Mladý farmár Lukas (Jack Kane), ktorému divokí nájazdníci Medveď (Ross O´Hennessy), Vlk (Richard Ashton), Had (Carolina Carlssonová) a Škorpión (Tam Williams) vyvraždili rodinu, sa vydá na dobrodružnú výpravu za pomstou. Na nebezpečnej ceste ho sprevádzajú neobyčajní spojenci - majestátna dračica Siveth (Helena Bonham Carterová), ktorá chrlí ľad, a odvážny žoldnier Darius (Joseph Millson), ktorý majstrovsky ovláda svoj meč. Ľadovú dračicu Siveth kedysi z kráľovstva vyhnali, pretože odmietla zachrániť život kráľa Razvana (Arturo Muselli) a podeliť sa s ním o svoje srdce. Ako sa ukáže, za útokmi nájazdníkov stojí samotný kráľ Razvan, ktorý im prikázal pozabíjať čo najviac poddaných, aby zabránil hladomoru, pretože sa nepripravil na nedostatok potravín a nemá žiadne zásoby. Keď Siveth zistí, že mladíkovi ide o spravodlivú pomstu za zničenú rodinu a stopy vedú k samotnému kráľovi, ktorý je aj jej úhlavným nepriateľom, pripojí sa k Lukasovi aby mu svojimi úžasnými schopnosťami pomohla dosiahnuť cieľ. Neobyčajná trojica spojencov na dobrodružnej ceste odhalí tajomstvá a získa nečakanú odmenu, ktorá ďaleko presahuje rámec obyčajnej pomsty. (TV JOJ)

PECHY15

Nechápu stupidní recenzi, o tom, jak se měl drak rozhodovat... že měl přehodnotit své společenské postavení a v rámci zachování gendrové vyváženosti korektně se evakuovat do zemí agrárních buržoázních kolaborantů a ukončit tak děj alternativním kooperačním paktem... Pořád je to pohádka, sic trochu akční... tak se nesnaž z dětí dělat odborníky na politickou emigraci, i když máš fakany na matfyzu. Na to, že pokračování jsou vždycky horší, tohle mělo supr grafiku, zvrat a hlavní postavy taky fungovaly. Takže za mě, pěkná pohádka na nedělní odpoledne. ()

JohnCZ

S přihlédnutím k tomu, že se jedná o typický direct-to-video film, tak to nebylo zas tak zlé. Líbivé prostředí Rumunska, s ohledem na budget velmi kvalitně rozanimovaný drak, navíc k mému překvapení namluvený Helenou Bonham Carter. Co do zápletky je to primitivní, ale to mi u pohádkové fantasy neva. Filmařsky to má nemálo rezerv, zejména sestřih by to nemusel být tak hrubý a na několika místech je znát určitý necit pro načasování scén. Třeba hned v úvodu: banditi borcovi kuchnou rodiče, následuje nepříliš přesvědčivé volání po pomstě, bum prásk střih a synek celý vychechtaný očumuje na tržišti středověké roštěnky. Vim, že v mládí se mozek odkrvuje rychle ale tak tvl ded rodiče, trauma, deprese n shit. Porovnávat s původním filmem se to samozřejmě nedá a byť na nostalgickou strunu jistě zabrnká známý ústřední hudební motiv, osobně tahle video pokračování beru skutečně jako různé dračí filmy na podobné téma. ()

Ryuuhei

Ne, tohle nebylo dobré. Jak se mi některá pokračování Dračího srdce i celkem líbila, tohle byl už spíš takový paskvil. Hrdina se vydává po stopách čtyř vrahů svých rodičů, nicméně není to o tom, že by musel skutečně hledat, či bloudit - všechny v podstatě potká někde po cestě. Zkrátka nezáživný, ničím nezajímavý příběh, který se snaží místy přinést zajímavá zjištění, ale nijak ho to nevylepšuje. Do toho Drak chrlící led namísto ohně, nezajímavé postavy... Už, ať radši další Dračí srdce nenatáčí, tohle stačilo. ()

oveckaoa

První díl byl na tu dobu hit ačkoliv ani ten nebyl originální měl a ještě má kouzlo další ostatní už stojí za pendrek. Tak, že Draco z jedničky měl 7 mláďat co se vydaly do různých koutů Anglie jedna dračice se dostala až do Valašska proč až tam se neřeší a film na to nikdy neodpoví radši. Král chtěl jednou pomoct jelikož byl ve válce zraněný ona mu nepomohla (proč nepožádal o pomoc zbývajících 6 draků nevíme) a on ji uvrhl do vyhnanství proč neodletěla k těm ostatním do Anglie je mě záhadou . Film se věnuje jednomu klukovi co 4 banditi zabijou rodiče on se chce pomstít a najme si žoldáka dračice chce, aby se nemstil žoldák naopak, aby se mstil. Dračice se umí měnit v jiné zvířata jelikož je samice (feministické hovna ano nově to je i v fantasy) a jelikož nebyly prachy na oheň tak chrlí mráz. Na konci to do sebe zapadne je spokojený i kluk i dračice, která během filmu zabije desítky lidí ačkoliv hned na začátku má přednášku o tom, že zabíjení je špatné (asi to neplatí pro draky)  40 procent za tu Oanu (strašně debilní jméno asi , ale běžné ve Valašsku podle režiséra) a ani dračice nevypadá trikově špatně. P.s. režisér neměl buď prachy nebo práva na hlavní motiv z Dračího srdce tak tam pouští podělanou instrumentální verzi tomu se říká ubohost. ()

Wallis3

Tak nějak dětinsky vyprávěný film do videotéky. Ale na druhou stranu, bylo to něco jinýho než Dračí Srdce: Boj o trůn a musím uznat, že to bylo o hodně lepší. ()

Milo384

Z filmu se vyklubala fantasy pohádka a tak jsem k tomu přistupoval, takže normální pohádkový příběh s jednoduchou zápletkou a bojem dobra se zlem. 2-3* ()

argus123

Jo toto celkom ušlo, animácia draka sa vydarila aj tentokrát, zápletká napínava, akcia taka aká ma byť. Postavy sa niekedy správali hlúpo, ale oproti katastrofalnemu druhemu dielu je toto fajn film. Na jednotku to však nemá, legenda je len jedna ! :D ()

Miroslav.Zac

Když máte peníze a nevíte, co natočit, vyberte si z dvacet let starých pecek nějakou, která jde snadno okopírovat a natočte její stopadesáté pokračování, které nebude originálu sahat ani po kotníky a bude mu dělat ostudu. ()

Grezocrusk

Tento "film" fakt cpal všetko čo sa dalo do jedného :D už len pozrete galériu a hneď vidíte 4 rôzne filmi /seriál z ktorých si zobrali kúsok z koláčka a spojili ho do nového :D neviem ani ako komentovať už :D ťažko sa už nájde kvalitný a dobrý film . ()