Na počátku psychologického thrilleru byl strach. Normální strach dívky Allison, která se rozešla se svým přítelem Samem a nechce zůstat ve velkém apartmá sama. A protože ji zklamal muž, rozhodne se najít pomocí inzerátu jako novou spolubydlící dívku. Na scéně se objevuje Hedra. Pochází z dvojčat a protože její mladší sestra zemřela, připadá si jako by jí chyběla část osobnosti. Má potřebu se o někoho starat, ale dovede být i nepříjemná a zlá. Allison je úspěšná softwarová specialistka a zprvu nevěnuje chování své nové přítelkyně příliš pozornosti. Sam se snaží Allison přesvědčit, že on je stále pro ni tím správným partnerem, ale dívka postupně zjišťuje, že jeho eventuální návrat by nebyl tak snadný. Hedra si totiž tvrdě brání dobytou pozici v Allisonině životě a nezaváhá ani před vraždou... (oficiálny text distribútora)

Streeper

Atmosféra vcelku ušla, ale nevím zda to bylo opravdu špatným dabingem nebo prostě jen herečkou, ale Bridget Fonda mi strašně nesedla. Byla mi děsně nesympatická. Připadalo mi, jakoby se ze všech sil snažila působit jako Demi Moore v Duchovi (ale možná to bylo jen tím účesem). Jennifer byla naopak super, psychotickou maniačku zahrála skvěle, líbili se mi převážně její tiky nebo menší nervové zhroucení, kdy se snažila uklidnit, aby nikomu neublížila. Jenže má to být thriller a něco tomu sakra chybělo. Vůbec jsem se necítila napnutá, nesoucítila jsem s hlavní hrdinkou a nikomu jsem ani nefandila. ()

Pat.Ko

Tento príbeh môže byť interpretovaný ako upozornenie na dôsledky, ktoré môžu nastúpiť, keď niekto príliš rýchlo a slepo dôveruje inému človeku, bez riadneho pochopenia jeho skutočných motivácii. Jedným z najväčších nedostatkov filmu sú nepresvedčivé herecké výkony. Zatiaľ čo obsadenie zahŕňalo talentované herečky ako sú Bridget Fonda a Jennifer Jason Leigh, ich výkony pôsobia niekedy chabo a chýba im hĺbka. Absencia autenticity a presvedčivosti v interpretácii postáv odníma filmu potrebný základ pre spoľahlivý psychologický thriller. Film neprináša želanú atmosféru napätia, ktorá je kľúčovým prvkom tohto žánru. Zdá sa, že režisér sa nesnaží venovať dostatočnú pozornosť budovaniu napätia a psychologickej hĺbke postáv. Nedostatok emocionálnej investície do postáv bráni divákovi v plnom zažití psychologickej drámy, ktorú film sľubuje. Takisto sa to niekedy stráca v klišé a predvídateľnosti, čím stráca svoju jedinečnosť a schopnosť prekvapovať divákov. Prehnaná prítomnosť očakávaných zvratov oslabuje intrigujúce prvky príbehu a robí film menej pútavým. 2/10 ()

kocik1

Jasně, budu se cítit ohrožená svojí spolubydlící ve SVÉM vlastním bytě a budu kolem ní našlapovat po špičkách a drbat ji za ušima, namísto abych ji jednoduše vyhodila a vyměnila zámky, popřípadě zavolala rychlou, protože psychiatrická diagnóza je v tomhle případě nabíledni. Kdepak, já si to chci pěkně užít, abych byla jako ve filmu, nejlépe v nějakém hustém thrilleru a tak se budu chovat jako oběť, agresorku přátelsky utěšovat a hýčkat si ji pěkně v teple doma a jediné, na co si před třesoucím se divákem netroufnu, je nabíhat si sama na nůž. A to pěkně dlouho. Protože na to, že film trvá údajně pouhé 104 minuty, se táhne nejmíň 3 hodiny. ()

kingik

Vyberte dvě typově podobné herečky, zvolte k námětu odpovídajícího režiséra a už jen čekejte (a nemusíte ani do tmy), co z toho vzejde. Po rozpadlém vztahu se Allison do dalšího neřítí a životem zklamaná si podává inzerát ve kterém hledá spolubydlící do svého rozlehlého apartmá. Následují opravdu veledlouhé minuty, kdy před divákem skotačí dvě asexuální herečky Bridget Fonda & Jennifer Jason Leigh, které sice nejsou žádná herecká polena, ale scénárista s režisérem drahné minuty do příběhu nepřiloží ani jedno žhavé polínko, které by v kamnech alespon trochu zapraskalo. Barbet Schroeder šel na to hodně se starými osvědčeným postupy nebo chcete-li rovnou receptem vypůjčených od slavnějších režijních tvůrců. Urputně vytvářel "hitchcockovsko-depalmovskou" atmosféru a zapomněl, že divák donekonečna nebude civět na to, jak se dvě frajle mezi sebou střídají a prohazují si identity. Najednou se z toho stal sice ne až tak předvídatelný thriller, ale o to víc nudná, natahovaná a nenapínavá slátanina. Což o to, Schroeder to myslel dobře, ale jeho schopnosti režiséra jsou oproti mistrům daného žánru přece jen hodně ploché a především bez větší schopnosti vtáhnout diváka do děje. Přitom film se dost holedbal na napínavé terno, ale nejednou se dostavil nepříjemný pocit, že film má vzhledem ke svému umrlému tempu, stopáž více jak dvojnásobnou. Opravdu je ve filmu takové množství pomalých a dějově úplně zbytečných scén až se příznivý dojem rozhodně nemůže dostavit. Film by to chtělo pořádně prostříhat, ale ani tak si nejsem jistý, jestli by se z té nekonečné nudy dostal. Když už se konečně začalo po dvou převelice natahovaných dvou třetinách dít něco ve finální fázi, tak přišel trapný zvrat a krátké finále, kdy mně nezbylo než zírat do prázdna a sukovicí pomyslně přetáhnout režiséra, který lákal na dobré bonbony, ale někde z pod police vytáhnul bonbonieru s prošlou záruční lhůtou, která jen trapně kopírujé své slavnější vzory a vůbec mně nechutná. Ten zhořklý blivajz jsem vyplival a když se budu chtít podívat na thriller s podobným námětem jako má tento, tak sáhnu po klasickém zpracování od pánů Hitchcocka nebo De Palmy. Pan Schroeder jim nesahá ani po kotníky. Mé hodnocení: 20% ()

K.I.N.G.

Kolik už jsem v životě asi viděl thrillerů, jako je tento. Scénář je vždycky stejný: Na začátku jsou dvě kladné postavy, v průběhu se zjistí, že doopravdy je kladná jen jedna a ta druhá je záporná a ve třetí fázi se kladná postava snaží vymanit z moci té záporné. Tady je příběh sice trošku originálněji pojatý, ale zpracování je o ničem a nudná hudba tomu nepřidává nic dobrého. Na jedno podívání OK, na víc už asi těžko. 50% ()

• Filmem je inspirována třetí epizoda seriálu Wonderfalls (od r. 2004) "Karma Chameleon", kde byl také zmíněn. (MsUtahraptor)