Policajný detektív Frank Connor (Andy Garcia) sa zúfalo usiluje získať pre svojho syna vhodného darcu kostnej drene. Jediným vhodným človekom je Peter McCabe (Michael Keaton), sociopatický sériový vrah. Najprv Frankovu prosbu odmietne, neskôr súhlasí. V nemocnici sa mu však podarí vziať ako rukojemníčku doktorku Hawkinsovú (Marcia Gay Hardenová) a chce sa dostať na slobodu. Zúfalý Frank sa snaží zabrániť polícii v streľbe... (oficiálny text distribútora)

Bouřňák

Asi své hodnocení mírně přeženu (70%), ale opravdu to není špatný film. I přes některé mouchy je celkově docela koukatelný - a do jisté míry s originálním scénářem. Z počátku mi nesedělo rozdělení rolí (Keaton zloduch a Garcia policista, který je nucen mu pomáhat), ale zvykl jsem si celkem rychle. Nečekejte nic mimořádného, ale příjemnou nenáročnou podívanou. ()

Dudek

Desperate Measures jedním z největších překvapení, jaké jsem kdy měl možnost vidět. Skvělý snímek s rychlým tempem a velmi hutnou atmosférou těží zejména z perfektního hereckého obsazení. Zejména Michael Keaton je jako psychopat úžasný a naprosto uvěřitelný. Přestože nám režisér ani scénárista nepřichystali žádné novinky, přesto však bude mít divák problém otrhnout se od obrazovky. Když si vzpomenu na ten geniální konec, leze mi mráz po zádech. Shrnuto a podrtženo, za tenhle akční thriller by se nemusel stydět ani Michael Mann. ()

Lacike

Taky slusny oldchool mix zanrov od thrilleru, akcneho filmu az po dramu. V ziadnom ohlade to ale prilis nadpriemerne nie je. Nie je tu ani dostatok akcie (zaujme len solidny vybuch a jedna scena s nakladiakom), ani napinavych scen, ktorymi by sa postavy drzali v šachu. Miestami vyznieva az vtipne, ze kvôli zachrane jedneho chlapca zomrie kopa nevinnych ludi. Film ale drzi nad vodou skvela ustredna dvojka. Charizmaticky drsniak a po cely cas zaporak Keaton a sympaticky otec od rodiny Garcia, ktory je schopny kvôli synovi urobit cokolvek a aj ked to neukazali tak pravdepodobne si potom vsetkom, co urobil, tiez pôjde na nejaky cas sadnut do chladku. Ostatne postavy su uz len do poctu. Vysledkom je teda priemerny film, ktory v dobe vzniku zapadol, ale v dnesnej CGI dobe, fanusikov oldschool akcnych thrillerov potesi. 6/10. ()

pakobylka

Thriller, který má zdánlivě všechno, co má správná napínavá akční jízda mít … Zoufalého policistu, který hledá záchranu pro svého synka a je připravený zaplatit jakoukoli cenu, bezcitného, zato inteligentního vraha - dokonce několikanásobného, jehož skóre v průběhu filmu utěšeně narůstá, přitažlivou dětskou onkoložku i atraktivní prostředí nemocnice, ve kterém to akčním scénám vyloženě sluší. Přes veškerou snahu ale nedokáže vykouzlit odpovídající atmosféru. Nemá to nic společného s předvídatelností děje ani s drobnými nelogičnostmi, které se v něm dají vyšťourat - prostě v sobě nemá tu sílu, která by mě přesvědčila o jeho mimořádných kvalitách ... možná se nepodařilo dostatečně dramaticky propojit jednotlivé scény. ()

Kaka

Strhující a mistrovsky natočený thriller s pro mě naprosto fantastickým námětem. Dva muži na opačných stranách zákona, uprostřed klaustrofóbní budovy nemocnice, kde jsou v sázce spousty životů. Skvělý scénář, dialogy, akce, zvuk. Andy Garcia hraje starostlivého otce s famózním přehledem a Michael Keaton jako hlavní záporák taktéž nezklamal. Režie je až překvapivě zručná a hudba působivá. ()

• Natáčelo se od 22. července do 13. prosince 1996 v amerických státech Kalifornie a Pensylvánie. (BMW12)