Pitbull

Réžia:

Patryk Vega

Scenár:

Patryk Vega

Andrzej Grabowski, Przemysław Bluszcz, Sebastian Dela, Tomasz Dedek, Dawid Czupryński, Jan Hrynkiewicz, Michał Karmowski, Szymon Kukla, Michał Kurek (viac)

Po tom, ako nastražená bomba pri benzínke zabije policajta, detektív Jacek Gebels (Andrzej Grabowski) z Oddelenia vrážd vyhlási osobnú vojnu chlapíkovi, ktorý ju vyrobil a ktorý ma v pruszkowskom gangu prezývku Nos (Przemyslaw Bluszcz). Ten je zodpovedný za desiatky bombových útokov a taktiež i stoviek únosov v celom Poľsku. Táto osobná vojna sa začala vliecť dlhé roky a z Gebelsovho syna Jarka, známeho z predchádzajúcich častí Pitbulla, sa stal mladík (Sebastian Dela), študent Polytechnickej Univerzity, ktorý spolu s pár nadanými kamarátmi našli spôsob, ako vykrádať vily pracháčov. Až nakoniec jedna noc sa stane ich nešťastnou po tom, ako oberú samotnú hlavu pruszkowského gangu- Nosa! Zúfalý Gebels sa ocitne v nezávidenia hodnej situácii. (sochoking)

Warhorr

Jak já jsem na ty rychlospádový filmy háklivej, tak u Vegy jsem prostě ochoten to přejít. Z toho všeho co se tu odehraje, by se mohl klidně natočit nějaký pětidílný seriál. Co na Vegovi zbožňuji a obdivuji zároveň, tak je jeho neskutečná intenzita, kterou si dokáže udržet od začátku až do konce. Úvodní patnáctiminutovka je kurevsky zběsilá, nekompromisní a nervydrásající. Tohle se v dnešní době prostě jen tak nevidí. A nejlepší je, že Vega prostě nepoleví, neustále se tu něco děje, akce je tu až až ( bomby, střelba, krádeže ). Charakteristika a proměny některých postav jsou TOP. Hlavní záporák se s ničím nesere, ten jede na rovinu, ať už v konverzaci nebo při činech. Z nevinných studentíků se stanou výborní zloději ale taky i zabijáčtí zmrdi. U detektiva zase nevíte, co se mu honí v hlavě a co si na osazenstvo kolem sebe přichystá. Gratuluji Vego, jen tak dál. Režisér, který, alespoň za mě, nemá v Polsku momentálně konkurenci a dokáže hravě strčit do kapsy i známé hollywoodské akční režiséry. ()

verbal

Dvě třetiny hrací doby jsem tohohle Vegu totálně miloval. Naprosto parádní, svižné, neseroucí se, zajímavé a solidně napsané i porežírované trampoty gangsterow ogólnopolskich i radzieckich, plné roztomilých úchylů, animálních hovad a cajtů na hraně. Pak však náhle k Vegovi promluvil Bůh: “Ty, Patryk, posluchej, kurwa, jak mě tam aspoň na chvilu nenajebeš do hauptki, usmažim ti kule mikrovlnym bleskem a pošlu Wojtylu, aby na tebe každu noc bafnul z pod peřyny!“ Načež bohabojný Patryk zase vypustil na vycházku tu přitroublou, fanatickou kudlanku a Olmera, čímž brilantních devadesát minut degradoval zcela debilním, plytce bulvárním, na oaurelovanou hlavu postaveným a notně přehřátým dvacetiminutovým starozákonním myslomrdem, nad kterým by povrchní Mojžíš možná vyhodil, ale spravedlivý já jej trestám odnětím dvou rudých strupů, bo na retardovaně demagogické rozestoupení se Baltského moře pro útěk Inuitů z Arktidy za, až do zchytření urputně opakované, recitace Desatera jsem fuckt čumět nechtěl! ()

Kudly4

Můj jubilejní, desátý film od Vegy. Líbil se mi ten úvod, který nás rychle seznámí s hlavní postavou, alias Bomberman. Ten chlap byl fakt šílenej ! Je to zase trošku něco jiného, tentokrát zde nemáme žádný pěkný ženský a brutálních scén, je tady taky poskrovnu (rozsekaný, mladý zlodějiček, asi nejvíc wow scéna) a dostalo se mi i pocitu, že je tohle asi nejukecanější film od tohoto polského mistra, ale i přesto film strašně rychle utekl, příběh nebyl špatný, na mě to teda překombinovaný vůbec nebylo (pro koho jo, tak asi toho moc od něj neviděl), no a po technické stránce opět naprostá paráda. Ty výbuchy jsou hezky reálný (utrhané ruce na plotě po výbuchu - TOP !). Ale asi bych tu pálil za tři hvězdy, každopádně, ten závěr v lese, byl naprosto dechberoucí a za to přihazuju jednu navíc. No, těším se na Miłość, seks & pandemia, zde bude asi klasicky přebuchtíno a vypadá to na odpočinkovou záležitost. (73. hodnocení) ()

Morholt

No není to ten nejlepší Vega a ani nejlepší Pitbull, ale pořád je to nekompromisní kriminálka, ve které proti sobě stojí dva drsní parchanti. V tomto případě to není tak přímočaré a aby se policie dostala gangsterům na kobylku, musí Gebels nejen poněkud přehnaně kombinovat, ale vzít si na pomoc i Boha. Ale i tak si film drží tempo a nedává vydechnout. Jediné, co mě rozčilovalo, byl hudební podkres, který, jestli se nepletu, nezmizel ani na minutu. Díky tomu jsem měl v některých momentech pocit, že se film teprve rozjíždí, i když byl už za polovinou. Nevím jakk jinak to popsat. Ale tak co už. Sem s dalším Vegou. 80% ()

mira007

Jednak mám pocit, že se Vega opakuje, ale možná kdyby se opakoval bylo by to dobré, ale tady u tohoto posledního  Pitbula se mi zdá, že je za menší peníze, s menším spektáklem atraktivních atributů režisérského rukopisu a celkově je tahle gangsterka scénáristicky dost slabá. Trochu dobrý je jen závěr, jinak mne to moc nebavilo. ()