče z jedné hovadiny do druhé. Tady přibral další zvučná jména a o to větší zklamání připravil. Celý podfuk je na palici a humor drhne až to bolí. Nevýrazné filmy, které hned upadnou v zapomnění, budou vznikat pořád, ale bývalí hráči první ligy by se tam motat neměli. ()

D.Moore

Takové filmy se už dnes netočí, říkal jsem si ze začátku a měl radost, že Podfuk za všechny prachy působí  jako pohodový kříženec Producentů a Trháku pana Bowfingera. Jenže s postupem času... Někdy v polovině... Začal film vypadat spíš jako něco, co se ty dva marně snaží napodobit. Nebýt obsazení, nebylo by o co stát. Mimochodem nepochopím, že filmaři, tedy lidé, kteří natáčejí filmy, nedokážou o natáčení filmů natočit film tak, aby v něm to natáčení dávalo smysl. ()

Xmilden

Mám tě rád Roberte, ty víš že jo. Jenže už chlape máš nějaký věk a možná bys měl pomalu uvažovat o tom, že bys natočil svou poslední pecku a průměrné projekty přenechal někomu jinému. Podfuk za všechny prachy je naprosto postradatelný film, ve kterém se znovu připomínají hollywoodští veteráni. 45% ()

Anderton

Dá sa predpokladať, že množstvo divákov nalákaných na hviezdne obsadenie nebude pri fórikoch odkazujúcich na staré klasiky chápať, ktorá bije. Dobre, Psycho asi pojme každý. Nápad by to bol super, ak by bol aj lepšie prepracovaný, pretože takto sa v podstate určitú dobu nikam nedostávame a sledujeme iba ďalší a ďalší pokus o elimináciu hlavnej hviezdy nakrúcaného filmu. Ako celok je ale tento počin sympatický, už len preto, že na podobné "lacné" kúsky v multiplexoch len tak nenarazíme a tu sú reklamou najmä tie hviezdy a žiadne triky, čo je už samé o sebe retro, nielen doba, do ktorej je film zasadený. Inak ide o takú milú polemiku o tom, že aj v Hollywoode je/by mala víťazí/víťaziť v konečnom dôsledku radosť z nakrúcania nad vidinou zisku. ()

silentname

"The Comeback Trail" v jadre nie je zlým filmom. Myslím si, že nápad to má, a rovnako to má aj postavy, ktoré sú dostatočne zaujímavé na to, aby som povedal, že to stojí minimálne za jedno pozretie. No mám tak trošku pocit, že George Gallo akosi nevedel nájsť pre film ten správny tón a rozhodol sa to urobiť čiastočne ako komédiu, čiastočne ako drámu, čiastočne ako akčný film a čiastočne ako klasický hollywoodsky film so svojimi klišé. Výsledok? Je ťažké si nájsť správne rozpoloženie pre film, pretože tón je neustále iný. A najmä vďaka tomu niekedy vôbec neviem či mám byť zdesený, alebo či sa mám smiať. Ideálny príklad je práve pri konci filmu, kde Tommy Lee Jones znovu skĺzne do svojich úvodných tendencií. A potom nám povie svoje veľké tajomstvo. A má mi byť vtipné, že je z neho opäť ten skrachovanec z úvodu, alebo mi ho má byť ľúto? Myslím si, že tento film mal rovnako aj niekoľko fórov, ktoré pôsobili ako nezvládnuté ťahy na bránku, lebo brankár chytal príliš dobre. Je tu niekoľko situácií, kde som si myslel, že pôjde o komediálne zlato, no potom fór nevyužil úplne svoj potenciál. Myslím si, že najlepšie je zvládnutá smrť toho "odporne slávneho a protivného herca". To bol teda nápad. Plus Morgan Freeman na konci má pár dobrých hlášok. No myslím si, že hlavným ťahúňom je pre mňa asi Robert De Niro. Snaží sa veľmi predať svoje hlášky a celkový ten koncept. A je vidieť, že robí maximum čo môže. A niekedy skutočne pobaví. Ale myslím si, že tento film mal byť o niečo vtipnejší a mohol lepšie využiť svoje nápady. Potenciál tu bol, ale niekde ostal nevyužitý. Hodnotenie: C+ ()

SeBig

Hele, jednu dám z úcty k DeNirovi a Lee Jonesovi, protože tihle dva kovbojové mi SAKRA moc chybí a strašně mě sere, že už jsou starý a skoro nic netočí, ale tenhle shit si fakt nezasloužili teda. ()

Arsenal83

Keď vidíte v popiske filmu legendy ako De Niro, Freeman, či Lee Jones, tak máte automaticky veľké očakávania. Navyše po prečítaní obsahu mi to prišlo ako nápadité, originálne a ako skvelý námet na komédiu. Ja osobne som očakával toho vtipného viac, lebo všetko to humorné sa nakoniec točilo okolo jednej kravy a neschopnosti De Nira odpratať Lee Jonesa z tohto sveta. Chýbal mi širší príbeh. Celkovo to nebol zlý film, ale ani ničím výnimočný. ()

MontyBrogan

Niektoré vtipy sú tu prvoplánové a neoriginálne. Ale mne úplne stačilo, že keď príbeh ponúkol situácie, aby sa Robert De Niro, Morgan Freeman a Tommy Lee Jones spolu rozprávali o filmoch, splní sa to vrchovate. Hlavne slovné prestrelky prvých dvoch menovaných sú toho dôkazom. Čiže priemer strieda splnený sen cinefila. Ani Zach Braff a Emile Hirsch nezaostávali. Prvý svojou dôverčivosťou, druhý aroganciou, predstavovali zrýchlenú dobu novej generácie. Ak sa teraz dozviem, že ide o vykrádačku Once Upon a Time in Hollywood, poviem si, v takomto prevedení dobrý nápad. Keď už som pri Tarantinovi, De Nirov Barber mal podobne impulzívne sklony ako v Jackie Brown a Duke Montana sa celý život v podstate honil za svojou Pam Grier. ()

Lacike

Páčil sa mi ten námet z ktorého by sa dala natočiť neskutočne vtipná satira na Hollywood a hlavne jeho producentov. Bohužiaľ scenár veľmi vtipný nie je a mnoho šancí na trefnú satiru doslova zahodil. Napriek tomu by som film neoznačil za tragédiu vďaka špičkovému hereckému obsadeniu. Aj keď herecké esá typu De Niro, Jones alebo Freeman hrajú na voľnobeh, tak ma baví ich sledovať a nakoniec neľutujem, že som to videl. Je to totálny priemer, ale keď nič lepšie v TV nepôjde, tak sa to dá v pohode prežiť. 5/10. ()

M.i.k.e

skvěle obsazené,leč žánrově těžko zařaditelné.Na akční film je to málo akční,na drama málo dramatické a na komedii málo vtipné.Celou dobu to pluje někde mezi tím vším a na dálku to smrdí nevyužitým potenciálem.Buď to mělo být vážnější a nebo naopak (což bych uvítal víc) nadsazenější.Pak by to byl jeden z těch polozapadlých klenotů,který se časem stane kultovkou.Bohužel ale není a za pár dní si na něj nevzpomenu a to je škoda...60% ()

sedm.1

Hodně nečekaná zábava, vůči které jsem neměl ani trochu důvěry, nicméně vzhledem k vážně slibnému castingu jsem přeci jen neodolal a udělal jsem víc než dobře, jelikož The Comeback Trail je opravdu nehorázně vtipný snímek, podpořený úžasným spádem a skvělými herci. A je mi tudíž úplně jedno, že to je opravdu sakra nenáročná, předvídatelná a opravdu i dost naivní podívaná, jelikož mě prostě upřímně bavila. Zápletka si jinak sice asi nezaslouží nějaké velkolepé uznání za nápaditost, či originalitu, i to je mi ale úplně fuk, protože od prvních minut se pořád něco děje a je to prostě zábavná divočina od začátku do konce. Postavy pak nejsou vůbec nudné a působí vesměs sympaticky, a to i díky zmiňovanému obsazení, kdy na sebe očekávaně strhává největší pozornost především energií překypující Robert de Niro, který tu jen tak mimochodem dostává parádní štosy a je opravdu skvělé opět sledovat jeho úžasné herectví, jenž je působivé bez ohledu na žánr, on prostě dokáže zářit snad ve všech polohách a vždy je králem. Naštěstí tu v tom ale tentokrát nezůstal sám, a i ostatní zúčastnění mě zde upřímně hodně bavili a oslovili. Náročnost jednotlivých humorných situací se jinak sice též řadí k těm méně intelektuálnějším, já ale spíše než hloubku vtipnosti upřednostňuji její funkčnost a ta je zde parádní. Kdo se zkrátka u filmu především rád nenáročně baví, je pro něj tato podívaná ideální volbou, za mě jinak velmi příjemné překvapení a perfektní zábava. ()

kenkaku

Ta tlupa dobrých herců pohromadě navnadila, nicméně jakmile jsem pochopil, že půjde hlavně o konverzační cvičení, humor dost rozpačitý a křišťálově jasnou zápletku pochopil jsem, že tohle není film pro mě. Prakticky jediné co má myšlenku je hlavní kostra “ojebat stařenku na pojistném”. Zbytek je spíš trapné, než zábavné. Včetně hry “koukněte, upoutávky na neexistující film”. Kde jsem to už jen viděl… ()

borec999

Príjemná oddychovka s hviezdnym hereckým triom veteránov De Niro, Freeman, Tommy Lee Jones, pri ktorej som vlastne rád že sa vďaka korone dostala do kín, pretože za normálnych okolností by zrejme to šťastie nemala. Uznávam, že tento film nebude pre žiadneho z vyššie spomenutých pánov zásadný a obzvlášť zásadný nebude ani pre diváka. No i tak nechápem pomerne veľkú kritiku ktorej sa Podfuku dostáva, pretože ako nenáročná, oddychová zábava funguje veľmi dobre a ja osobne som sa pri sledovaní filmu príjemne odreagoval a zabavil. Jediné, čo mi azda prekážalo boli početné narážky na filmy z 50.-60. rokov, ktoré dnešný divák nemá šancu príliš oceniť a vstrebať, ak zrovna nie je zarytý cinefil. Inak však trio hereckých legiend hrá výborne ako vždy, vtipné situácie fungujú a ja som zažil vydarenú návštevu kina (aj napriek tomu že nás v sále bolo iba 5). Slabšie 4*. 70% ()

Janega

Aj by sa dalo z toho vytrieskať väčšia komediálna magorina, ale to by tam museli hrať iné komické legendy typu napr. Jim Carrey. Takto sa to drží dosť pri zemi. Po dlhom úvode nasleduje pár pokusov o vraždu, ktoré skončia v neprospech Roberta De Nira, pričom to, čo malo zabiť starého kovboja, jemu spôsobí akurát tak bolehlav. Nájde sa zopár slušných vtipných scén, ale nečakajte, že sa od srdca zasmejete. ()

nonick1

Na CSFD neprávem podhodnocená retro komedie o jednom (ne)povedeném filmařském podrazu. Současný film, ovšem působící téměř jako malý zázrak z dob, kdy scénáře si ještě necucala z prstu umělá „„inteligence““, ale skuteční scénáristé, tudíž situace a dialogy nejenže dávají smysl, ale jsou navíc i vtipné. Snímek táhne přesvědčivý Robert de Niro, trousící své producentské hlášky s neomylnou jistotou protřelého hereckého esa a zdatně mu sekundují Tommy Lee Jones i Morgan Freeman. Pohodový, zábavný filmík, který diváka pobaví o to více, když se rozhodne jej vypnout až po závěrečných titulcích. ()

Rathalos

No od tak herecky nabiteho filmu by som ocakaval vacsiu pecku,no nestalo sa,akcne to nie je ani zdaleka a na komediu je to zase malo vtipne,najvacsim plusom a tahunom bol jednoznacne Robert De Niro,bez neho by to cele slo do smutku,takze u mna to vidim na priemerne hodnotenie...:-) ()