Špecialistka na vraždy je na stope dvom mladým ľuďom, ktorý zrejme spáchali perfektnú vraždu. Títo mladí muži veria, že ak spoja rafinovanosť s inteligenciou, podarí sa im vykonať perfektný kriminálny čin. Veria tiež, že sa im tak podarí uniknúť spravodlivosti. Detektívka ide do tohto prípadu s vedomím, že sa jej ho podarí vyriešiť s pomocou inštinktu. Dostáva však mladého neskúseného partnera, ktorý všetko robí ako podľa knihy. Musia spolu nájsť spôsob, ako budú spolupracovať. Taktiež si musia dávať pozor, aby páchatelia nezistili, že sú im na stope. Ona vie, že je to veľký prípad jej kariéry. On je rozhodnutý dokázať, že spáchali úkladnú vraždu a nedovolí, aby sa vykrútili zo zodpovednosti za svoj ukrutný čin. Mladí vrahovia zistia, že jedinou chybou v ich pláne bola ona. (oficiálny text distribútora)

Flynn

Taková klasická, dá se řící TV podívaná. Sandra Bullock není špatná, ale taky není nijak oslnivá, či v této roli zapamatovatelná. Ryan Gosling hraje namyšleného teenagera skvěle. Člověk si až myslí, že je takový ve skutečnosti, ale co my víme, že? Jinak nápad poměrně lákavý, ikdyž mi to něco připomínalo, jen nevím co.... Ryan Gosling si zahrál i na opačné straně barikády u téměř dokonalého zločinu s mistrem Hopkinsem jako sokem, ten film se mi líbil daleko více. Ovšem i Vzorec Pro Vraždu se dá, ale najdou se desítky lepších filmů... ()

jondzavid

Meno Barbet Schroeder začína byť pre mňa synonymom priemernosti. Videl som jeho posledných 5 filmov a ani jeden ma nezaujal aspoň trochu výraznejším nápadom, príbehom, scenárom, proste čímkoľvek. Jeho filmy nemajú zlé nápady (Virgen de los Sicarios, La či Before and after), lenže ich realizácia sa utápa v naprosto neinovatívnom štýle plnom absolútnych hollywoodskych klišé. Viniť hercov je zbytočné (ak máte vo filme Nicolasa Cagea a Samuela L.Jacksona a vznikne taká nuda ako Kiss of death, ak máte Liama Neesona a Meryl Streep, a vznikne Predtým a potom). Čo má potom vzniknúť keď máte nehercov (Virgen) alebo Sandru Bullock (výberom jej filmov posledných rokov som teda véĺmi nadšený neni, ale zase nemá nejaký herecký potenciál (viď žalostný výkon v 28 days). Pravdou však je, že by potrebovala poriadny hit typu Speed alebo aspoň nejakú sladko znesiteľnú romantiku ala Kým si spal (a druhá Miss Congeniality to asi nebude)) Zvaliť vinu Schroederových filmov na scenáristickú nemohúcnosť (veď zvládol aj výborný Reversal of fortune) je možné, ale prečo si stále vyberá také nevýraznosti ako Bozk smrti či Desperate measures. A ambiciózny Virgen de los sicarios neobohatil absolútne žiadnym pôsobivým nápadom, rovnako ma nenapadá žiadna silná scéna z ktoréhokoľvek z ostatných štyroch kúskov. Proste mi z toho vyplýva, že Schroeder je senilne sterilný a nedokáže nič zaujímavé nakrútiť. A čo teda k Murder by Numbers. Opäť nezáživný film (2 1/2*). Tentokrát však s nevýrazným hereckým ansámblom na čele s absolútne trápnou Sandrou Bullock ( tú policajtku som jej neveril ani ako Jennifer Lopez v uspávanke Angel eyes). Ďalej Ben Chaplin (to je absolútny uspávač hadov). Tak nevýrazný herec sa len tak nevidí. Ryan Gosling zvládol teenagerského vychcálka snáď najlepšie, ale chlapec má naviac (viď grandiózny výkon v Svatý boj - každý, kto to nevidel a dal minimálne 4* Kultu hákového kríža nech ihneď zháňa tento skvelý kúsok). Ryanovi niet príliš čo vyčítať, proste v tomto filme nemá čo hrať. Jeho teenie kolega so šialeným čírom ala J.Schwartzman nie je tiež najhorší, ale čo už s takým filmom, ktorý je jednoznačne predvídateľný a ukončený tak smutne nevydareným finále. No nič, dáme 2* a snáď už tento ďalší pokus bude vydarenejší Death Instinct ()

Pavlínka9

Mladí, bohatí, sebejistí, drzí a unudění k smrti. Dva zcela rozliční studenti, kteří vymyslí "dokonalý" plán, jak vykonat vraždu, aniž by se přišlo na to, kdo je vrah. Dlouho si dvojice myslí, že má všechny trumfy v ruce, ale divák stále čeká, až se objeví ta malinká chybička, kterou udělali a oni mohli být usvědčeni. Do filmu byli obsazeni výborní herci, z nichž někteří už svou hlavní slávu mají za sebou ;) ale i takoví, které teprve čeká ;) ()

sochoking

Pri záverečnej scénke na útese som ani nedýchal. Prdel som mal stiahnutú úzkosťou a gule niekde zaseknuté v krku. Pamätám sa, že som to už dávnejšie videl, niekedy pred takmer desiatimi rokmi a pamätám sa tiež, že Gosling mi bol maximálne nesympatický. Teraz, po toľkých rokoch si myslím, že to bola jedna z jeho najlepších performance! ()

triatlet

Proč všechny americké kriminálky musí mít podobný schematický závěr? Kriminalista proti padouchovi, který se zázračně probere z komatu a zástupce zákona málem přidusí; takže se pro změnu dostává do komatu kriminalista,ale je jasné, že ten se probrat musí... A to houpání na vratkých balkonech, zábradlích... Kdyby se tomu tvůrci ve Vzorci pro vraždu ubránili, možná bych dal o hvězdičku víc. Ale jinak dobře prolínající se časové roviny při rekonstrukci činu. Na to, že bylo jasné, kdo je (jsou) padouch/-ši, tak vyprávění bylo dramatické. Střídání plánování vraždy s poznámkami vyšetřujících kriminalistů. Nudící se kluci ze střední zahráli výborně, Sandra Bullock taky. ()

• Scéna v závěru filmu, kdy Richard (Ryan Gosling) olízl Cassiin (Sandra Bullock) obličej, nebyla původně ve scénáři. Po několika klapkách se Gosling zeptal Bullock, jestli by jí nevadilo, kdyby toto přidal jako důkaz zvráceného uvažování jeho postavy. (c.tucker)