Wake Up

USA, 2020, 11 min

Réžia:

Olivia Wilde

JFL

Celou dobu jsem si říkal, proč něco tak dobře natočeného a zahraného je tak myšlenkově jednorozměrné a naivní, až se nakonec ukázalo, že to není autorský kraťas, ale prachsprosté píárkové PSA, kterým výrobce elektroniky zkouší dělat dojem, že mu záleží nejen na zákaznících, ale i lidech. Margaret Qualley tentokrát ne úplně na plný plynu oproti její další tanečně-expresivní spolupráci s Olivií Wilde "Love Me Like You Hate Me" a famózní Jonezově reklamě Kenzo World. ()

ScarPoul

Som rád, že Olivia Wilde režíruje. Má množstvo nápadov a osobitú formu. Wake Up stojí za peknou myšlienkou. Je ľahko čitateľná a má v sebe množstvo drobných mikro právd. Qualley je ako sprievodca týmto svetom úžasná. Silná v tom, v čom ju mám rád. Silná umelecká výpoveď sa tu nedá uprieť aj napriek tomu, že je to veľmi prvoplánové. Občas treba také veci mať. Hlavne keď fungujú. Jednoduchá vec sa dá povedať vždy aj jednoducho. A tento malý filmík to dokazuje. Príjemný pocit zostal. Keď padne tma a budem doma sám, vypeckujem a kuknem ešte raz. Čo sa dá povedať o každom jednom krátkom filme s Margaret Qualley. ()