Podzemní železnice

Kapitola 5: Tennessee - Exodus (E05)

(epizóda)
  • USA Chapter 5: Tennessee - Exodus

Cora polapená Ridgewayem je nucená cestovat přes neutěšené Tennessee. Nebezpečnou cestu spolu s ní absolvuje i Jasper, ušlechtilý uprchlík plný vnitřní síly. (Prime Video)

classic

Podzemná železnicaKapitola 5: Tennessee - Exodus, keď na scénu sa opäť vracia hlavná postava Cora Randallová, kráčajúc naprieč spálenou krajinou, a to za doprovodu chudého "speváka Jaspera" , ale najmä za sprievodu otrokára - Ridgewaya, potom i mladého "eštebáka" Homera, a nakoniec i istého Bosemana, ktorý si mimochodom koleduje o poriadny výprask, pričom Caesar Garner, chýbal, už rovné tri epizódy, a tak sa teraz následne pýtam: „Bohvie, čo je vlastne s ním...?” Zrejme sa to čochvíľa dozviem. / Nachádzam sa v presnej polovici seriálovej udalosti posledných dekád, dokedy bol zakaždým mimoriadne kladený dôraz - na prácu so zvukom a hudbou, či na mrazivú, až hororovú atmosféru, alebo i na dlhšie, neprerušované zábery, čím ma režisér Barry Jenkins, prenášal priamo do dobového prostredia, kde som sa väčšinou prizeral vskutku nepríjemným situáciám, s ktorými som bohužiaľ nemohol absolútne nič urobiť. Daná doba si to skrátka vyžadovala, čiže "ružové okuliare" si znovu nenasadím, a tak je to správne. ()

castor

Moc fajn vizuál, povedená výprava, temná snová atmosféra. Cora, zajatá lovcem odměn Ridgewayem, respektive její herečka Thuso Mbedu, pro kterou jde o první výraznou hereckou práci, mísí pocity hněvu, nedůvěry, strachu, nenávisti i neutuchající vytrvalosti. Joel Edgerton ve svém lovci dál odhaluje složitého a rozporuplného muže. Každá epizoda má trochu jinou náladu a pojetí, i když je naneštěstí hodně spojuje jistá utahanost. ()