Původní zpracování Steinbeckovy o dva roky starší novely. George a Lennie jsou dva kamarádi, kteří se protloukají životem námezdních dělníků a sní o lepší budoucnosti ve vlastním domě. Na žádném místě však příliš dlouho nevydrží, protože mentálně postižený Lennie posedlý touhou hladit si vše hebké způsobuje obou mužům neustálé problémy. Další zastávkou při jejich cestě za snem je tak ranč v Soledadu. Majitelův syn, střízlík Curley, však od počátku vidí v hromotluckém nic netušícím Lenniem svého soupeře a kdoví proč na něho žárlí i kvůli své povětrné manželce. Lennie je nucen se proti své vůli s Curleym utkat a tento střet jakoby předznamenává blížící se tragédii. (dopitak)

majo25

Spracovanie Steinbeckovho slávneho románu z roku 1992 som videl viackrát, preto som náležite musel obe verzie navzájom porovnávať a hľadať odlišnosti. Kedže obe spracovania obsahujú väčšinu identických scén a mnohokrát aj identické dialógy, ťažko určiť, ktorá verzia je lepšia. Prikláňam sa k tej novšej, pretože tá sa mi zdá po všetkých stránkach dokonalejšia (oxymoron, áno, ja viem). Ale aj táto, natočená veľmi skoro po uvedení knihy, je skvelá, s veľmi dobrým obsadením (v jednej z hlavných úloch asi každý spozná Rockyho trénera), možno však v niektorých chvíľach veľmi tlačiaca na pílu čo sa týka dojímavosti, pátosu a prilíšným vysvetlovaním. Ale vzhľadom na rok výroby sú to všetko maličkosti. ()

xxmartinxx

Každý má nějaký sen, ale málokdy se splní. O myších a lidech je skutečně depresivní drama a zároveň jeden z těch příběhů, jejichž provedení ze svojí podstaty snad ani nemůže skončit jako úplně špatný film. Nedokážu určit, jestli je lepší Milestoneova nebo Sinisova verze, obě jsou stejně dobré, i když každá trochu jinak. Však je taky dělí půl století. ()

dopitak

Pokud ne lepší, tak rozhodně ani horší verze než nám všem tak známá Sinisova z roku 1992 (nepoměr v počtu hlasování je propastný). Lon Chaney Jr., to je Steinbeckův Otík Rákosník jedna báseň. Filmu, ostatně jak bývá pro tuto dobu typické, dominuje silná hudba i skvělé herecké výkony. Neprávem, ano neprávem zapomenutý film, nespravedlivě se před zmiňovaným remakem krčící do pomyslného filmového kouta, kam rozhodně nepatří. ()

Flego

Klasické spracovanie novely Johna Steinbecka (1937), ktoré by si určite zaslúžilo väčšej pozornosti. Potešilo ma, že remake z roku 1992, ktorú som videl pred mnohými rokmi, je rovnako kvalitná a výborne natočená. Príbeh rozpráva o dvoch tulákoch počas hospodárskej krízy v Amerike a ich snoch vlastniť ranč. Sú to práve sny oboch mužov a túžba po lepšom živote, ktorá poháňa tento film dopredu. Herecké obsadenie je na slušnej úrovni, potešila precízna režisérska práca. ()

HellFire

Dva kamarádi - George (Burgess Meredith) a "omezený" Lennie (Lon Chaney Jr.) tvrdě pracují a jdou si za svým snem. Chtějí si totiž koupit pozemek a založit vlastní farmu. Jenže Lennie je stále dostává do problémů. A tak se nakonec stane, že zabije dceru vlastníka farmy, na které zrovna pracují a George je nucen Lennieho zabít, než to udělají ostatní. Po shlédnutí remaku musím přiznat, že originální verze O myších a lidech je mnohem lepší, co se týče hereckého obsazení. Na postavičky z tohoto filmu jen tak nezapomenu. ()

MurielRezek

Jako malá jsem na konci filmu strašně plakala. Vlastně ve mně tenkrát zanechaly silný a trvalý dojem téměř všechny filmy, kde to s lidskými (i zvířecími) hrdiny neskončilo happy endem. Proto si je tak dobře pamatuji dodnes. Narozdíl od filmu Bílý Bim, Černé ucho, kde moje frustrace dosáhla úplného maxima a který už nechci nikdy vidět, jsem se se zvědavostí na téměř 85 let starý snímek podívala znova. Pravda, už jsem nebulela a i přes omluvitelný nános patosu se mi film pořád moc líbí. Remake z r.92 jsem neviděla. ()

Rozjimatel

3,5  Pekné to bolo, ak to tak môžem o tomto filme napísať, aspoň tak dobré ako remake z 1992. roku, ktorý som videl ako prvý. Hlavne koniec, ten je úplne zdrvujúci. Mnohí herci sú trochu teatrálni, ale to už ide s danou dobou, až tak veľmi to nevadí. Hudba je žiaľ trochu slabšia, zhoršuje celkový dojem. ()

koza3

Mám teď období divokého západu, tak sjíždím co se dá. Hraju si RDR2, sjel jsem Westworld no a přečetl jsem si Steinbeckovo O myších a lidech. Jelikož je to útlá knížka, měl jsem ji za dva dny přečtenou a hned si pustil tuhle první filmovou adaptaci. Byla v 95% stejná, dokonce dialogy byly úplně jako z knížky až mě to překvapilo. Dneska si každý scénárista bere z knížek jen něco a půlku přetvoří k obrazu svému. Ano i tady byly určité odchylky od předlohy, ale budiž, pro určitou dramatičnost to nevadí. No a jelikož jsem vlastně četl tu knížku znova, tak jsem se tak trošku nudil :-) Takže za mě takový průměr, ale možná se jedná o nejstarší film, jaký jsem kdy viděl, tak mám aspoň nějakou prvotinu. Dám si asi ještě tu adaptaci z roku 1992 a pak půjdu zase o dům dál :-) ()