JamesSi

Richard Elfman, bratr skladatele Danny Elfmana, kdysi režíroval kultovní snímek Forbidden Zone, který je za mě fakt dobrý důkaz kolik dokážete udělat s malým rozpočtem. Má skvělé muzikálové scény a nakonec mu odpustíte i vtipy, které nezestárly zase až tak dobře. Richard už zhruba 7 let slibuje pokračování Forbidden Zone na které vybral kdysi peníze na Kickstarteru. Pořád tvrdí, že ho chce natočit, ale má jednu výmluvu - musí nejdříve dokončit a vydat svůj rozdělaný film Aliens, Clowns and Geeks (dříve Aliens, Clowns and Hipsters). Nyní už tuhle výmluvu nemá, protože tenhle film vyšel. ACG není moc dobrý film. Ale občas vás dokáže svojí šíleností rozesmát. Má špatné kulisy, příšerné triky, strašné osvícení a dost strojené herectví. Někoho však ale potěší, že jde o throwback ke starým oplzlým a vulgárním úletům jako bylo právě Forbidden Zone. Jen je to prostě horší a amatérštější. Hlavní hrdina nemá charisma a neumí hrát, což je sakra problém. V jeho roli by měl být asi někdo jako Bruce Cambell v nejlepších letech, ne tehle týpek. Načasování vtipů občas hapruje a film občas ztrácí dech. Příběh - Nezaměstnaný herec po noci strávené s dvěma mimozemšťankami Cindou a Mindou porodí ze své prdele pradávný obelisk. A je to právě ten obelisk se kterým ho počala jeho drogově závislá matka. Spojí se s německým vědcem, jeho dvěma švédskými asistentkami a hercovou transgender sestrou. Musím říct, že u jednotlivých bizárových scén jsem se fakt zasmál (Ping Pong, úvod Fritze a Slepice), jiné mě naprosto minuly. Jsou zde Je jasné, že Richard má svůj typ ženy - blondýna s velkým výstřihem a evropským přízvukem (Frenchie ve Forbidden Zone, Švédka Helga v ACG). Asi nevím, co bych k tomu řekl to je prostě fakt. Film obsahuje nejbizarnější sexuální scény od Hot Coffee Modu z GTA San Andreas.  Jestli se bojíte, že si Richard odpustí některé frky, které i ve Forbidden Zone zestárly špatně, tak se bát nemusíte. Ano, sice tu není blackface, ale dost vtipů zaostalo v urážlivých komediích ze sedmdesátek a osmdesátek. Pochválit bych chtěl hudbu Ego Pluma, který se snaží za každou cenu napodobit osmdesátkového Danny Elfmana a skoro se mu to daří. Jeho hudbu jsem chválil i v Ghastly Love of Johnny X. Pokud chcete návrat ke klasické oplzosti, tak prosím, jen si říkám, že jsme tu měli už několik podobných a lepších amatérských snímků - ať už Father's Day nebo Gorilla Interrupted od RLM. Oba sledují skupinu rozdílných bizarních postav bojující proti nadpřirozené hrozbě. A oba dva bych řekl, že jsou více "moderní" a dají divákům více. Nakonec prostě musíme narvat ten obelisk zpátky do prdele a ukázat ufonům, co proto. Jinak to prostě nejde. A tak bych to ukončil. Ale je to lepší než Verotika. PS - Nakonec nevím jestli už vůbec druhou Forbidden Zone chci. Bez Dannyho Elfmana to nemá smysl. A Danny má mnohem důležitější věci na práci než cirkusovou šou jeho bráchy. PPS - Fakt jsem nečekal ten odkaz na klasický švédský (pardón Dánský) film Tomase Vintenberga Rodinná Oslava. ()