Policajt z protigangovej jednotky Richard Vronski dostane za úlohu vyšetriť masaker, ktorý spáchali muži z klanu Orsoni. Jeho brigáda má neortodoxné metódy, nie je však jediná. Majú rivalov v jednotke pre problematické akcie, ktorej velí major Mario Costa (Moussa Maaskri). V tom čase prichádza nový riaditeľ, divízny komisár Ange Leonetti (Jean Reno), a ten má upratať Marseille a upokojiť divoké psy vo svojom tíme. Všetci si rýchlo uvedomia, že bez obetí a riskovania nič nezískajú. Zvlášť, keď sa dcéra komisára stretáva s antigangom, severné mesto útočí na Korzičanov, kľúčový svedok je vo väzbe zavraždený a polícia vyšle toho najzahorknutejšieho agenta. Vronski a jeho muži si musia zachrániť kožu a zvolia jednu z najnebezpečnejších ciest. (TV JOJ)

mira007

Drsné krimi z Marseille o špatných policajtech a špatnějších policajtech. Drogy, gangy, pěkné střílečky, silácké řeči, pár hezkých Francouzek a jeden katamarán. Musím ocenit, že Francouzi akčním filmem míří stylem do testosteronových osmdesátých let zatímco Amíci z tohoto žánru dneska dělají komiksovou ptákovinu se supermany. Podle traileru jsem čekal, že dám pět hvězd ( dokonce hvězdy Reno a Lanvin se tu mihnou ), ale hodnocení srazila překombinovanost, nepřehledná spousta postav a jmen a pár vyloženě hloupých scén - viz. hned první s návštěvou v nemocnici. A ten konec za pětikorunu taky jedlej. ()

UhLee

(6/10). I přes úmorné tempo jsem si film ve výsledku fakt užil. Nikdo se s ničím nemazal a ten konec toho byl jasným důkazem. Postavy byly pěkně bad ass a velitel těchto chlapů byl prostě takový ten good guy, který ví co je to čest. Zde bylo ukázáno, že i někteří mafiáni ví, co je to čest, ale některé velké ryby ze strany policie, to očividně neví a neumí prohrávat. Trochu mi to připomíná letošní volby prezidenta v USA. ()

bararich8

Jedna z nejpochmurnějších záležitostí letošního roku. Pokud vám události roku 2020 nestačí, dejte si tohle, nic veselého vás nečeká, hlavně finále je lahůdka. Sice je to kriminálka, ale nic moc se nevyšetřuje, spíš jde o to si zachránit život a nějak přežít, karty jsou totiž rozdány. Akce je hodně přímočará a brutální, sice jí není úplně přehršel, ale ke stylu vyprávění se hodí výborně. Poctivé 4* ()

Malarkey

Olivier Marchal je král současné francouzské kriminálky. Jen s tím problémem, že příběh převládá nad emocemi. Zde jsem měl sakra co dělat, abych si v někom našel oporu pro to, dokoukat film až do samotného konce. Stará francouzská škola to uměla herecky - Delon, Belmondo, Ventura...tady trošku tápám a jindy skvělý Jean Reno tady tak výraznou roli prostě neměl. Závěr to ale dokonal. To byla filmařská extra třída, která mě donutila přidat i čtvrtý pamflet na zástěnu slávy. ()

InJo

Na Marchalovy špinavé a protřelé policejní krimi thrillery je zkrátka spolehnutí. Drsné a nevyzpytatelné charaktery, všudypřítomná korupce, nelítostné gangy, bezvýchodné situace, zdrcující východiska. S těmihle ingrediencemi to francouzský režisérský pardál zkrátka umí jako málokdo za poslední dvě dekády. Převratnou žánrovku sice (tentokrát) nestvořil, ve všech směrech poctivou a dotaženou ale rozhodně ano. Akorát to naprosté nevyužití fyzických schopností parkouristy Davida Belleho je jednak nepochopitelné, ale hlavně docela mrzuté... 70 % ()

• Film byl natočen na podzim roku 2019, měl být dokončen 9. května 2020, ale poté byl odložen kvůli chybějícím záběrům. Poté se dostal do rukou Netflixu, když producent Gaumont prodal celosvětová práva k filmu této platformě, která dílo pustila 30. října 2020. Je to poprvé, kdy nebyl film Oliviera Marchala uveden do kin, ale na Netflix. „Udělal jsem Bronx se spoustou vášně a ctižádosti po boku Gaumontu, jsem šťastný z toho, jak si Netflix zamiloval tento film, aby mohl být objeven velmi velkým publikem! Moje děti a já jsme fanoušci Netflixu, často tam sledujeme filmy a seriály. Jsem proto hrdý na to, že se Bronx připojuje k této rodině,“ komentuje filmař v oficiální tiskové zprávě. „V současné situaci pandemie věříme, že Bronx bude mít na Netflixu optimální expozici. Pro Olivierův film je to obrovská příležitost,“ uvedla Sidonie Dumas, producentka a generální ředitelka Gaumontu, když měl být film uveden do kin v září. (vencap36)
  • Natáčení trvalo 47 dní. Natáčelo se v Marseille, Fréjus, Cassis, Fos-sur-Mer a Nice. (bianci)