Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

POMO

Vize zaplaveného Miami v noirovském kabátu nočních světel, s tápajícím zamilovaným Jackmanem, poblázněným do krásné femme fatale Rebeccy má něco do sebe. Vzpomenete si na Blade Runnera i Sin City, a Rebecca, spívající na pódiu v červených šatech oživí dokonce vzpomínku na animovanou Jessicu Rabbit z králíka Rogera. Potenciál hezké, dojemné love story je zde ale zazděný kostrbatou a nezajímavou detektivní linkou. Čímž utrpí i význam zajímavé formální stylizace. ()

verbal odpad!

Paní Milada, 58 let, vášnivá čtenářka Rosamunde Pilcher a kulturně - yntelechtuálního vzdělávacího magazínu Rytmus života, co nejvíce ze všeho miluje fantastické české seriály z produkce Prima Hnooj a TV Hovna, přičemž ve volných chvílích kartáčuje kočky a luští sudoku (dost neúspěšně): Ježyš to bilo ale tak skvjelý! Užily jsme sy to úpa všichni - Mycynka i Mykeš taki. Bilo to dokonce aji lepčí než Ulyce i Hasyči s Petrem Rychlím, a to už je co řýct!!! A ten Húk to vám je takovej fešák! A cytlivej až za hrop! A navíc romantyk. Vosudovej!!! Ach. Ne jako ta sudová svyně Myloš, kerej se na mě ve čtyryceti visral, že prej mám poráškovou váhu, chlupatý vole a smrďí my z huby. Hlavně, že von bil jako proutek a voněl, hlavně ty jeho nohi, debyl. A hlavně, že skončil u Balabánový vodnaproti, kerá tenkrát měla taky nejmíň čistejch pětadevadesát a to jen když zatahovala! Šak dobře mu tak, za pár let ho virazila i ta tlustá kráva, když už si na něj přes to panděro nevyděl a chcal jí v hajzlu na kachlyčky. A jednou ji dokonce pochcal aji Jezevčýka! No nebilo to pro mě lehkí vobdobí zrovna mně virazyli vod kýble z Komerčki a začly mi votejkat nohi! Prostě děsnej hajzl, řýkala to i ta paní redaktorka z Rytmu, kerá sepysovala ten můj pravdivej přýbjech kerej pak četli milióny žen na celím světě! Ale Vám povym holki, tohle bila naprostá paráda a nejlepšý byják za posledňý roki! Fantastyckéj přýběch - takovej chitrej hlubokej a fylozofyckej skoro jako vod Rozamudy, a tak děsněj doják plnej láski, že jsem u toho prosmrkala dva kapesňíky, voba rukávy na to mím voblíbeným růřovým županu s plameňáki a dokonce i Mykeše. Chudák Mykeš, taky bil z toho úpa vodvařenej, když jsem sy pak třesoucý rukou natahovala na boku punčocháče na křečáki, votíral se mi tak jakože tklyvě vo záda a prej Mňááááááu. Takový dlouhý a táhlý. Taksem mu musela dát rybu, abi nebil zas tak smutnej. Doufám, že už to vyděla i Mylena, hned jak zejta půjdem na dorťýk, musýme to řádně probrat a zas protřepat sulc pořádným pláčem a zavzdichat nat Húkem, ježyš to je chlapák, bít mladšý, docela si na něj mislím, ne jak ta hnusná vichrtla čúza, co si ho vůbec nezasloužyla! *** Myslím, že pro něco takového ještě filmově teoretická věda nemá odborný termit. Jsa věhlasným průkopníkem, přicházím tedy já, celý v hnědém, s naprosto výstižnou kategorizací na rtech, a sice „Plytký červený postapo-homonoár pro otylé chovatelky koček za zenitem“. Sofistikovaný a moudrý to filmový žánr, u něhož nejedna ovarová ruka najde cestu k celoživotně zanedbanému a notně zacupovanému bobrovi a po vzdychajících masitých obličejích všech těch vkusných intelektuálek protečou potoky plnotučných slz. ()

Tom Hardy

V podstatě něco jako Ad Adstra, pokud jde o relativně zbytečné, ale ve výsledku vesměs fungující spojení dvou různých žánrů, kdy by si jeden bez druhého vystačil, ale naštěstí se navzájem netlučou. Bavilo mě to hlavně proto, že 1) zoufalství hlavního hrdiny mi přišlo téměř hmatatelné (a že je Jackman výborný herec tomu samozřejmě hodně pomohlo), 2) Rebecca Ferguson se pro roli osudové ženy narodila a 3) sci-fi omáčka nelichotivé budoucnosti možná neměla tunu detailů, ale působila uceleně a nabídla hned několik dech beroucích záběrů. A mám slabost pro takové ty esteticky načančané dialogy jak z románů Oscara Wildea. There’s no such thing as a happy ending. All endings are sad, especially if the story is happy. Žeru i s navijákem. ()

Malarkey

Mělo to takový potenciál a tak ošklivě byl nevyužit. Sci-fi romance s dobrými herci, ale zatraceně špatným scénářem. Většinu času se nic neděj. Na pozadí úchvatného vizuálu Vás to ale mrzí o to víc. Jediný zajímavý je závěr, který ale v kontextu s celkovým vyznění filmu působí až smutně. ()

MrHlad

Hugh Jackman pátrá ve svých vlastních vzpomínkách, co se stalo s jeho láskou Rebeccou Ferguson. Možná ale není připravený na to, co najde. Lisa Joy natočila vizuálně atraktivní kombinaci sci-fi a noiru, ve které si možná až příliš půjčuje z jiných filmů, ale ty dvě hodiny utečou nečekaně příjemně. ()

T2

║Rozpočet $54miliónov║ Tržby USA $3,900,193║ Tržby Celosvetovo $15,800,193▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Dosť nešťastný post-apo priestrel. Skoro celá polovica filmu si ide svojím takým ležérne romantickým tempom o hľadaní stratenej lásky, až sa to postupne vyvŕbi v niečo úplne iné, viac fascinujúce, rozmanité, začne to mať poriadne grády. Herci a atmosféra fajn, nemalo to v danom prevedený šancu na úspech. /60%/ ()

Fr

,,VZPOMÍNKY JSOU JAKO PARFÉM. JSOU LEPŠÍ V MALÝCH DÁVKÁCH...“   Tak rozhodně to chtělo bejt hróóózně zajímavý. Jinak je to nuda, která sází na Jackmana a Ferguson… a jejich dialogy. Takže nuda ukecaná! Už dlouho se mi nestalo, že bych něco nechtěl dokoukat. Takový ty dialogy: „Myslím na jednu píseň“… ty vole, jako dvě hodiny? No, samo, že tady jde o jakýsi zjištění, že Nickova „femme fatale“ je…. Ale koho to ke konci kurva zajímá? Ten film možná není špatnej, ale je úplně zbytečnej!       /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Obelstila mě žena. 2.) Když mě někdo nasere, strčím ho do vany.  ///  Thx za titule „titulkomat“.              PŘÍBĚH **  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Né můj šálek kávy, ale strávitelnější než jsem doufal, byť Logana 2 bych viděl raději.Má to docela zajímavý příběh o odemykání ztracených vzpomínek až mě trochu mrzí, že se to muselo vydávat romanticko-krimi linií, vzpomínky assassinů a hitmanů by mě zajímaly více, ale režíruje žena, tak budiž.Hugh Jackman solidní a Rebecca Ferguson neodolatelně svůdná, byť mi přišla její postava docela nevyužitá. Má to docela sympatický komorní vizuál, překvapivě se zde objeví i 2 akční scény ( jedna přestřelka a jeden fight), ale finále mě nezaujalo, chybí tomu výraznější styl, ničím Reminiscence vyloženě nevyčnívá, jede se tak na půl plynu, ale ženy by mohly být spokojené, emoce tu PRÝ fungují a dialogy měly místy, také něco do sebe.Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 3/5. 6/10. ()

choze

Potenciál na stylovou a chytrou sci-fi tu byl, ale ve výsledku tomu chybí drajv. Nahoru to táhne prostředí zatopeného města a femme fatale Fergusson. ()

sniper18

Reminiscence patril medzi filmy, o ktorých som si vopred vôbec nič nezistil, nevidel som ani trailer, len som vedel, že ho určite uvidím, lebo Hugh Jackman a Rebecca Ferguson patria medzi mojich najväčších súčasných obľúbencov, ktorí si zlé filmy moc nevyberajú a teda nadmieru spokojný som aj tentoraz. S filmom mám jediný väčší problém, na to, že jadrom príbehu je romantický motív, hľadanie stratenej lásky, tak som tej láske moc neveril, úvodná fáza ju nedokáže dostatočne ukázať, mal som pocit, že sa skôr jedná o nejaký povrchný vzťah s chvíľkovým pobláznením, pričom ženská hrdinka tu ani nie je práve najsympatickejšia, tak som to tým postavám ani moc neveril. A to ma dosť mrzí, pretože to je jediný výraznejší zápor, inak to bolo výborné. Celé to sci-fi o zaplavenom meste a vracaní sa v spomienkach je tu vlastne len úplné pozadie, v centre diania je skôr kriminálna línia s týmto romantickým motívom, ale ten scenár mi prišiel dostatočne pútavý a hlavne s neustále sa zvyšujúcou úrovňou. A tak zatiaľ čo v prvej polovici, kedy bola ešte kriminálna línia trochu slabšia som si skôr všímal to sci-fi pozadie, tak v druhej už práve hlavný príbeh začne byť zaujímavejší a ponúkne aj pár pekných emocionálnych momentov, pri ktorých ma ozaj mrzelo, že ten úvod to tak dobre nevyjadril, inak by to bolo úplne vynikajúce. Ale aj takto ma to vtiahlo a veľmi bavilo. A môže za to aj tá perfektná atmosféra podporená príjemnou hudbou, tu si dali tvorcovia záležať a tak sa mi páčili aj scény, v ktorých sa vlastne ani nič dôležité nestane. Herci rozhodne nesklamali, spomínané hlavné duo Hugh Jackman a Rebecca Ferguson sú skvelí ako vždy, ale aj okrem nich ma bavili aj Thandiwe Newton a Cliff Curtis. Film ponúkne aj nejakú akciu, ktorá nie je zlá, ale prišla mi tu trochu nasilu, akoby len pre tých, ktorí pôvodne čakali nejaké akčné sci-fi, nech úplne nenadávajú, že sa ho nedočkali. Ale osobne by som sa obišiel aj bez nej, aj tak ma vlastne trochu zaujala len tá podvodná sekvencia. Vizuálne je to absolútne bez výhrad, vyzerá to veľmi dobre a celé to prostredie mesta, ktoré sa trochu zaplavuje sa teda vydarilo. Takže vôbec ma neprekvapuje, že film finančne neuspeje, toto nie je nič, čo by lákalo masy, ale mne sa to veľmi páčilo a určite si ešte Reminiscence pozriem. A keby bola romantická línia lepšie zvládnutá, aby to celé lepšie fungovalo, asi by som už hodnotil naplno. 80% ()

Eliott

Zajímavý námět, ze kterého by se dalo vyždímat i mnohem více. Každopádně jsem byl spokojený i s tímto výsledkem. Akce sice příliš nebylo a dalo by se spekulovat, zda Hugh Jackman vyhrál alespoň jeden souboj. To co nám bylo představeno sice vypadalo velice dobře, ale rozhodně to nebyl žádný akčňák. Jednalo se totiž o propracované krimi/drama v budoucnosti s potenciálním love story visícím ve vzduchu. Zápletkou, která se zkrz vzpomínky pomalu rozkrývala jsem byl uchvácen a závěr mne dokonce mírně dojal. Hodnotím tedy jako horší 4* 70% ()

3DD!3

Chytrá noir-detektivka o vzpomínkách, zasazená do (budoucího) potopeného Miami lehce trpí svou rozmělněností. Lisa Joy ví co chce říct, ale není tak dobrá vypravěčka jako její manžel a švára. Taky trochu víc opisuje. Příběhu by víc slušel temný, špinavý vizuál. Vypulírované postapokalyptické Miami je moc krásně na to, aby podpořilo Jackmanovu depresi. Pomohla by větší krvavost, Rko je pro dobrý noir prostě povinost, tohle je příliš čisté. Přesto dávám palec nahoru a mrzí mě, že snímek v kinech propadl. Lisa si další šanci rohzhodně zaslouží. P.S: Rebecca Ferguson se pro role osudových femme fatale prostě narodila. ()

Spiker01

Reminiscence je pomalou scifi s výbornými herci z ranku Transcendence (asi o něco málo chytřejší) a další obětí paralelního releasu do kin a HBO MAX. Dokonce tak velkou obětí, že se nejspíše od Warnerů podobných typů filmů jen tak nedočkáme. Přitom na papíře to muselo znít hodně fajn, tvůrci Westworldu za kormidlem (ačkoliv už po pár řadách nejde o úplně horké zboží), povedlo se zlákat Hugha Jackmana a Rebeccu Ferguson, jen se to pak nedovedlo vůbec prodat a upřímně, ani to moc nešlo, protože tohle rozhodně není mainstream, který by většinu svých nalákaných diváků uspokojil. Občas jsem se na čas kouknul, ale víceméně mě to bavilo, takže opatrné doporučení. ()

pepo

Mohlo to byt super. Ale nie je. Ma to uplne sprasenu dramaturgiu az serialovej urovne (nepodstatne kraviny dostavaju vela priestoru a dolezite veci su odflaknute), zle obsadeneho Jackmana (ktory sa vsak velmi snazi), nefunkcny fikcny svet....a je to aj dost nuda. Nastastie niektore sceny maju spravny emocny naboj a fakt sa mi pacila "prevratena" noirova vizualita s otocenym dnom a nocou. Navyse Rebeca Fergusson je opat spravna femme fatale. Takze malilinky palec hore za sledovanie v kine, ale mam pocit, ze doma by som to odspal. Tie katastrofalne trzby absolutne chapem aj napriek tomu, ze mimo kina to nema uz vobec zmysel pozerat. 5/10 ()

Xmilden

Slaboučké sci-fi, které by hrozně rádo patřilo do vyšší ligy. Jedná se o takový špatný klon Minority Report s velkou dávkou romantiky. 40% ()

darkrobyk

Reminiscence je o lásce, nejde však o film romantický (sentimentální), jak je nesprávně uvedeno, protože tohle má k limonádám Rosamundy Pilcherové hodně daleko. Pro ně totiž mimo jiné platí, že musí mít šťastný konec, což se o zdejším zrovna říct nedá. Nijak objevný příběh o hledání zmizelé ženy, nimrání se ve vzpomínkách a nalézání ne až tak překvapivých odpovědí má jen máloco výborného. Mně osobně se líbilo nejvíce zaplavované město....domy shlížející se v hladině, vodní kanály místo ulic.... Jackman předvedl průměrný výkon. Paličatý veterán z války, co potřebuje zachraňovat, když se snaží hlavou rozbít zeď. Fergusonová OK, jako femme fatale neodolatelná, a to je asi tak vše. Ta úporná snaha zakrýt veškerou možnou nahotu krom Loganovy hrudi byla až směšná. Není to úplně špatné, ale tak snadno zapomenutelné, že do pár dní si na děj asi ani nevzpomenu. Škoda. - Nejste unavený z toho pozorovat vše ze stínů? - ()

Shakers

Bavil ma tento post-apokalypticky zatopený svet a taktiež Hugh Jackman a jeho vyšetrovacie metódy. Rebecca Ferguson dobre sekunduje Hughovi, klapalo im to spolu a nenudili ma ani keď sa tam nič strhujúce nedialo. A to je presne niečo čo mi chýbalo. Nič strhujúce sa tam síce neudialo, ale bavilo ma to svojimi postavami, príbehom a Flashbackmi. 75% - 4* ()

filmfanouch

Seriál Westworld zaznamenal solidní úspěch a velkou zásluhu na tom nepochybně má Lisa Joy, která je společně se svým manželem Jonathanem Nolanem tvůrcem seriálu. Seriáloví tvůrci při úspěchu svých seriálů někdy dostávají příležitost natočit celovečerní film a přesně to se stalo s Joy. Svůj celovečerní debut Reminiscence si sama napsala a natočila neo-noirovou sci-fi s Hughem Jackmanem a Rebeccou Ferguson v hlavní roli. Stojí ovšem filmový debut Joy za to a máme před sebou nového nadějného filmového tvůrce?   Někde v tom je schovaný dobrý film. Zajímavý svět se zajímavým konceptem stroje, který lidí vrací do jejich oblíbených vzpomínek. V samotném počátku Reminiscence působí tak trochu jako Total Recall Paula Verhoevena, přičemž se ovšem časem projeví, že má blíže spíše k Blade Runnerovi Ridleyho Scotta či Čínské čtvrti Romana Polanskiho. V průběhu filmu se občas objeví myšlenka o tom, že by se člověk neměl vrtat v minulosti a věci prostě přejít a jít dál. Je jen škoda, že tahle myšlenka ve finále vlastně žádný význam nemá a finále jí vyloženě zašlapává botou. Časem se vlastně definitivně ukáže, že v tom filmu toho funguje velmi málo. Hugh Jackman a Rebecca Ferguson se mohou snažit sebevíc, ani oni ovšem moc věcí spasit nedokážou. A i když oba hrají dobře, především jejich stěžejní chemie nefunguje, protože je nevěrohodná.   Od stěžejního bodu jejich setkání je jasně patrné, že má Jackman hrát muže, který je od pohledu svůdnou ženou posedlý. A i když je Jackman dobrý herec, ani jemu a ani Ferguson se to klíčové zamilování prodat nedokáže. Jackman i Ferguson přitom mezi sebou měli fungující chemii v Největším showmanovi, zde je ovšem problém právě v tom, že má být Ferguson femme fatale (problém není v tom, že by na to neměla) a Jackman má být mužem, kterému se při setkání s jeho osudovou láskou ´´ zastaví svět ´´ . Jejich vztah je navíc klíčový v rámci celé zápletky a proto je tak důležité, aby ten vztah působil věrohodně a skutečně osudově. No.....   Po pár minutách se ovšem definitivně ukáže o čem Reminiscence vlastně je. Rozjede se v podstatě detektivní zápletka, kdy do sebe pomalu vše začne zapadat a pak pochopitelně dorazí klíčové vyvrcholení, které má dodat divákovi blažený pocit, že to čekání za to stálo. Přitom občas dojde na akci, která kdovíjak nesedne k tónu celého filmu (především první akční sekvence působí jako přesně ten moment, který vzniká při dotáčkách z obav hlavounů, že je tam málo akčních scén) a pak dojde k tomu finálnímu rozuzlení záhady, které je působí skutečně hloupě. Reminiscence v závěru chce, aby do sebe vše opravdu zapadlo, ve finále ovšem v jistých momentech podtrhuje nohy sama sobě. Působí to jako přesně ten film, který mohl při pitchingu znít opravdu chytře, realita je ovšem někde jinde. A to zasazení do zatopeného Miami je v podstatě nevyužité a zbytečné.   Ten film přitom není vyloženě špatný. Očividně stál hodně peněz, protože to je na filmu vidět. Vizuální efekty jsou povedené, výprava je celkem nápaditá. Kamera Paula Camerona je poté vyloženě krásná a je to snad jediný důvod, proč se film vyplatí na velkém plátně vidět. Klidně bych se několikrát za sebou podíval na krátký sestřih nádherných záběrů, přičemž by mi ani nevadilo, že nejsem v kontextu děje. V momentech, kdy jsem nad celým nezvládnutým vyprávěním a dalším rádoby šokujícím odhalením kroutil hlavou mi stačil jeden hezký záběr a byl jsem o něco klidnější. Je jen škoda, že vizuální stránka je o poznání povedenější než obsahová.   Na Reminiscenci je právě smutné to, že to není tak špatný film, aby se při něm šlo bavit tím, jak je špatný. Má totiž pozitivní aspekty, které jsou jen bohužel zadupané těmi negativními, kterých je víc. Film se celou dobu bere vážně, přitom v několika momentech je jednoduše absurdní. Jde o film, který za pochodu připomíná různé filmy a jen v divákovi vyvolává smutek z toho, že radši nestrávil čas právě u nich. Reminiscence je přitom očividně ambiciózní, především právě snaha mít neo-noir sci-fi thriller, který občas skočí do vyložené romantiky a občas do sci-fi akčního filmu ovšem filmu tolik podráží nohy. V jistých momentech to prostě vypadá, že Reminiscence vlastně neví, jakým filmem chce být. Ten film má momenty, které jsou chytré a dojemné, je jich ale strašně málo. Samotný závěr chce dojmout, vyvolává ovšem otázky a také zcela podráží tu dobrou, zajímavou a nevyužitou myšlenku z počátku filmu.   Reminiscence je ve finále opravdu nemilou ukázkou toho, že se na Westworld navázat nedokázalo. Hrál snad u Westworldu důležitější roli právě Jonathan Nolan? Nebo je Reminiscence případ filmu, který vzalo studio a zničilo původní vizi tvůrce? (v pár momentech mě právě tohle napadlo, především v momentech, kdy Jackman za pochodu skrze voice over něco vysvětluje). Skutečně těžko říct. Mrzí mě to nejen kvůli solidnímu castingu (kromě Jackamana a Ferguson stojí za zmínku především Thandiwe Newton), ale i proto, že Lisa Joy svým celovečerním debutem prostě zklamala. A vlastně bych celkem rád věděl, co by ze stejného světa a námětu vytěžil její švagr Christopher Nolan...... () (menej) (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)