liquido26

Po hodně dlouhé době jsem dal zase němý film a musím přiznat, že mi úplně nesedl. Byla doba, kdy jsem snímky z 20. let hltal, ale asi jsem si už odvykl. The Racket sleduje příběh čestného policejního kapitána, který se snaží dostat za mříže gangstera Scarsiho, který má za sebou významnou politickou podporu. Dobrej byl začátek a konec, ale prostředek by neškodilo trošku zkrátit nebo pustit zrychleně :-D ()

rivah

Odpudivý arogantní gangster s tupým nosem a spodním předkusem vyřízen čackým policistou. Příkladný dobový film.(max.50%) ()

Oktavianus

Academy Award 1929 nominee. Klasická gangsterka z němého období, která reflektovala boj s mafií a zkorumpovanými úřady z dob prohibice – tedy z dob, kdy byl samotný film natočen. Samozřejmě z dnešního měřítka nese všechny zápory němých filmů, ať už to je nepříjemné přehrávání a grimasy jednotlivých aktérů, nebo sem tam zrychlené záběry, které vypadají mírně řečeno komicky, i když vzhledem k vypjaté situaci komické být nemají. Plusem ovšem je relativně civilní příběh o střetu poctivýho policejního kapitána McQuigga a gangstera Nicka Scarsiho (zahraného neuvěřitelně tuponosým Louisem Wolheimem) a natočeným ještě v prekodexovém období – takže bylo možné zobrazit i zastřelení policisty. Za pozornost ještě stojí Marie Prevostová a tehdejší představa zlatokopky, naopak si nejsem jist, zda komické postavy novinářů jsou komické úmyslně, nebo ne. Ale nechybí ani chtěný situační humor, což je taky příjemný klad. A na rozdíl od kolegů oceňuju velké množství titulků, že to právě není jen nablblá pantomima, ale je snaha v dialozích nejen něco říct, ale i třeba nést humor. Jen si nejsem jist přiřazením k počátkům noirového subžánru. Třeba co se hry stínů týká, je tam jen jedna jediná – i když velice povedená. ()

JimiH

Film není špatný a nabízí několik velmi zdařilých scén, ale tempo je zbytečně vleklé a dialogů je na němý film příliš. Přitom by se spoustu z toho dalo říci pouze pantonimou. ()

• V jedné z rolí se objevil herec G. Pat Collins, který ve filmu debutoval. Jako jediný z absámblu si zahrál i v broadwayské divadelní hře, která filmu posloužila jako předloha. (Oktavianus)
  • Film vznikl podle úspěšné divadelní hry, která se hrála na Boradwayi mezi listopadem 1927 a březnem 1928 a jež dosáhla 119 repríz. (Oktavianus)