Záměna identity přinutí zmateného podnikatele spojit síly s nechvalně proslulým zabijákem známým jako muž z Toronta, který mu má pomoct zůstat naživu. (Netflix)

Spiker01

Klasický béčkový příběhový mustr a typická netflixárna. Woody Harrelson je za totálního borce a vy mu to věříte, nicméně pak už záleží jak moc vás ještě neomrzel ukecaný humor Kevina Harta. Dvě hodinky celkem utečou, opět by se dalo krátit a ubrat ma laciném cgi, ale čas se dá zabít i hůř. Jen škoda nepřehledné akce v kuchyni, která měla potenciál být nezapomenutelnou akční scénou roku. ()

verbal

Nesnesitelný uječený trapák, slizký vypatlanec a hnisavý nežid na prdeli světového oligofrenního negrotumoru, který svou žinantností překonává snad i Lórencovic retarda, se sto deset minut urputně zkouší jakž takž krotit ve vcelku neškodné přitroublé pásové dementérii, kterou by Wúdy s nějakým rozumnějším negrcem v pohodě dostal na hnusné tři hvězdy. Avšak marná dedebilizace snaha, i tak jsem se při pohledu na projevy toho arcipičuse zase otřásal studem a odporem, a děsím se každého mentálního paralympionika, jemuž je schopno čurákování takové dementní zrůdy roztáhnout rozštěp do širokého blahoslaveného šklebu. ()

MrHlad

Myslím, že v životě neexistuje víc neuspokojující činnost, než je sledování komedií s Kevinem Hartem. Hvězdička navíc za bitku v tělocvičně. ()

EvilPhoEniX

Zábavná akční Buddy komedie a mé Guilty Pleasure. Tyhle žánrovky mám rád a Patrik Hughes ( Zabiják a Bodyguard) mi velmi sedí. Jasně film nemá atraktivní zápletku, je to hloupé a né vše tu dává smysl, ale je to popcorn se vším všudy a já se bavil a dokonce smál nahlas, takže jen pro lidi, kteří podobné žánrovky vyhledávají, zbytek může skipnout. Woody Harrelson v roli nechvalně proslulého zabijáka s emocemi, minulostí a charakterem mě vemi zaujal, ostatně tyhle role jsou pro něj šité jako na míru, takže si je jako vždy velmi užívá a Kevin Hart je zkrátka Kevin Hart, jeho humor Vám buď sedí nebo ne, pro většinu lidí je otravný a nesnesitelný, já jej jako komika respektuji a mně jeho styl sedí, takže se oba dva navzájem slušně doplňují, je tu spousta cool hlášek a zábavných situací, které mi padly do vkusu, ale potěšila mě i samotná akce, kde sakra zamrzí PG-13 rating, protože akční scéna v tělocvičně s motorovkou, kuší, sekerama- to mohl být masakr jak svině, leč alespoň to byla zábavná a efektní akční podívaná se slušnou choreografii a obstojnými fighty ( fight s Mužem z Miami taktéž top). Film má rychlé tempo, dobře utíká a svůj účel tedy bavit diváka u mne splnil na výbornou. Příběh 3/5. Akce 4/5, Humor 5/5, Násilí 1/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

tron

„Najednou jsme uviděli blížit se něco obrovskýho. Byl to grizly!“ Ak by sa udeľovali (anti)ceny za najpriemernejší scenár roka, Muž z Toronta by určite mal byť medzi nominovanými. Tak neoriginálny scenár sa skutočne len tak často nevidí. Zachraňuje mu každopádne kožu neskutočné množstvo hlášok. Niektoré sú úsmevné, iné hodné krátkeho, ďalšie zas dlhšieho zasmiatia. Kadencia vtipných hlášok a ostrých dialógov je fakt prekvapivo vysoká („Je to po francúzsky, nebude tomu rozumieť.“). Potešili ma tiež herci: Kevin Hart a Woody Harrelson sa k sebe hodia, odsýpa im to a vzájomne sa dopĺňajú, hoci samozrejme ich postavy sú obrovské klišé. Pravdupovediac som rád, že Jason Statham to odmietol a rolu prebral Woody Allen pardon Harrelson (aj keď s Woodym Allenom by to bolo ešte vtipnejšie). Akcie je pomenej a nie je to žiadny zázrak, ale nepochybne stojí za zmienku aspoň finálna, ktorá je natočená na jeden záťah (aj keď pravdaže v skutočnosti je plná strihov). „Sejmi toho plešouna, sejmi toho plešouna!“ ()

Nevka

Tady snad nikdo nemohl čekat nic jiného než nenáročný akčňák na jedno zhlédnutí. Místy je to neuvěřitelně hloupé, ale člověk se občas zasměje, souboje jsou docela fajn a chemie Harta s Harrelsonem naštěstí funguje solidně. K nedělnímu obědu celkem obstojná kombinace. ()

Xmilden

Tentokráte opravdu hodně nesnesitelnému Hartovi pomáhá Woody. Film je do určité míry v pohodě snesitelný, ale nic mimořádného samozřejmě nikdo nečekejte. Triky hnusné, ale na oplátku se zde vyloupne moc pěkně natočená akční scéna z prostředí fitka. Hlavně díky Woodymu dávám slabších 50% ()

filmfanouch

Kevin Hart se ze stand-up komika vypracoval na úspěšnou filmovou hvězdu, kdy se stal hlavní tváří několika komedií, časem se stal poměrně častým spolupracovníkem Dwaynea Johnsona ve filmech jako Centrální inteligence či dvou nejnovějších Jumanji a poslední dobu se pokouší i o vážnější role jako v americké předělávce Nedotknutelných či komediálním dramatu Otcovství. Novinka režiséra Patricka Hughese (třetí Expendables, Zabiják a bodyguard) poté původně měl vsadit na hereckou kooperaci právě Harta a Jasona Stathama. Statham se ovšem s producenty filmu hádal ohledně přístupnosti a tónem filmu, kdy chtěl Statham o poznání drsnější podívanou, která ovšem neměla s představou tvůrců prakticky nic společného. V titulního zabijáka ho tak nakonec nahradil Woody Harrelson a stačilo jen doufat, že v Hughesových rukách vzniká alespoň slušná akční odpočinková zábava. Jenže....   Hvězdný casting a na papíře poměrně zábavná znějící premisa nezachrání to, když je výsledný produkt nezábavný a v rámci akčních scén nezajímavý. Výslednou buddy komedii táhne především Woody Harrelson (i když je poměrně výrazné, že byla role psaná na tělo přímo Stathamovi), Kevin Hart bohužel v této komedii zůstává o poznání méně snesitelný než tomu průměrně u jeho filmů bývá. Po Zabijákovi a bodyguardovi se především ovšem skutečně ukazuje, že je Hughes jen slušný rutinér a díky jeho zpracování je Muž z Toronta snadno zaměnitelnou podívanou, na kterou široká veřejnost velmi rychle zapomene.   Muž z Toronta schází na ohraná schémata, které šlo dávno před ním vidět mnohokrát jinde, tahle téměř dvouhodinová akční komedie ovšem má krom problémů s tempem především problém v tom, že často sází na typické křičení Kevina Harta, které je prozatím to nejméně snesitelné v rámci jeho kariéry. Díky jeho poloze se alespoň dá říct, že je poměrně věrohodné, že titulnímu záporákovi Hartův Teddy leze Harrelsonovo Muži z Toronta na nervy. Harrelson byl sice náhrada za poslední chvíli, v roli zabijáka je ovšem uvěřitelný a snadno při sledování dojde k pocitu, že by minimálně mohla být zajímavá realizace nějakého toho prequelu, kde by Harrelsonova postava objevila ve svém vlastním akčním dobrodružství po vzoru například Johna Wicka. Výsledek by byl rozhodně stokrát zajímavější než samotný Muž z Toronta.   Jde sice o PG-13 produkci, v jistých ohledech jde ovšem vidět, že šli Hughes a spol. v rámci přístupnějšího ratingu na hranu. Za zmínku stojí především jedná bojová akční scéna, v té je vidět, že je Hughes v rámci akce poměrně zručný. Brutální omylem je ovšem využívání zeleného plátna, které je v rámci filmové tvorby nejrušivější za hodně výraznou dobu. Muž z Toronta byl přitom původně určen jako film pro kina, nakonec ovšem došlo k tomu, že studio Sony film prodalo Netflixu. Díky 75-milionového rozpočtu přitom film v jistých momentech nepůsobí vyloženě lacině, přesto v jednotlivostech působí jako příliš zkratkovitá a odbitá práce, která vlastně jako většina exkluzivních filmů od Netflixu připomíná filmy, které vytvořila umělá inteligence a díky tomu výsledný film působí krapet bez života.   Reputaci filmu víceméně dokáže napravit výsledné finále, díky poměrně obsáhlé délce a lenivému tempu se ovšem na něj ve výsledku čeká až příliš dlouho. V tom filmu je toho též v součtu možná příliš, většina z toho ovšem ve výsledku automaticky nefunguje a samotný Harrelson tuto podívanou jednoduše nezachrání. Výsledek je možná ve finále jen o krapet snesitelnější než Hughesovo Zabijákova žena a bodyguard, přesto je výsledek poměrně zoufalý. Když si člověk uvědomí, že se má Hughes chopit americké předělávky Zatáhu Garetha Evanse (která navíc dorazí opět na Netflix), chce to flašku.   V součtu nenápaditá a víceméně i stupidní podívaná, která jako komedie nepobaví, jako akční film nevyvolá vzrušení a v rámci buddy komedie tomu chybí ta správná chemie postav i jejich představitelů. Fakt, že i do podobných investicí cpe Netflix své peníze, jen ukazuje důvod navíc, proč se Netflix propadá do temnot.... () (menej) (viac)

mzss1

[65%] No vida, včera jsem viděl Denní směnu, která mě krásně sedla a dnes jsem si pustil tohohle Muže z Toronta a též tu nemůžu psát, že bych byl zklamaný. Jasně, je to jednohubka, brzy na to asi zapomenu, ale čekal jsem o dost větší blbost. Kevin Hart je u mě šašek a mnohdy mi nesedl a zde mi překvapivě nevadil. Že by tohle byla šťastná výjimka? Možná je to i tím, že jsem si ho dnes pustil v dabingu. ;) Každopádně mě bavil, párkrát jsem se zasmál, je to prostě takové chlapské střevo. Sem tam přehrává a má i trapnější scénku, ale zde se humor držel ještě v normálních mezích. Režisér Hughes mě samozřejmě pohltil třetím Expendables a poté Zabiják a Bodyguard. Bohužel pokračování Bodyguarda se moc nepovedlo, ale zde si u to mě aspoň trochu vyžehlil. Akční scény jsou takové standartní, moc nezaujmou, ale ani neurazí. Děj a to okolo je též nezajímavé, ale ta ústřední dvojka Hart a Harrelson zde neměla chybu. Harrelson tady hraje drsňáka, který působí jen tak na oko. Závěr už byl takový všelijaký, ale ok. Takže je to celkově blbůstka, ale na to odpolední odreagování před noční je to dobrá volba. ()

kingik

Kevin Hart a Woody Harrelson (nějakou chvilku) stojí proti sobě v akční komedii, která stojí na jednom zásadním omylu. Černocha zaraženého v růstu si spletou za obávaného sadistického nájemného zabijáka, který používá označení Muž z Toronta. A on nějakou dobu nesmí své budoucí protivníky vyvést z omylu. Woody Harrelson, který je tím pravým zabijákem sice nějakou chvíli protestuje nad popletenou identitou, nezbývá mu ale než se dát do partnerství s Hartem a celý omyl dohrát až do konce. Film si vyhradil finance na tři hlavní akční scény, které jsou z technického hlediska poměrně nevyrovnané a "televizně"  laciněji pojaté. Ani jedna ze scén není nijak mimořádně natočená. Nejvíce se vydařila sekvence bitek z fitness centra, kde nejvíce dominuje švih a dynamika. Dost jsem se divil, že akční sekvence nebaví. Patrick Hughes je přitom specialista v oblasti akčních sfér, ovšem tady předvádí jakýsi lepší průměr bez šťávy a významné energetické složky. Samotná zápletka je úplně pitomá a taky i ohraná. Takových obdobných záměn už bylo ve světě filmu nemálo k vidění a nemá smysl tohle vydávat za originální a neotřelý nápad. Spojení Hart - Harrelson je poměrně netradiční a není vůbec špatné. Pasovalo jim to. Většinu filmu tvoří pořádný nános klišé. Patrick Hughes asi čekal větší produkční třesk, jenže hlavní producent Netflix jeho filmu připlácl přístupnost, takže žádné ostré a brutálně pojaté scény se nekonají (viz korektně a nekrvavě pojatá přehlídka motorové pily, sekery a jiných užitečných pomocných nástrojů ve fitku), většina konverzace je naivní a humor je takřka dětinský. V případě, že hltáte každý akční běs, připravte se na dobrou hereckou dvojku v režijně unaveném filmu. 6/10 ()

Anderton

Fajn nápad, niekoľko celkom vtipných momentov a za mňa aj vhodné obsadenie a obstojná chémia medzi Hartom a Harrelsonom. Len ma potom napadá, prečo scenáristi nedokážu napísať omnoho viac vtipných dialógov a hlášok, to sa potom obaja hlavní predstavitelia môžu snažiť/ksichtiť ako chcú, keď väčšinou vypúšťajú z úst iba priemerné bonmoty. Akoby sa Netflix bál vypustiť do sveta čistú zábavu, ktorá by presiahla priemer (ich vlastnej produkcie určenej pre vysoké čísla sledovanosti). No a chcelo to viac "muža z Helsínk". ()

silentname

"The Man From Toronto" je v podstate film, od ktorého viete čo asi dostanete. Je to Woody Harrelson, ktorý sa často tvári ako keď hrá Arnold Schwarzenegger T-800. Teda v prvom filme. A Kevin Hart je proste Kevin Hart. A dočkáme sa akčnej komédie s dvomi postavami, ktoré sú úplne rozdielne, ale nejakým spôsobom musia spolu fungovať a dať hlavy dokopy. Ako ľahká jednohubka na večerný oddych je film ok. Ale nič viac od toho nejako nehľadajte a nečakajte. A potom si myslím, že budete spokojní. Nepotrebujem od všetkých filmov, aby splnili definíciu kvality a prekonali očakávania. Občas takáto oddychová záležitosť funguje. A tento film pár svojich momentov má. Najmä asi na konci. Máme tu celkom zaujímavé súboje (ale zostrihané absolútne strašne) a aj jednu scénku s autom. A do toho kopec failov zo strany Kevina Harta. Je to taká buddy akčná komédia... ale je to fajn. Na jedno pozretie stačí. Hodnotenie: C+ ()

SeBig

Film s tupým humorem, tupu zápletkou, tupým scénářem.. i přes všechny tyhle škváry jsem se ale celkem zabavil. I kdyz ta stopáž teda nevim proč. ()