Škandál v Yuba County

• Česko Poprask v Yuba County (viac)

Sue Buttonsová (Allison Janneyová) je vystresovaná z práce a túži po uznaní, ale jej manžel Karl (Matthew Modine) si ju vôbec neváži. Keď ho prichytí in flagranti v posteli s milenkou, neverný muž dostane infarkt s fatálnymi následkami. Sue nebohého manžela tajne pochová, aby ho o chvíľu neskôr nahlásila polícii ako nezvestného a získala si tak aspoň na chvíľu vytúženú pozornosť svojho okolia a regionálnych médií. Miestna policajtka Harrisová (Regina Hallová) rozbehne náročné vyšetrovanie a Sue sa len s veľkými ťažkosťami podarí utajiť pravdu pred svojou nevlastnou sestrou, televíznou reportérkou Nancy (Mila Kunisová). Keď sa pátranie rozšíri na celý región Yuba County, Sue sa teší mimoriadnej pozornosti miestnych správ ako najväčšia celebrita štátu Kentucky. Mediálny humbug však privolá pozornosť aj niekoľkých ďalších a veľmi nepríjemných ľudí, ktorí chcú prísť pravde na koreň. V prvom rade je to manželov brat, kriminálnik Petey (Jimmi Simpson), ktorého zaujíma, kam sa podeli čierne milióny, ktoré mal údajne unesený Karl vyprať v banke pre rodinný zločinecký gang, ktorý tvoria Petey, Ray, Mina a jej otec, pán Kim. A okrem stratených troch miliónov ich zaujíma aj prípadné výkupné za údajne uneseného Karla. Komu z nich sa podarí prežiť kolotoč násilia a zločinov, ktoré budú nasledovať? (TV JOJ)

M.i.k.e

Tate Taylor se už léta snaží překročit,nebo se aspoň přiblížit, stínu Černobílého světa a ne a ne se mu to podařit.Ani Breaking new In Yuba Country nejsou výjimka,ale úplná nuda to není.Obsazení je velmi dobré a i samotná zápletka,jakkoliv je místy extrémně překombinovaná není zas tak špatná.Mohlo to být ještě lepší,kdyby si tvůrci byli schopni ujasnit co že to vlastně točí.Na komedii je tu málo humoru (i toho černého),na thriller je tu málo napětí a ani jako plnohodnotné drama to úplně neobstojí,protože třeba místním wannabe gangsterům prostě nejde věřit že by z nich měl jít strach.Je to vlastně taková bazarová tarantinovka,které ale chybí dost podstatných věcí,které by z ní udělaly víc než neškodnou jednohubku...60% ()

sedm.1

Breaking News in Yuba County nabízí thrillerovou zápletku zpracovanou v odlehčeně komediálním stylu. Za mě sebevražedná kombinace, která klapne skutečně jen ojediněle, no a zrovna v tomto případě se to očekávaně nepovedlo. Pár solidních momentů se tu tedy divák během té hoďky a půl dočká, spíš jde ovšem jen o záblesky na převážně trapně se nesoucí vlně nesoudných situací, kterým dominují opravdu přihlouplé postavy, evokující vesměs pouze dojem nepřesvědčivosti a triviálnosti. Samotná zápletka nicméně skutečně úplně marná není, jen to prostě chtělo skutečně více té soudnosti a hlavně solidnějšího přístupu, a ne z toho dělat za každou cenu taškařici. Překvapí jinak docela nekompromisní závěrečná desetiminutovka, kde se konce dožije vážně jen pár postav, a když už jsem u těch pozitiv, tak musím uznat i slušný spád celého filmu, kde to přes všechny ty nedostatky poměrně svižně odsejpá a neztrácí to čas nějakými zbytečnými odbočkami, které by filmu stejně nic nepřinesly. Každopádně největším záporem této podívané je silně nefunkční humor, do kterého jsou jednotlivé postavy mnohokrát až nesmyslně a především nevhodně tlačeny, takže většina těch rádoby vtípku následně vyšumí zcela do prázdna, respektive celý tento snímek by se dal pak chápat i jako satira na mediálních pět minut slávy, ovšem ani v tomto ohledu si nedovolím označit Breaking News in Yuba County jako působivou záležitost, jelikož tomu v tomto směru zas chybí jakákoliv údernost, ostrost, či trefa do černého, vlastně spíš trefa do čehokoliv. Hodně to tak zachraňuje alespoň poměrně výraznější casting, plný známých jmen, ale ani to nakonec ve výsledku nemění nic na tom, že se zkrátka nejedná o žádnou velkou zábavu, která by stála za pozornost. ()

angel74

Samotný příběh vůbec není špatný, ale způsob, jakým byl odvyprávěný, mi moc nesedl. A to mám ráda drsný černý humor ve stylu bratří Coenů, o který se tu scenáristka Amanda Idoko zjevně pokouší. Daří se jí to však se střídavými úspěchy. Žel nijak přesvědčivě nevyznívají ani herecké výkony většiny protagonistů, zejména pak Juliette Lewis zůstává hluboko pod svým standardem. (45%) ()

Aljak

Takéto satirické veci s čiernym humorom mám fakt rád, takže Yuba sa mi vcelku páčila. Len škoda, že to miestami išli až do takého tragikomického absurdna, ktoré by za normálnych okolností asi len tak ľahko neprešlo. Ale námetovo, aj po scenáristickej stránke to bolo fajn, a rozhodne som sa pri tomto nenudil. Spád to malo skutočne svieži, postavy boli svojské, dialógy s dôvtipom. Nebyť tých niektorých absurdných scén a zlomov, tak by som dal aj viac - no takto je to na také solídne 3*. ()

silentname

"Breaking News In Yuba County" je podľa mňa vo výsledku uspokojivá čierna komédia, ktorá sa rozhodne nebráni tomu robiť si čo chce. A všetci herci si to mali možnosť skvele užívať. Musím povedať, že Allison Janney tak skvele zahrala Sue, až je fascinujúce ju sledovať. Ako bude neustále pridávať do svojho príbehu nové a nové zápletky, len aby sa o nej hovorilo, len aby bola populárna, len aby ju ľudia ľutovali. Lebo však po tom ako ju jej tichosť dokopy nedostala nikam a okrem toho jej bol manžel na jej narodeniny neverný a zabudol na ňu, tak si niečo zaslúži nie? Z filmu sa stane absolútne bláznivá jazda. Aspoň z môjho uhla pohľadu. Veľa z toho robia podľa mňa práve postavy a spôsob akým ich herci podávajú. Napríklad výkon Awkwafiny je fakt fascinujúci a mám pocit, že si to užívala so všetkým. Ešte aj so sekerou v hrudníku. Neviem v jadre povedať, či ide o dobrý film alebo nie. V jadre je ten film tak uletený, že miestami som mal pocit, že je mu úplne jedno čo do toho ešte prinesie. Ale realita je taká, že som sa na jeho humor chytal a tie situácie, ktoré tu nastali ma vedeli celkom pobaviť. Ak to nebolo pre vás, pochopím to, no ja som sa úprimne bavil. A ak je cieľom komédie pobaviť, tak to sa filmu podarilo. Hodnotenie: B+ ()