Neznesiteľná váha obrovského talentu

• Česko Nesnesitelná tíha obrovského talentu (viac)

Herca Nicka Cagea trápia finančné problémy. Aby odvrátil nevyhnutný bankrot, musí prijať ponuku vystúpiť na narodeninovej oslave bohatého fanúšika za odmenu milión dolárov. Týmto fanúšikom je však mocný drogový barón Javi Gutierrez (Pedro Pascal), ktorý uniesol dcéru mexického prezidentského kandidáta. A tak musí slávny herec Nick pod vedením agentky CIA Vivan (Tiffany Haddishová) predviesť pred gangstrami svoje životné predstavenie, aby zachránil nielen seba, ale aj svojich blízkych a splnil cieľ tajnej misie. (TV JOJ)

J*A*S*M

Ve výsledku vlastně dost tradiční akční buddy komedie. Až jsem z toho trochu vykolejenej, jak obyčejné to je. Podle názvu, znalosti výběru rolí Nicolase Cage poslední dekády, a faktu, že se mělo jednat o akční snímek, v němž Nicolas Cage hraje Nicolase Cage, by člověk očekával jinačí taškařici. Meta rovinu snímek samozřejmě má ... ale který ji dnes nemá, že? Sedm z deseti, pobavilo, ale vzpomínat se na to asi nebude. ()

POMO

Příjemná oddechovka s několika fajn momenty a odkazy na jiné filmy, ale taky s hluchými momenty a množstvím klišé - včetně tech nejojetějších z hollywoodských rodinných filmů. Nic Cage si to užívá (aby ne!) a Pedro Pascal je zde herecky ještě zajímavější. ()

verbal

Pomineme-li všeobecně známý fuckt, že je Mikuláš Klec jeblý excentrický kokot, je také naprosto dokonalým exemplářem a vědeckým důkazem Schrödingerova kašpara. Nachází se totiž v učebnicové kvantové superpozici, kdy o něm v žádném filmovém stavu nelze jednoznačně říct, jestli je brutálně přehrávajícím trapným neumětelem nebo geniálním hercem. Každopádně byl v devadesátých letech ve správný čas na správném místě, nebo měl strejdu na správném místě, tudíž se v této dekádě a počátkem milénia, dopatřením či nedopatřením, dostal do několika nesmrtelných, ba až kultovních taškařic. Načež však, jak bývá smutnou holyúdskou tradicí, nenadále spadl z lopatky i z výsluní, změnil se v námezdního prostituta céčkových sraček a vydal ve Wilišových stopách směr prdel. Možná proto, že je to jeblý excentrický kokot, se kterým nikdo nechce utahovat u pásu matice, možná proto, že pro kdysi slavné, nyní dědky není v přitroublých homixiádách prostě místo, a možná je to Mejbylyn. Každopádně si po dlouhých dvaadvaceti letech zprodukoval, patrně na úvěr, kapku egoistickou fikční píár retrospektivu svého dřívějšího, a jím samotným ani trochu pokrytecky a namyšleně determinovaného, kultu, za kterou se snad nemusí až tolik stydět a která nedonutí většinu publika otevírat si zoufalstvím u projekce žíly. Dějově spíše slaboduchá pičovinka se spoustou nostalgických referencí, určená převážně jeho dřívějším funouškům, či spíše funouškům filmů, ve kterých pózoval, ovšem pičovinka solidně natočená, ne až tolik trapná, jíž paradoxně hodně vytáhl nahoru nikoliv Klec, nýbrž jednoznačně dobrý herec - narkáčský Don Pedro. Výtlak z žumpy zapomnění a hauptka v nějakém novém zmrveleném Superdůchodci z toho pro Mikuláše asi nebude, avšak alespoň trochu důstojný a vcelku nežinantní zářez do jeho filmografie druhé dekády neomarxistického století určitě ano. ()

Fr

„BUĎ ZABIJU JÁ TEBE, NEBO TY NICOLASE CAGE…“   Tak nám Nicolas hraje sám sebe - herce se slavnou minulostí a tristní současností. Postupně to nabírá na zábavnosti – s loosera se stává normální člověk, příběh je víceúrovňovej, zaměřenej na postavy, nechybí velká drogová scéna ani akční scéna… .a všechno se tak nějak obejde bez těch monumentálních CGI sraček… Místy píčovina, která baví hlavně Nicolase a Pedra, občas píčovina, u který se musím smát nahlas. Ano zasranej Nicolas Cage se tady nebere vážně! Není to žádný bilancování ve stylu JCVD, ale… prostě toho Paddingtona 2 dám!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda N.G. 2.) Chcu bejt neustále středem pozornosti.  ///  Thx za titule „dartomis“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  **  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Nick Fuckiiiiin Cage is Back! Herecká hvězda z 90. let už za poslední roky nenatočila nic kloudného, trochu se našel v béčkových hororech,což mu svědčí víc než céčkové akčňáky, které točí Willis, Gibson a další bývalé hvězdy, ale tohle je velmi příjemný film, kde Cage hraje sám sebe, dělá si ze sebe srandu a sám naráží na to, jaké sračky za poslední roky natočil. Film sám o sobě není ničím výjimečný. Příběh je prostý, akce je průměrná a humor je občas fajn, ale není ho tolik, kolik by si daná látka vyžadovala, ale ten feel good feeling, radost z natáčení, všechny ty filmové narážky na pecky Cage ( jsou top) a hrát opět po delší době ve filmu, který není levné céčko je na tom všem to nejlepší. Bavil mě vztah Cage s Pedro Pascalem, který má zde taktéž velmi zajímavou roli, oba dva předvádí slušné herecké výkony a předvádí ze sebe to nejlepší. Potěšila mě narážka na skeč Agent Nicolase Cage, kdo viděl, pochopí a na tom ten film i staví. V dohledné době bych nejspíš měl dohnat Paddingtona 2 !   Kdo má rád Nicolase měl by tomu věnovat pozornost.7/10. ()

B!shop

Tak tohle bylo docela zklamani, necekal jsem buhvico, ale ukazky slibovaly pohodovou komedii, bohuzel to nejlepsi bylo prave to v ukazkach. Pribehove to je sice v pohode, par scen fakt pobavi, ale vetsinu casu se dej jen tahne, nic moc se nedeje a ackoliv Cage a Pascal jsou sympataci, moc nemaj, jak to utahnout, proste nuda a pritom se z toho dalo vytezit daleko vic. ()

xxmartinxx

Při tomhle námětu by to chtělo buď něco chytrého, nebo extra vtipného, a tenhle film je bohužel jenom taková milá blbina. Pár momentů se nevyhnutelně trefí, ale nejde se zbavit vědomí, že potenciál byl někde úplně jinde. ()

Morien

Ne že by to nebyla chvílemi docela zábava, ale vsadila bych se, že kdyby člověk hodil kamenem do skupiny shitpostujících memerů a tři z nich trefil, tak že by na zadané téma přišli s mnohem vypečenějším a pikantnějším scénářem. Řekla bych, že filmu nejspíš dokonce až ublížila účast samotného Cagee, protože to vypadá, jako by se z respektu k němu tvůrci drželi celkem při zemi a vytvořili neškodný a vlastně i dost neoriginální rodinný film na deštivé odpoledne. Z filmu, jehož největší devízou jsou štěněcí oči Pedra Pascala, si internetoví milovníci deep cutů budou gify posílat jen stěží. Chybí tam něco jako "Malkovich, Malkovich" scéna z Being John Malkovich, ne že by měl tento film mít nějaké kaufmanovské ambice, ale chtělo by to aspoň jeden nějaký opravdu cageovsky šťavnatě šílený nápad, který by to celé ospravedlnil/spasil. Dvojice pozlacených zbraní nestačí. ()

Gilmour93

Snesitelná lehkost promrhaného potenciálu.. Meta, které si sáhne na vyšší mety žánrových klišé a na ty zábavy a chytrosti jen tak pošilhává. Spíš než reflexe jedné vyhaslé hollywoodské vlasatice mi to přišlo jako decentní náhled na ní prostřednictvím fanouškovské optiky. Nicholas Kim Coppola se už roky tváří v tvář kreativní smrti snaží dokázat, že zběsilost v srdci nezmizela. Já mu to neberu, ale připadá mi, že průměrná doba rozhodování, jestli vezme roli, je kolem 60 sekund.. ()

3DD!3

Aneb když se vaše lepší polovička chce na film podívat kvůli facebookovému memu. Výborné meta blbnutí, konečně role šitá na míru pro Cage a neskutečná oddechovka k tomu. Žánrový vývoj od lidského dramatu po akční komedii je celkem nečekaný, ale funguje - protože tak má snímek od všeho trochu. Pedro Pascal je výborný a jako Cageův fanoušek číslo jedna naprosto uvěřitelný i v těch nejabsurdnějších situacích. Linka s dcerkou tne do živého. Bude se malé líbit Kabinet doktora Caligariho stejně jako mě? ()

Spiker01

Kdo jiný by mohl natočit něco tak meta absurdního na svou osobu než Nick Cage. Od jeho tvorby v dnešní době už nic nečekám, leč se stále ze starého fanouškovství a zájmu podívám. Tenhle snímek s nebývale dlouhým názvem se navíc jevil celkem zajímavý díky nasazení v kinech a Pedru Pascalovi, leč v první polovině mě ničím extra neohromil. Ta druhá mě bavila o něco více, ale upřímně, nebýt právě Cage, jedná o naprosto zapomenutelný polo akčňák s několika hezkými záběry u moře. ()

castor

Z prvních minut jsem byl nadšený. Jakmile Nicolas Cage párkrát rozpohybuje své grimasy nebo vede rozhovory s mladší verzí sebe sama, je to radost. Nic Cage je tu Nicem Cagem, a světe, div se, neprochází zrovna příjemným obdobím. Je po rozvodu, k dceři by mohl být podle exmanželky pozornějším, účty přibývají, kvalitní role nikoliv, ovšem teď přišla nabídka na snadno získaný milion: má se na Mallorce zúčastnit narozenin pracháče, který je Cageovým velkým fandou. Ten navíc napsal scénář a doufá, že herce zaujme. Problém je, že je fanoušek v hledáčku CIA. A právě agenti zapojí Cage do vyšetřování. Všichni dobře víme, že Cage měl být v posledních patnácti letech mnohem vybíravější. Předtím hrál v ambiciózních projektech, se zvučnými režiséry, sbíral herecké ceny včetně Oscara, aby v 90. letech platil i za výdělečnou akční hvězdu. Divák ocení, že je ochotný si ze sebe dělat legraci, snímek je plný odkazů na jeho filmografii a je to příjemné vzpomínání. Srdcem filmu je vztah mezi Cagem a jeho hostitelem. Jejich podivínské chemie se ovšem divák někde v půli lehce zasytí, kreativní jiskra je pryč a celé to mohlo být ještě šílenější. Ale hlavně nápaditější. V oné druhé půlce jsem čekal, že přeřadíme na vyšší level, ale spíš jsme pozvolna doklopýtali do finále. S průměrnou akcí a průměrným humorem. Kousky o pomíjivosti slávy a o horské dráze showbyznysu jsme už viděli mnohem lepší. ()

Wacoslav1

Nejvíc upřímná a nejzábavnější sebereflexe jaká se kdy v Holým údu objevila. Nick Fucking Cage stoprocentně sám sebou tak jak to umí jenom on i když obávám se, že některý ty jeho typický herecký pózy a kukuče určený primárně pro jeho skalní fanoušky mezi který už se nějaký ten čas taky počítám většinový publikum nepochopí což je vidět i na klesajícím hodnocení. Každopádně nečekejte žádnou přehnanou ujetou šílenost. Tohle je spíš hodně na pohodu buddy movie zábava kde Cage přesně ví co jeho fanoušci chtějí a hlavně ho to pořád viditelně baví a i v blbých filmech je sám sebou a to už dneska každý říct nemůže.85% ()

Big_Boss

Honimírové Nicolase Cage, spojte se! V tomhle snímku se Nicolas Cage hrající sám sebe, snaží dostal roli ve filmu Quentina Tarantina. Kdo by taky nechtěl, žejo? No a do toho se mu kupí hromada dluhů, který ho donutí se objevit na narozeninový oslavě mexickýho miliardáře, kterýho hraje Din „Joel“ Djarin aka Pedro Pascal. Ten je jeho největším fanouškem a chce mu předat svůj scénář, kterej sám napsal. Následně si, ale Cage odchytne CIA, která mu prozradí, že je Pedro Pascal šéf drogovýho kartelu, kterej unesl prezidentovu dceru. CIA teda Nicolase Cage naverbuje (i když trochu neochotně) do svejch služeb, aby Pedra Pascala špehoval a získal pro ně cenný informace. To se samozřejmě Cagovi nelíbí, ale nakonec ho překvapí jak moc si vlastně s Pedrem Pascale msedne. No a samozřejmě přijde dilema, komu má ve skutečnosti věřit. No, to by vám mělo asi k příběhu stačit. Musím říct, že mě trochu mrzí, že se o tomhle filmu vůbec nemluví, protože za mě by tohle byl v 90. letech jeden z těch lepších Cagovo filmů, kterej bych zařadil vedle Face/Off, Skály nebo Con Air. Ano, asi by byl z těch čtyř nejslabší, ale na hranici Cagovo šílenýho hraní by k nim krásně sedl. Hlavní prim tu hraje duo Nicolas Cage a Pedro Pascal, který mají výbušnou chemii, kdy musím k vrcholu filmu zařadit jejich výlet do města pod vlivem psychotropních látek. Samozřejmě tu máme hodně pomrknutí na tvorbu Nicolase Cage rádi, takže pokud jste viděli jeho předchozí filmy, o to víc si potom film užijete. Taky musím ocenit, že si i Nicolas Cage dokáže sám ze sebe udělat srandu a nesnaží se nám skrz tuhle akční buddy komedii sdělit, že je jako herec nebo jeho snímky něco víc než ostatní. Jen škoda, že nevyšlo to plánovaný cameo Quentina Tarantina. 7/10 ()

Xmilden

Nic Cage se podobně jako kdysi JCVD kouká do zrcadla. Osobně jej mám moc rád a nezanevřel jsem na něj ani, když točí posledních 10 let kupu sraček. Občas z toho vykoukne dobrý a někdy zase zajímavý film. Tenhle byl spíše zajímavý a určitě mohl a měl být lepší. Škoda. 50% ()

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)