MasterChef Česko - Série 4

(séria)
Súťažný / Reality-TV
Česko, 2020 (Alternatívna 36x80 min)

Nejznámější a největší kuchařská soutěž MasterChef se vrací! Přísní a nekompromisní šéfkuchaři, Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář vybírají ty nejlepší amatérské kuchaře Česka, kteří budou bojovat o titul MasterChef a půl milionu korun. (TV Nova)

Lukoboss

Pořad jako takovej to není špatný, zakoupená zahraniční licence je jasná a je to v pořádku. O porotcích taky nemůžu říct žádný křivý slovo - všichni tři špičkoví séfkuchaři, kteří umí a kteří sami vedou jedny z nejlepších restaurací u nás. Problém je, jakej koncept se v průběhu soutěže pokusila Nova nastolit. A to udržet tam za každou cenu tu pizdu... ehm, teda Pavlínu (sorry, ale vyletělo to ze mě úplně automaticky), která snad 6x uvařila úplně na hovno, přesto ale postoupila dál kvůli své kontroverzní a naprosto nesnesitelné povaze, aby si pořad držel sledovanost. Protože když tam diváky někdo naprosto vytáčí, všichni čekají na ten moment, kdy už konečně vypadne. A to považuju za ohromnej problém, kterej celej pořad vlastně úplně pokazil, protože jiní (lepší!) soutěžící na úkor toho vypadli. ()

honajz2

Zatím nehodnotím. Obávám se, že kvalitou to bude stejné jako všechny předchozí řady a soutěžící mě zatím moc nezaujali, snad s výjimkou Dědka, protože ten se tam od těch mladých aspoň výrazně liší věkem. Ale jak to tak znám, ti nejstarší půjdou brzo. Tak uvidíme. EDIT: Tak aspoň to ve finále vyhrál ten správný člověk, ale i tak to byla bída. Nesledoval jsem každý díl, spíš jen občas a většinou jsem to měl jako kulisu, ale i tak si to dovolím hodnotit. Trojice šéfkuchařů mi přijde rok od roku nesympatičtější, především arogantní Přemek Forejt, ze kterého si Nova snaží udělat svého Pohlreicha. Největší průser je ale jasný asi každému - Pavlína. Chápu, buď to do toho finále dotáhla jenom proto, že Nova chtěla udržet sledovanost, nebo proto, že na porotce použila své ženské zbraně (abych nebyl sprostý). Kdyby ta nepříjemná a arogantní holka aspoň uměla vařit, ale za celou soutěž udělala tolik chyb, že už měla dávno letět. Objektivně. Ale tady šlo buď o sledovanost nebo o sex (nebo o obojí, nedivil bych se). A to její neustálé "vzdala jsem všeho, abych tu mohla být, nemůžu uvěřit tomu, že jsem postoupila, byl to pro mě šok"... Ach jo. Z celé řady si pak pamatuju snad jenom Páju, kterého tam taky bůhvíproč drželi dost dlouho, Omara, který na začátku na co šáhl to posral, Dědka, který to měl na háku a dělal si to pokud možno po svém, ale já ho měl rád, přece jenom, kdo ve věku 76 let se do něčeho takového dostane, že jo. A pak ještě si pamatuju Pepu, kterému jsem fandil ze všech nejvíc a podle mě by si to finále zasloužil a Romana, který tam něco skutečně uměl. Ten zbytek mě nezaujal. Radši bych ale chtěl druhou řadu na Na nože!, než novácekého MasterChefa. V něm vždycky šlo spíš o smutné životní příběhy a osobní sympatie porotců, než fakt o vaření. Lepší 1* ()

rublik05

Na této sérii MasterChefa mě moc bavilo, jaké emoce vzbudila soutěžící Pavlína a jak moc některým divákům, kteří asi nechápou pojem "reality show", ležela a asi i dodnes leží v žaludku. Tolik kritiky, co se sneslo na její hlavu, jenom skrz její výraznost a expresivnost. Podle mě byla ukázkovým příkladem, jak na sebe upoutat pozornost a tím pádem i zvýšit sledovanost, s čím určitě tvůrci již dopředu počítali. Kvalitativně se jede víceméně ve stejných kolejích, jak u přechozí série, jen s tím rozdílem, že mně osobně přišly úkoly poněkud složitější. Porotci opět nezklamali, jsou stále stejní sympaťáci a profíci každým coulem, kupodivu ani humor jim není cizí. Soutěžící mě rovněž moc bavili, dovolím si tvrdit, že možná i o trochu víc, než jejich předchůdci. Já se bavil královsky, takže u mě dobrý. 8/10. ()

Vabr

Viděl jsem řadu z roku 2018. Babička se začala na tuto řadu dívat tak já s bráchou taky. První polovina pořadu před prázdninovou pauzou byla značně lepší, zábavnější a míň otravná. Druhá polovina mě už nebrala, tudíž jsem to koukal spíš z donucení, abych viděl, kdo vyhraje. Nejvíc mi na pořadu vadili porotci, kteří ubírají 1 hvězdičku. Byli neuvěřitelně arogantní, jejich přístup k soutěžícím byl strašný a ty jejich rady nebo to, když se jim něco nelíbilo taktéž. Nejlepší vždycky bylo, když řekli něco jako ,,No, myslíme, že by pro záchranáře byla jako svačina lepší polévka než burito.'' a nakonec se ukázalo, že se úplně mýlí! Já kdybych byl hasič nebo záchranář, tak by mě polívka na svačinu hodně urazila! Tak jsem měl strašnou radost, jak to těm blbečkům natřeli :). Nebo mi vadilo, když měnili pravidla vaření jako např. omezení času, bez elektřiny... Pak to působilo spíš, jako by pořad nebyl dostatečně zábavný na to, aby jel podle běžných pravidel. Extrémně mi vadili. Mým favoritem celou soutěží byla Pavlína. Od té doby, kdy vyhodili Chili místo ní, bylo už samozřejmý, že jí nadržují, ale i tak jsem jí fandil, bohužel o dost méně, protože nikdo oblíbenější tam nebyl. Je mi prostě jasné, že jí nadržovali a k tomu to bylo fakt očividné a myslím si, že i s někým z porotců spala, jinak by se tak daleko nedostala. Jediné toto mi kazí profil Pavlíny. Myslím si, že je blbost na ní jinak nadávat. Byl jsem na její roadshow s její vítěznou bagetou a tam tedy působila moc mile. Možná se ptáte, jaká byla ta vítězná bageta. Bohužel jsem ji nestihl ochutnat kvůli vlaku, tak jsem jel napodruhé na další místo roadshow a bohužel jsem ji také neochutnal kvůli vlaku. Je to fakt škoda. Mezi mé další oblíbence patřili: Pavel, Ivka a Jitka. Mně popravdě šíleně vadili: Pepa, Děděk a Pája. Pepa machroval jak o život s tím, jak umí hrozně dobře vařit, jakej je to borec atd. Měl by být rád, že mu jeho fakani jednou vyhráli výzvu. Dědek byl strašnej nepřizpůsobivej trapák. Nemohl se prostě chovat normálně. Pája mi vadil nejvíc ze všech. Byl nejvíc arogantní, furt mluvil o svý mámě a taky machroval. Konec Masterchefu je lehce zklámání. Asi každý ví, kdo vyhrál, takže tu nebudu chodit kolem horký kaše. Fandil jsem stále víc Pavlíně, i když mi přišlo úplně nesmyslné, že se tam dostala, protože Roman na mě působil jako takový nemehlo, který se tam shodou okolností dostalo. Ale neříkám, že to nemá zasloužený, to ne. VYHODNOCENÍ: ROMAN A PAVLÍNA SE LÍBALI!!! ()

SOLOM.

MasterChef Česko 3 zklamal! Čekal jsem, že se čtvrtá řada posune někam víc, místo toho se z toho stala ještě větší sračka. Trojka porotců opět s nesympatickým Forejtem (i když tentokrát mě už tolik nesral jak minule) – několik zajímavých dílů (viz vaření venku pro záchranáře a hasiče - úsměvné bylo poznávaní a vaření z hřibů a hub), spousta podivných rozhodnutí poroty, protěžovaná a hlavně totálně vymaštěná Pavlína Lubojatzky (která je snad musela vojet všechny, jinak nechápu, jak se mohla dostat tak daleko, když takový Pepa, Ivka, Pavel byli jasně lepší v mnoha ohledech, co se nejen vaření týče…). Gratuluji Romanovi, že vyhrál a tu krávu porazil, i když i ON nepatřil mezi nejlepší soutěžící a minimálně ve dvou případech měl vypadnout v daném kole ON… ()

• Ve finálovém díle ze dne 3. 11. 2020 měl na ruce porotce Přemek Forejt hodinky české značky PRIM a konkrétně model Prim Orlík 38. (TheSlezy)