Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Spiker01

Nejsem velký fanoušek Witcher univerza a veškeré souvislosti z knížek, her a seriálu jdou celkem mimo mě, takže lecjaké nepřesnosti mi jsou tak nějak jedno. O to více mě vlastně překvapilo, že mě tenhle nový animák bavil (až když jsem zjistil, že půjde o 80 minutový film, animovaný seriál bych vynechal), ač se mi místy tento typ (podle mě levnější) animace, nikoliv anime, příliš nepozdával, ale po nějakém čase jsem si zvyknul a docela mě bavila ona výpravná velkolepost, na kterou si v seriálu nesáhnou, ani kdyby třeba měli 5x vyšší rozpočet. Což stále beru jako velkou výhodu animáků, zvlášť pokud jsou, jako v případě Vlčího snu, pro dospělé. ()

Cervenak

Úplná spokojnosť. Zaujímavý príbeh o Vesemirovom pôvode a páde pôvodného Kaer Morhen, solídna animácia, kopa riadne krvavých bitiek s rôznymi démonmi a epické finále. Takýchto animákov zo sveta Zaklínača mi pokojne môžu servírovať aj viac za rok. ()

EvilPhoEniX

Fanboyové asi pohoní, ale Evil zůstal chladný. Dějově mě to vůbec nebavilo, monstra jsou až moc obyčejné, ale chápu náročnost kresby, naštěstí Rko je fajn a fatality měly něco do sebe, ale jakmile se to přestalo řezat, tak trochu zívačka. Raději bych 3D Animaci, monstra z her a rozhodně bych uvítal i Humor. 6/10. ()

B!shop

No mam z toho lehce rozporuplny pocity. Uvod byl vylozene opruz, obzvlast v kombinaci s tou uvodni pisnickou jsem si chvili rikal, co za sragoru jsem to pustil a jestli to nemam vypnout. Nastesti po rozporuplnym uvodu se dej docela slusne rozjel. Pribehove to nic extra neni, vetsina postav je vam vicemene ukradena, ale zase je fajn podivat se na svet Zaklinace v jinym historickym obdobi. Celej film je hezky krvavej a brutalni, ale animace mi teda vubec nesedla, coz neni uplne problem tohohle filmu, jen proste tenhle styl moc nemusim. Celkove na animak slusny a jako doplnek hranyho serialu fajn, ale nic, co bych musel videt znovu. ()

dO_od

// Daleko lepší, než bych čekal, že to bude. Příběh nakonec zvolili producenti velmi chytře, kromě Vesemira rozvedli historii Kontinentu, ukázali pád Kaer Morhen, a to vše zatímco se typicky po Sapkowsku vyhnuli byť jen trochu černobílému vyprávění a samozřejmě jakémukoli happyendu. Velká spokojenost, teď to samé někdo udělejte s Warcraftem. ()

Dadel

Netflix se zřejmě rozhodl dojit výnosnou značku a tak teď nás bude kromě samotného seriálu (což je to jediné, co lidi zajímá) zaplavovat i hromadou béčkových spin-offů. Jako třeba tenhle laciný, hnusně vypadající a úplně zbytečný animák. ()

Eliott

Japonský styl kresby dílu vyloženě prospěl. Vážně jsem nečekal, že si tolik užiji dokonce i souboje. K tomu navíc vždy s vysokou mírou brutality. Mimo to jsem rád, že film obohatil mé znalosti z tohoto světa a přiblížil situaci ohledně zaklínačských institucí. Určitě se jedná o zajímavé obohacení příběhů pro obdivovatele nejen vědmáků, ale také celého tohoto fantasy světa. 80% ()

3DD!3

Krvavá předehra k druhé řadě Zaklínače, která ukazuje hodně o původu vědmáků. Versemir zaujal, bitek i nestvůr je hodně a nechybí temný a emocionálně výživný konec. ()

Nevka

Paráda. Spojení Zaklínače a anime evidentně funguje na výbornou. Nightmare of the Wolf je navíc příkladem "anime", které podle mě sedne i těm, kteří tento styl animace obecně moc nevyhledávají - což jsem ostatně i já. Měl jsem sice trochu obavy, ale po tomhle řeznickém nášupu bych se vůbec nebránil rozšiřování zaklínačského universa právě tímto způsobem. Pravdou totiž je, že v animaci bude mnoho oblud a akčních scén vypadat o dost atraktivněji než v live-action seriálu nebo filmu. ()

D.Moore

Nemám rád topornou anime animaci, takže jsem si musel chvíli zvykat, nicméně zajímavý příběh a slušná atmosféra mi s tím pomohly. Ani přepálené akční scény, které nemají s fyzikou nic společného, nejsou nic pro mě, a může v nich cákat krve kolik chce, z koho nebo z čeho chce a kudy chce. Ovšem sympatický Vesemir a fakt, že zaklínači tady nejsou tak úplně za klaďase, to bylo příjemné stejně jako sledování čarodějných plánů a jako jedno docela překvapivé zjištění "kdo je kdo". ()

darkrobyk

Svižný příběh zaklínače, který se kromě monster musí utkat s největším nepřítelem, čarodějkou Tetrou. Pěkná animace, dostatek krve různých barev, roztrhaná těla, uťaté hlavy, magie, elfí mutantka, pevnost v horách. Přestože měl film spád, chvílemi jsem měl pocit, že se mi vzdaluje. Ovšem temnota byla fajn, močály, lesy i oheň všude, kam se podíváš (tedy občas až dosti laciné pixely, ale budiž). Závěrečná bitka měla říz. Silnější tři tedy zaokrouhlím na čtyři... ()

DJ_bart

Zvěsti nelhaly, a skutečně zde máme oficiální prequel k Zaklínači – podle knižní série polského původu, produkováno amíkama, stylizované prostřednictvím japonské animace – větší degeneraci slovanskýho kulturního dědictví a její mytologie jsem jaktěživ neviděl, ale co taky od Netflixu čekat.... Origin story strejdy Vesemira a pověstné bitvy o Kaer Morhen sice není žádná sláva, ale jako demonstrace nikterak černobílé morální filozofie tohoto kultovního univerza a pomyslný předkrm k druhé řadě seriálu 'Zaklínač' určitě není tahle animovaná jednohubka ke škodě - navíc je vše garantováno pod záštitou tatíčka středoevropské fantastiky a série samotné, Andrzeje Sapkowského, takže srdíčka fanboyů budou plesat. A byť mám výhrady, hodnotím animák 'Zaklínač: Vlčí sen' převážně kladně. ()

Shakers

Nečítal som knihy, nehral hry, videl seriál a s toho, s čoho sa fanúšikovia radujú, som ja ani nezaregistroval. No napriek tomu ma to bavilo. Animácia v pohode, úvod trošku pomalší, no akčná stránka, zaujímavé postavy a hlavne finále, stály za to. Postava Vesemira by kludne mohla dostáť ďalšie animované pokračovanie. Som zvedavý na jeho hranú verziu v druhej sérii Zaklínača. 80% - 4* ()

sheen

Hodně povedená vsuvka k seriálu. Postava Vesemira by si zasloužila klidně svoji řadu. Příběh dost dobrý, zkáza Kaer Morhenu. ()

Cappuccino

Na môj vkus príliš akčné a málo príbehové. Ocenil by som väčšie rozvinutie mytológie. Boje však boli adrenalínové, záver napínavý, a malé žmurknutie smerom k Lambertovi, Eskelovi a Geraltovi potešilo. ()

HAL

Tak tohle se hodně povedlo, hlavně oceňuji že se velice věrně drželi ducha předlohy - pořádně drsné fantasy s dospělým příběhem a bez černobíle definovaného dobra a zla.  Mám pocit jako by Nightemare of the Wolf byl knihám podobnější než hraný seriál s Cavillem, paradoxně, když to není jejich adaptací ale jen prequelovým doplněním příběhu toho světa. Ale ten svět a background postav doplňuje tak chytře a trefně, že vůbec nemám problém ho považovat za canon jako by pod ním byl podepsaný sám Sapkowski.   Škoda jen že to je jen krátký film a ne seriál - dal bych si takových Vesemirových příběhů klidně několik sezon. 9/10 ()

Frajer42

Úvodem bych rád pogratuloval tvůrci českého překladu za naprosto debilní název. Z filmu jako takového mám poněkud rozporuplné pocity. Jakožto zdejší největší odpůrce anime, jsem byl ovšem docela mile překvapen velmi příjemnou animací. Bohužel anime daň byla znovu nezdravě vysoká a tohle asijské podání docela významně narušilo celé Sapkowskiho univerzum a vznikl poněkud podivný hybrid, který nejde zařadit takřka nikam. Do toho všeho řekl své slovo i Netflix, takže znovu nechybí středověcí negři a ani nezdravě kůl zaklínači, kteří zřejmě mají zaujmout náctileté za cenu rozboření krásné knižní poetiky. Příběh je až nechutně předvídatelný. V celkovém dojmu cítím spíše zklamání. Na druhou stranu se nejedná o snímek, který by dokázal člověka srát, ba dokonce ani nijak nesnesitelně nudit. [65 %] ()

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (viac)