Vraždy v Pembrokshire

• Veľká Británia The Pembrokeshire Murders

Seriál přibližuje neobyčejné pátrání po nejnechvalněji proslulém sériovém vrahovi v dějinách Walesu a odhaluje strhující příběh průlomového případu, jenž určil směr, jakým se postupuje při řešení neobjasněných kriminálních činů. V roce 2006 se vrchní inspektor Steve Wilkins (Luke Evans) rozhodne znovu otevřít dva odložené případy vražd z osmdesátých let minulého století. Díky průkopnickým forenzním metodám a pečlivé detektivní práci nalezne Wilkins a jeho tým mikroskopickou DNA a vlákna, která by mohla spojovat vraždy se sérií vloupání z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Pachateli těchto zločinů se blíží konec trestu odnětí svobody. Podaří se vyšetřovatelům získat dostatek důkazů, aby mohli podezřelého obvinit ještě před jeho propuštěním? (HBO Europe)

Dr.Love

Krátká detektivní minisérie o třech dějstvích a jedné bestii v lidské podobě. Ma to skvělý děj, napětí, trochu ploché postavy až na hlavní postavu. Ta má i nějaký ten family background, který jak jinak trochu zanedbává, ale snaží se býti i pozorným otcem. Hlavní záporek vylíčen skrze výslechy, dokumentaci a stručný popis což bohatě stačí. Rozhodně nečejte pitvu mysli sériového vraha např. Jack staví dům, na to co se v tomhle případu děje to bohatě stačí. Skvělé herecké výkony at už v hlavních kde opravdu Keith a Luke válí tak i ve vedlejších rolích Ryan a Riley. No a teď si propereme ty horší věci ale moc jich naštěstí není. Ač jsem se nenudil přišlo mi že někdy hlavní postava věděla že to má vlastně v kapse. Nonexistní twist plot prostě jen tak v klidu projdete dějem a nic se nestane a do třetice ač je vždy na začátku dílů hozen datum od kdy do kdy se celý ten případ odehrál v seriálu o tom prakticky není zmínka takže vezte nebo ne během tří dílů uteče 5 let a vy nemáte ani tucha že to tak bylo protože se seriál tváří že se vše odehraje během jednoho týdne což v kontrastu s několika dialogy např.: "Už 18 měsíců máte ty věci v laborce." docela šokuje. Opět skvostně britsky odehrané se zvednutým malíčkem u čaje o páté, až na těch pár detailů. ()

Malarkey

Detektivce nikdy neřeknu ne. A když se v ní objeví nějaký zajímavý herec, jako zde Luke Evans, tak není o čem. Jenže výsledek je na třech epizodách takový rozporuplný. Prostředí pěkné, téma pěkné, ale celé to dění kolem je takové…jak to nazvat v porovnání s dnešními detektivkami…normální, možná průměrné, až běžné. Neuráželo mě to, mělo to nápad, ale možná ne takový, aby se v něm dalo hledat zrovna třeba nějaké napětí. Na poměr dnešních detektivek lepší průměr. ()

emma53

Tři díly naprosto stačí pro tuhle minisérii. Po pravdě jsem pořádně zabrala až v posledním díle, kde už šlo do tuhého. Luke se toho ujal celkem věrohodně, takže jsem s ním neměla problém a Keith byl naprosto skvostný. Jak se objevil na place, tak jsem měla adrenalin v pozoru. Najít něco opravdu usvědčujícího je někdy obrovská fuška a já jsem jim fandila ať už konečně něco najdou. Za mě je to na 70%. ()

*CARNIFEX*

Veľmi solídna "dokazovačka". Samotný seriál nie je ani tak o zločine, ale dokazovaní zločinu. O obetiach a samotných aktoch páchateľa sa toho príliš nedozviete (myslím autentické vyobrazenie), no ako ústna fajtovačka je to vydarená záležitosť. Dialógy hrajú v tomto prípade prím. Dej ako taký príliš temný nie je, no má to svoju hĺbku, témeticky absolútne podľa môjho gusta - nedá sa ísť nižšie .. ()

Anderton

Miniséria, ktorá v pohode mohla byť tak ako je zložená do jedného, trochu dlhšieho, celovečerného filmu a pokojne vyslaná aj do kín. Atmosféru to má skvelú, Evans to aj so sympatickou partnerkou ťahajú vysoko nad priemer. Len si treba vopred ujasniť, že toto je kriminálka (vraha poznáme od začiatku) zameriavajúca sa na prácu v labáku, v teréne (ale žiadne naháňačky) a nakoniec aj na súde. Skrátka ide o ukážku toho, čo sa (ne)dalo dokázať v minulosti a čo všetko už vďaka vede dnes možné dokázať je. ()

Arsenal83

Máme tu obnovený starý prípad, dolapenie vraha, jeho odsúdenie. Ako jedna časť z Odložených prípadov. Ale tie mi prišli ráznejšie, rýchlejšie, zaujímavejšie. Tento seriál nie je zlý, ale nijako nevybočuje z takých tradičných britských detektívok. Paradoxne údajne najslabšia prvá epizóda bola pre mňa najlepšia, navodila záujem, potom to už nešlo hore. ()

Chrustyn

Spíše průměrnější britská detektivka, která se zabývá řešením skoro zapomenutého případu, takže tu chybí klasické pátrání a hon na vraha. ()

M.i.k.e

zajímavý případ,ale to zpracování je chvílemi takové nezáživné.Tvůrci si klidně mohli odpustit Evansovu rodinnou linku,věnovat se čistě jen samotnému vyšetřování a celé to nahustit do dvou dílu a hned by to bylo lepší.Takhle to neurazí a i přes mínusy udrží divákovu pozornost,ale nijak nevybočuje ze standardních britských kriminálek...60% ()

Lischai

Poctivá třídílná jednohubka s prima deštivou atmosférou a charismatickým Luke Evansem. Neodstřelí vás to na Měsíc, ale dobře se na to kouká a na konci to nečekaně vyždíme i nějaké ty city. Za rok asi nebudu vědět, že jsem to viděl, ale teď si říkám, že to bylo super náhodné kliknutí na HBO. ()

filmmovier

Další britská minisérie, jejíž každá další epizoda je lepší, než ta předchozí. Pomalé, ale zcela strhující tempo, perfektní dialogy, skvělé herecké výkony, zajímavé téma, příjemná stopáž, vydatně příjemných exteriérů... Všechno co očekáváte, tady dostanete. Co víc si přát? Téhle minisérii snad ubližuje jen jediné - seriálová konkurence. Strhující konverzačka s poklidným tempem a perfektními hereckými výkony je tak zaručena! Tři díly jsou úplně akorát. 80%. ()

fabecc1222

Trochu jiný typ kriminálky, bez velkých akčních scén, nebo vševědoucích vyšetřovatelů. Tady se prosazuje mikroskopická práce při hledání archivních důkazů, vše se důkladně připravuje, pěkně krok za krokem, věta za větou... První dva díly táhne Evans svým charismatem a hereckým umem. Trochu to sráží jeho rodinná linka, která je pro příběh úplně zbytečná, a ve výsledku nikam nevede. Celkové zpracování je možná zbytečně dlouhé, asi by klidně stačili dva díly (1 díl vyšetřování, 1 díl soudní jednání). ()

Skeksis

Keď si predstavím, že škaredý ujko behá po večeroch v ženských šortkách a s guľovnicou, tak sa mi to zdá celkom vtipné. Nechápem, ako mohol jeden úchyl s jednou zbraňou donútiť päť tínedžerov, aby robili, čo chcel. Jednu babu znásilňuje, a ďalší štyri ležia tvárou k zemi. Prečo ležali? Veď to neboli malé deti. Keby sa naňho vrhli všetci naraz, tak neviem, čo by robil. Ale nie, oni budú poslušne ležať a počúvať, ako znásilňuje kamošku. Výborní kamaráti! Dobre zahrané, psychopat skvostný, arogantný psychopatický narcis, mala som mu chuť odstreliť vtáka tou jeho upravenou guľovnicou. Dej trochu ťažkopádny, časti so synom detektíva mi pripadali zbytočné a od veci. A nesmierne ma iritovala pani manželka. Neznášam také slaboduché submisívne kravy, ktoré dovolia mužovi, aby ubližoval jej dieťaťu. ()

kolemjdouc

ocenila bych větším počtem bodů ale vadí mi to přešlapování na místě a jak to vidím,nechci nic shazovat,podle zdlouhavých záběrů ,by stačila polovina epizod.Samo že vyšetřování série podobných si vražd je napínavé - kdo a jak a proč...ale nechat děj táhnout jak žvejkačku??? ()

Fifer

Nemůžu říct, že by tahle série byla něčím výjimečná. Ale je to dobře natočené drama podle skutečných událostí. Jen si myslím, že z těch tisíců vražd, které si může tvůrce z archivu vybrat, je možné zvolit divácky atraktivnější. Tedy strukturu: vražda-vyšetřování-zatčení. Film se drží skutečnosti, která zní: máme vraha a musíme mu přišít i ty vraždy, které jsme mu ještě neprokázali. Což je vlastně docela nuda. Kdyby film zachycoval období 1985-1998, kdy John Cooper loupil, vraždil a znásilňoval, tak by to bylo daleko zajímavější a dramatičtější. ()

Warhorr

Docela fajn překvápko. I když jsem zvyklý a mám především rád detektivky a thrillery, kdy se dozvím vraha s překvapením na konci, či někdy v průběhu filmu, tak tady je to přesně naopak. Pachatel je znám už od začátku a všechny epizody se zaměřují na sběr důkazů a prokázání pachatelovi viny. Ten už sice sedí v chládku, ale ne za činy, které spáchal a navíc má být brzo propuštěn. Začíná tak hra o čas, než tento sériový vrah dostane novou příležitost. Luke Evans v netradiční a zajímavé roli. Potěší i prostředí waleského pobřeží a chytá to celkem ten správný britský nádech detektivek. Jo, tohle bylo fajn. Pokud jste fanoušci kriminálních příběhů a chcete krapet něco jiného, pak určitě doporučuji. ()

bearmeedek

Je to pomalejší, má to atmosféru příslušnou k daným končinám a je to takový slušný průměr. Určitě by stačilo dát jen do dvou částí. Ta první byla zdlouhavá a málo zajímavá. ()

Franc1s

Mám rád tyhle minisérie podle skutečných událostí, kde se jede opravdu pomalu, vyšetřování někdy stojí na mrtvém bodě, postavy jen tak dumají a prd ví. Prostě taková ta pravá detektivní práce, kde se všechno prochází šestkrát furt dokola, až prostě po sedmé se tam něco najde...A pak se jde k soudu a člověk si může zjistit na netu jak to dopadlo, jestli to teda zvládli, ale to není můj případ :) Takže zde jsem byl spokojen, minisérie na jedno odpoledne bez chyby, charismatický Ch.Evans jako hlavní vyšetřovatel super, ani moc nevadila v pozadí ta linka s jeho synem, bez toho to asi prostě nejde :D 7,5/10 A jestli můžu doporučit Efterforsknigen, je to minisérie o vyšetřování té vraždy novinářky v miniponorce. A taky hooodně pomalé, ale zajímavé! ()