Arach.No

Kuttnerova povídka je vynikající, tu rozhodně doporučuju. Film se jí v zásadě docela drží, když jsem bohužel viděl jen 72 minutovou verzi. Řada věcí je ale samozřejmě změněna, některé musely být přidány, přece jenom povídka rozsahem nevydá na celovečerák. Moc mi nesedlo komediální ladění - především postava trenéra je v něterých scénách dost iritující. Oproti povídce zde Twonka není rádio, ale televize. Tato změna je docela logická a nevadila mi. Triky rozhodně neoslní, ale alespoň člověka pobaví. Za nepovedené považuji vyznění příběhu a samotný závěr, který je oproti předloze zásadně změněn a film nepůsobí ani zdaleka tak silným dojmem. ()

corpsy

Televízia, najlepší priateľ človeka. Aj dnešní jej diváci, sú ňou zmanipulovaní a zmagorení, síce nie tak sci-fisticky ako tu, ale o to manipulatívnejšie. Ako si teda vysvetliť, že veľké programové h0vn0 má takú gigantickú sledovanosť, napriek svojim (ne)kvalitám? Tento zrejme už aj zabudnutý snímok, kľakol hlavne vďaka tomu, že jeho humor nieje sarkastický, ale len trápny. Teda paradoxne presne také isté kvality, aké majú dnešné TV príspevky. ()

Oktavianus

Vtipné to skutečně moc nebylo. Původní povídku bohužel neznám, což chci napravit, protože ta potenciál v každém případě má: ovládání lidské mysli a jejich kontrola je téma mnohokrát zpracované, přesto dostatečně znepokojující. Tento film ale takový skutečně není - mluvící a bordel dělající televize působí maximálně hloupě (tak jako ostatní triky), humor vyznívá křečovitě a trapně a všechno totálně likviduje "veselý" hudební podkres pod každou scénou. Přitom třeba závěr - když si odmyslíte ty nepovedené vtipy - mohl být nádherně depresivní... a to je škoda. ()

zelvopyr

Jsem moc rád, že jsem se potkal s tímto filmem. Dosud jsem totiž plně nepoznal, jaký druh "komedie" naprosto nesnáším. Iritující, úplně debilně "vtipný" za každou cenu. Úspěšně přebity veškeré ostatní kvality filmu. Přitom je cítit velmi zneklidňující, děsivý tón původní povídky o totální kontrole soukromí včetně úpravy mozku -- ale zde je ho využito pro bezduché žertování na konto tohoto člověka v situaci menšího pekla, na úrovni slabších momentů Tele tele. Za povšimnutí stál ještě bez žertu shnilý chrup vedlejší postavy trenéra. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné povídky  Henryho Kuttnera. V Česku vyšla ve sbírce Čarovný svět Henryho Kuttnera (Albatros, 2001) pod názvem Twonky. (Hans.)