Komedie se sto tisíci korunami v hlavní roli. Melouchaření ve stavebnictví a rozkrádání socialistického majetku sice kdysi bývalo trestné, ale šikovní lidé dokázali ledasco zařídit. Mladý inženýr Libor Severa, projektant stavebního ateliéru Omega, dostane jednoho dne poštou sto tisíc korun. Adresa odesílatele je falešná a čestný muž vše ohlásí policii. Ukáže se, že Severa se jako projektant nového sídliště stal nedobrovolnou obětí úplatkové aféry, za níž stojí jeden z jeho ziskuchtivých kolegů. Pozemek pro sídliště byl rozprodán na stavbu rodinných domků a v posudcích došlo k řadě podvodů. Na Liborovi ulpí podezření z účasti na těchto machinacích a tehdy zasáhne taxikářka Táňa, s níž se Libor seznámil teprve nedávno a začal s ní chodit. Moralistní komedii s kriminálními prvky polidšťuje herecká účast osvědčeného Ondřeje Havelky v hlavní roli. Záliba hlavního hrdiny ve swingu umožňuje jeho představiteli předvést své profesionální pěvecké schopnosti. (TV JOJ)

p.a.douch

Na dobu vzniku to neni tak špatný film. Tenkrát se zkrátka točilo o ničem, témata nebyly. Buď je nepustily komanči, nebo nezajímaly diváctvo. Výkony herců jsou dobré. Havelka hraje a zpívá, Poloczek, Skopeček, Pleskot, Kulíšková, Fišer a další odehráli rozhodně lepší standart. Já tomuto filmu zkrátka nic nevytýkám a docela rád se na něj mrknu (možná i z nostalgie). Zkrátka 60 %. ()

Gilmour93

Kradeš, kradem, kradou, kdo by nechtěl vilu se zahradou.. Mravohledný projektant poznává, že s poctivostí nejdál dojdeš, ale jiní tam budou rychleji a ty se ještě staneš terčem smíchu a pomluv. Je to šedivé jak suť a zábavné jak četba přepisu projevů ze XVII. sjezdu KSČ. A přitom to ze začátku tak nevypadalo. Když spustili svůj hit Pašáci (původně jsem četl na bubnu Pasáci), chybělo už jen, aby do kulturáku vjel Bandita Burt Reynolds v Pontiacu! Předpokládám, že co vyšetřovatel Poloczek vydělal, to ve svačinkách prožral.. ()

dobytek

Myslel jsem si, že to bude nějaká detektivka, ale ona to byla spíš taková nepovedená komedie, kde se na pozadí řeší nějakej kriminální případ. Co se týče komediální stránky, tak jsem moc nezasmál. Havelka v hlavní roli mi lez dost na nervy. Zřejmě tu roli dostal jen z toho důvodu, že umí zpívat (pořád tam zpívá s nějakejma kotlíkářema), jinak byl naprosto nevýraznej. A jeho femme fatale taxikářka Tatiana Kulíšková taky nic moc. Naopak herci ve vedlejších rolích se předvedli v dobrym světle. Ať to byl Poloczek, Husák, Potměšil, Fišer a řada dalších... Jinak ve filmu jde o to, že hlavní postava dostane úplatek 100 litrů, což byly v roce 85 ukrutný prachy a jde to odevzdat na VB. Takovýho blba bych snad vrátil rodičům a nechal přemrdat. ()

Master19

Až do placení taxíku to vypadalo na super film. Bohužel toto nastane ve druhé minutě a pak už to je hloupá plácanice. Dobře se sledují Poloczek či Husák, ale hlavní "hrdina" je prostě napřesdržku, ať už dělá cokoliv. Když už děj zabředává do odpadu, naštěstí se vždy objeví strašně rychlej Bill, co tu už byl! Uí, uí!! ()

Big Bear

,,Slečno, s ním moc stěstí nenaděláte! To je slušnej člověk! " --- Tak tohle skvěle charakterizuje hlavní filmovou postavu a v podstatě to tak platí i dnes. Socialismus, nebo kapitalismus  - je to jedno bohužel. Tato socialistická kriminálka dá-li se to tak nazvat poukazuje na tehdejší čachry s pozemky. Pro soudruhy bylo lepší o něčem co nestíhali potírat raději  nechat natočit film, jako, že se o těchto praktikách ví aby byl pracující lid uklidněn a i trochu vystrašen, to kdyby měl někdo podobné nápady.  Spíše než opravdu hloupým příběhem zaujme svými dobovými reáliemi i atraktivní (tehdy) Táňou Kulíškovou.  U filmu jsem si uvědomil jak možná pohodové bylo jezdit po Československu s vrtnou soupravou. Leckdy offroadová jízda terénem s gazíkem a V3S, pak chvilka vrtání, ohýnek někde u lesa a večer v maringotce možnost pokračovat v sondování a vrtání obzvláště pokud v teamu byla fešná a vrtání svolná geoložka nebo inženýrka. Hlavní roli si ve filmu zahrál O. Havelka, který tehdy často hrál role mladých nezkušených mužů. Často si ve filmu i zazpíval a nejinak tomu bylo i zde. Nečekejte ale žádný jazz a swing, k tomu se prokousal až později. Co ve filmu zaujalo je ta samá bezmoc kriminalistů (už tehdy) k fíglům s majetky na které byly krátké zákony komunistické i ty dnešní. A korupce je tu s námi stále také. Dávám za dva staré plány chodeb z roku 1939. * * ()

• Bílá Bříza, kde sa malo stavať, bola v skutočnosti obec Řeporyje, ktorá je od roku 1974 katastrálne územie Prahy. (Raccoon.city)
  • Natáčeno v Praze Smíchově, Řeporyjích, Novém Městě, kavárně Slávie, Starém Městě, hlavní poště v Jindřišské ulici, Malostranské Besedě, Dejvicích, Svatém Janu pod Skálou a na nádraží Mokrovraty. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Skladbu "Rychlý Bill" skutočne spieval Ondřej Havelka (ing. Libor Severa) v doprovode skupiny Classic rock'n'roll band a Petarom Introvičom zakladajúcom členovi skupiny Bluesberry. (Raccoon.city)