V den 10. výročí smrti svého otce Giovanni (Shiloh Fernandez) neochotně přijme úkol donést do domu svého strýce, mafiánského bosse, na oslavu dort. Stačí dvě hodiny a Giův život se navždy změní. (mokelembembe)

silentname

Toto by mi mal asi niekto vysvetliť. Ako je možné, že sa vo filme stretne niekoľko talentovaných hercov naraz, a vo výsledku dostaneme len kolosálnu nudu? "The Birthday Cake" možno v sebe má niekoľko zaujímavých momentov a celkom šikovný zvrat, no v jadre tento film nevie podať príbeh tak, aby som oň dokázal prejaviť nejaký výraznejší záujem. Sú tu príbehové línie, ktoré sa dokopy len načrtnú a potom sa k nim nikdy nevrátime. Sú tu postavy, ku ktorým sa už nikdy nevrátime. A dokopy len ideme z miesta na miesto a snažíme sa nejako posunúť film, ktorý tápa na mieste. Je smutné vidieť Vala Kilmera, ktorý si posledné roky prešiel skutočne nepríjemnými operáciami, no napriek tomu som mu veril každú jednu momentku. Obdiv tomu človeku a dúfam, že má už najhoršie za sebou. Držím mu palce. A je bez debaty najlepším elementom celého tohto filmu. Nemôžem povedať, že by bol film hrozný, ale je vysoko nezaujímavý a ničím neprínosný. Je to len výstrel do prázdna. A ani nevie príbeh dostatočne dobre vysvetliť, aby som ho nejako vedel oceniť. Hodnotenie: C- ()