Dievča menom Hitomi sa zo Zeme dostane do magickej krajiny Gaea, v ktorej je na oblohe vidieť našu planétu. Postupne nachádza priateľov i nepriateľov, a stále sa nevie rozhodnúť koho vlastne miluje. Jej skryté schopnosti vychádzajú na povrch, no aké bude jej konečné rozhodnutie a kto vyhrá vojnu? (Hees)

Hees

Dobrý a napínavý príbeh prepletený zmesou romantiky, bojov s mečom či "mecha" (roboti) typ anime (rok 1996 takže boje nejaké extra nečakajte), intríg. Hudba je nádherná aj keď sa často opakuje jedna dokola (aj iné ale tie menej). Postavy sú milé a počas deja anime sa vyvíjajú a menia. Dá sa povedať aj to, že dospievajú. Nemyslím si, že je to anime pre dievčatá podľa mňa v príbehu si každý nájde to svoje aj keď dôležité sú pocity hlavnej hrdinky. (Hodnotenie 4,5) ()

Vavča

Údajně shoujo série, ale to neznamená, že byste si ji měli nechat ujít! Jhershaw nastínil příběh více, než zdařile i já se držím tradice nespoilerovat, tak prozradím pocity k tomuto dílu. Vynikající hudba Yoko Kanno, velmi zajímavé spojení mecha/fantasy, krásné hlavní charaktery a děj vůbec. Byl jsem dojatější více, než někteří lidé, kteří viděli Casablancu. Můžete se spolehnout, že i přes romantiku to má akce svoje pevné místo, a budete Hitomi a Vanovi držet palce. Tuto sérii jsem si velmi vychutnal, neobvyklý svět a prostředí působí velmi exoticky, prostě dílko v duchu zásad romantismu. Vynikající výkon seiyuu Maayi Sakamto, je zde ve své první roli v kariéře. Už nevím, jak vás více nalákat, abyste se pustili do sledování. ()

Monoxid

Je to skvělý seriál, a je mi líto, že mu nejsem schopná udělit lepší hodnocení. Možná, že kdybych ho viděla dřív, tak by mě nadchnul, ale možná taky ne. Čekala jsem trochu víc romantiky (teda ne, že by jí tam nebylo dost, ale nepřipadala mi dost romantická, pamatuju si tak 1 moment, kdy to mezi postavami opravdu jiskřilo), trochu zajímavější děj (zase, stalo se toho opravdu hodně, ale působilo to na mě jako suché konstatování) a trochu větší 'iniciativu postav'. Jelikož se filosofie tohohle seriálu tak moc pitvá v předurčenosti osudu, neustále jsem byla překvapována prapodivným rezignovaným postojem. ()

SonGokussj

Sleduji po 21 letech od vydání a musím říct, oproti nynějším šílenostem je to úchvatný kus práce. Animace naprosto lahodí oku a připomíná Cowboy Bobopa a Triguna. Nádherné! A ten příběhový a informační spád! Během 1 episody se tam stane více věcí jak za půlku série v nynějším roce (2017). Postavy pestré, propracované, s vlastní minulostí, i ty vedlejší mají na obrazovce svůj čas, ale nevyplňují mezery, doplňují detailní svět, ve kterém se 95 % příběhu děje. Přemýšlel jsem o 5*. A pak přišla 17. episoda. **LEHKÉ SPOILERY**. A všechno šlo do kytek. Začalo se tam moc řvát, moc trpět a všechno se motalo okolo osudu... A když slyšíte blbosti jako Vektor osudu je připraven na modifikaci, odchylka od skutečnosti je 0.5, spouštím změnu osudu na celé planetě tak jen nevěřícně koukáte a přestává vás to bavit. Postavy, které si pěstovaly své příběhy jsou najednou všechny řízeny něčím jiným a ztratí to svůj šmrnc... A je to škoda. Už se vůbec nebavím o konci. **MEGA SPOILER** Celý příběh se dá shrnout do toho, že stařík má sen změnit osud planety a udělat z ní ráj bez válek, jakmile docílí spuštění mechanismu na změnu osudu, všichni se začnou navzájem vraždit a on jen pokrčí rameny a řekne Hmm, budiž, asi to tak má být, škoda, že to nejde zastavit. Prostě zakončení naprosto dementní... **KONEC SPOILERŮ**. Escaflowne mě ze začátku bral, do zmíněné 17 episody to stojí za to a doporučuji všem. I po dokoukání to zanechá určité pocity, uvidíte, zda pozitivní, nebo negativní. Já jsem rád, že jsem to viděl. Hlavní problém celé série skvěle popsal ve zdejších komentářích uživatel Víteček. FATE-MACHINE wanted more...! 60 % ()

Morely

Bezva dobrodružné fantasy anime pro holky. Každý díl má co nabídnout, pořád se něco děje a seriál vás nepustí až do konce. Romantika nám tu taky pěkně funguje, a nebyla jsem ani rozčarovaná z konečné hrdinčiny volby. Konec byl pro mě trochu zvláštní a nevím co si mám o něm myslet. Chtěla jsem dát 5hvězd ale radši se trochu kotím. ()