Cyrano z Bergeracu

(divadelný záznam)
  • Veľká Británia NT Live: Cyrano de Bergerac (viac)

Proslulý svým ostrým perem i mečem, Cyrano má téměř všechno – jen kdyby mohl získat i srdce své milované Roxane. V tom mu brání jediný, zato opravdu velký problém: jeho nos, který je stejně obrovský jako jeho srdce. Porazí jedinečného muže narcistická společnost? Nebo může jeho umění zacházet se slovy rozzářit Roxanin svět? V režii ceněného Jamieho Lloyda známá hra ožije lingvistickou vynalézavostí, aby oslavila Cyranův silný a rezonující vzdor vůči konvencím. (Aerofilms)

Klara

Naprostá dokonalost, James McAvoy bravurní, jeho hra se slovy, emoce, mnoho vět se mi vrylo do paměti. Zážitek vidět alespoň na plátně. ()

irene_to

Nikoho jsem nechtěla tak moc obejmout, jak dojatého McAvoye v roli Cyrana. Geniální na všech úrovních, zážitek, který jednou nestačí. Židličky Jamieho Lloyda ftw! ()

HoneyBunny

Viděno jako přímý přenos z Londýna vysílaný v kině Světozor. Zážitek a důkaz toho, že na dobré divadlo nepotřebujete velkou produkci. Je až fascinující, jak se zrovna tahle produkce nesnaží o jakoukoli výpravu. Chybí historické kostýmy i kulisy. Hra si vystačí s moderním oblečením, schody a několika židlemi. Dokonce i Roxane je tu moderně černoška (nebojte, opravdu to nevadí, herečka je super). Tahle produkce stojí na hercích, kteří vás svým umem krásně provedou příběhem. Je skoro až meta, sledovat, jak si poradili s válečnými scénámi. No, ale přiznejme si, naprostá většina lidí se na tuhle verzi Cyrana podívá kvůli Jamesi McAvoyovi. A ten je jako vždy lahůdkový. Naživo dokonce fascinující - a to nemusí být člověk jeho zarputilá fanynka. Ve hře má několikaminutový monolog, na který jsem jen fascinovaně zírala (kdo viděl, ví). Tohle je jeden z důvodů, proč ještě chodit do divadla... (i když v tomto případě na dálku). ()