Hořká komedie Ludmily Ulické jako vtipná parafráze Čechovova Višňového sadu s odkazem na současnou společnost. Inscenace Komorní scény Aréna oceněná v anketě Divadelních novin jako Inscenace roku 2013. Ruská zavařenina, komedie světoznámé, a přesto v ČR takřka neznámé, Ludmily Ulické, se stala jednou z událostí divadelní sezony 2013. Mnozí kritikové považují hru v nastudování legendy české činoherní režie, Ivana Rajmonta, za inscenaci desetiletí. Ludmila Ulická hledá význam Čechova a jeho odkaz pro dnešní dobu, navazuje na svého velkého předchůdce, ale její hrdinové jsou spíše čechovovskými karikaturami. Hra o třech dějstvích podává svědectví o životě současné ruské rodiny 21. století, ale mentalita postav jakoby se od dob Čechovových nijak výrazně nezměnila. Všichni vědí, že je třeba pracovat, ale pro samé filozofování jim na práci nezbývá čas. Hrají: M. Cisovský, A. Sasínová-Polarczyk, A. Čuba, T. Dočekalová, Z. Truplová a další. Divadelní režie I. Rajmont. Kamera P. Hoznauer. Televizní režie M. Petrov. (Česká televize)

gudaulin

Ruská zavařenina se dá brát jako hold celoživotnímu dílu Čechova, konec konců je to v základě aktualizace jeho divadelní hry Višňový sad, zasazená do současného Ruska. Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, Čechova mám z ruských klasiků patrně nejraději, není to svatokrádežná úprava, ale z tak vytříbeného námětu se dalo vytěžit i víc. Celkový dojem: 65 %. ()

Mr.Yedla

Mám rád představení z Arény. Například představení S nadějí i bez ní pro mě bylo asi nejsilnějším zážitkem z mé čerstvé pozice divadelního diváka, ale tato hra mě prostě za srdce nechytla. Tahle parodie na Višňový sad postrádala něco, čím by se mi vryla do paměti, a tak bohužel po třech letech opravdu jen těžko lovím nějaké konkrétní vzpomínky. Přesto se hraje i nyní, takže budu asi pouze výjimkou. ()