Život barmana Mila je jeden nekonečný žúr. Užíva si párty, zábavu, kamošov, dievčatá – každý večer, iba v trochu inom poradí. Milo žije v noci a na plný plyn. Občas, keď náhodou zahliadne obyčajný život, ktorý vedú ľudia cez deň, mu napadne, či už nie je načase trochu pribrzdiť. A potom to príde… Milo sa zamiluje. Zhodou mnohých náhod stretne Sunny, ženu svojho života, a dokonca sa mu podarí pozvať ju na rande. Pri prvom stretnutí zapôsobil a teraz má jeden večer na to, aby sa zamilovala aj ona a neodišla za prácou až do Ameriky. Ale okrem toho, že má šancu zmeniť svoj život a získať ženu snov, má Milo aj trochu uleteného kamoša Renza – bezstarostného, nezodpovedného chaotika. A tak presne v okamihu, keď sa dôležité rande začne dobre vyvíjať, objaví sa Renzo a celý večer naberie úplne iný smer. Divoký, nečakaný, plný ostrých zákrut a nárazov. Renzo, ktorý má v pätách polovicu berlínskeho podsvetia, strhne Mila a Sunny na zbesilú jazdu nočným mestom. Ich rodiaca sa láska sa aj napriek tomu zdá byť neotrasiteľná, obidvaja ale musia toto rande najskôr prežiť. Berlín ešte nikdy nebol taký zábavný… (Bontonfilm SK)

kingik

Odvěcí kámoši Milo (Elyas M´Barek) a Renzo (Frederick Lau) táhnou za všech okolností vždy za jeden provaz. Tak nějak chtějí seknout s prací barmanů a zatouží otevřít si konečně vlastní podnik. Sílu jejich dlouhověkého přátelství prověří jednoho dne nepředstavitelný malér, do kterého spadne Renzo, když chce pomocí nelegálního výdělku realizovat jejich společný sen o podnikání. Poté, co svěřená zásilka drog nenadále zmizí a nedorazí na místo určení, mají rázem v zádech ruskou drogovou mafii a zločinecký gang. A noční Berlín zažije s nimi bláznivé dostihy. A nesmím opomenout, že Milo má na sobotní večer domluvené osudové rande. Sličná Sunny (Palina Rojinski) vyznává přísnou monogamii, což nebyl případ její poslední známosti, takže nepromiskuitní Němec s arabsko-italskou vizáží má dvířka do jejího klína otevřené dokořán. Největší slabinu představuje skutečnost, že většina situací má velký náběh i potenciál být co možná třeskutě nejvtipnější, jenže se tak děje málokdy. To ale neznamená, že film trpí nezábavností. Má to sice vlažné proluky, začátek je takový celkem roztahaný až utahaný, od 45 minuty se ale děj začne stupňovat a nabírat na spádovosti. A dostaví se i jeden malinký závěrečný zvrat. Spolehlivě zábavný tandem M´Barek a Lau přibral do své stíhací jízdy sympatickou Palinu Rojinski, která dodala romantické rozpětí. A občasné vtipe vylez skutečně po čase začne v přiměřeném měřítku fungovat. Rezignovalo se na fekální a přisprostlý humor, prostor dostávají povětšinou poněkud infantilní vtípky, ovšem jejich komické podání je zdárné. Režisér Simon Verhoeven od posledně razantně změnil žánr, a neudělal žádný velký komediální přešlap. Smíchy sice nezemřete, dobrá nálada po tomto kousku dramaticky neklesne. 8/10 ()

Dejvecd

"Ich bin ein Fitness Trainer."  Nemci to proste vedia roztočiť. Myslel som si, že to bude blbosť, ale z kina som odišiel príjemne prekvapený. Áno je to trochu blbostička, ale má to dobrých hercov, sympatické postavy, dosť pekný vizuál a mňa to proste bavilo. Dej je síce trošku hlupučký, ale dokázal ma fakt pobaviť a ja som pukal smiechom. Dabing ma nezabil, ale viac by som to ocenil v originále. Odporúčam každému, kto si chce oddýchnuť pri fajn  filme. 7/10 (Videné v kine) ()

rublik05

Sliboval jsem si něco ve stylu Fakjů pane učiteli, o to větším zklamáním pro mě Nightlife byl. Komedie má sice vcelku sympatické obsazení, v pohodě zápletku a nějaký ten vtip, většinu času je však děsně nudná, humoru je zoufale málo, některé scény, včetně závěru, jsou šíleně odfláknuté, vůbec mě neoslovila ani hudba. Čekal jsem mnohem větší porci vtipů a humorných situací, tahle zbytečně dlouhá nuda s několika povedenými scénami je tak akorát na jedno shlédnutí. Věřím tomu, že někdo se u toho určitě solidně pobaví, raději ale nic světoborného nečekejte. 4/10. ()

Nerd4Dreaming

Povedená (prý typická německá) komedie. Připomíná mi styl Guy Ritchie. Navíc se mi k ni vaze vtipná historka, kdy jsme po 15 minutách sezení v autokine, a divení se, ze nic neslysime, pochopili, ze zvuk se posloucha přes rádio pomoci FM frekvence. Naštěstí prvních 15 min se ve filmu nic podstatného neděje. ()

Milky.

Pan němec/tunisan a jeho neuvěřitelně otravný a neschopný kámoš. Německé filmy nějak nesleduju, žjišťuju, že jsou humorem tak napůl cesty k Francouzským, což může být docela problém. Ale tohle zas tak špatné nebylo. Upřímně neurazilo, nenadchlo a vcelku pobavilo. A Palina Rojinski výstřihem určitě zaujala. ()

• S kasovým výsledkom takmer 3,2 milióna eur počas prvého premietacieho víkendu sa film stal najpredávanejším titulom v rámci nemeckej kinematografie. (Arsenal83)
  • Po 3 týždňoch predal film v kinách už viac ako milión lístkov, keď odrazu boli všetky kiná kvôli lockdownu zatvorené. (Arsenal83)
  • Keď nemecká vláda povolila, aby v rámci lockdownu mohli byť otvorené autokiná, film sa stal najnavštevovanejším titulom roka v tejto kategórii - 66 000 platiacich divákov. (Arsenal83)